Skocz do zawartości

Akrobacja F2B


Stiletto

Rekomendowane odpowiedzi

modelpiotrek, sam nie wiem jak ułatwia lot plecowy trzymanie rączki bokiem, ale faktycznie ci dwaj tzn.KRUUP, i Sylwester K. tak latają może to tylko kwestia przyzwyczajenia ??

 

Fakt sam leciałem może tylko 4okrazenia na plecach ale rączkę trzymałem normalnie i nie przeszkadzało mi odwrotne sterowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
modelpiotrek, sam nie wiem jak ułatwia lot plecowy trzymanie rączki bokiem, ale faktycznie ci dwaj tzn.KRUUP, i Sylwester K. tak latają może to tylko kwestia przyzwyczajenia ??
Nie tylko my dwaj jest nas kilku :crazy: :crazy:

Może to i przyzwyczajenie, sama mi jakos tak reka idzie wiec jej nie przeszkadzam :ble:

Fakt sam leciałem może tylko 4okrazenia na plecach ale rączkę trzymałem normalnie i nie przeszkadzało mi odwrotne sterowanie

pamietam :) fajnie popatrzec jak ktoś sie uczy i samolot cały czas wgóre i w dół. Ale bylismy pod w rażeniem, jak na pierwszy lot takim "wechikułem" to szło nieźle. :!: Motyl bierz sie i ty za model, na uwiezi :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy latacie na bardzo krótkich linkach .Linki 12 m nadaja się do modeli z silnikami 1.5 ccm. Używając Marsów czy KMD zastosujcie linki 15-16 m.Koniecznie należy sprawdzić wychylenie silnika i steru kierunku a poza tum oczywiście odchylenie linek w skrzydle .Jezeli to wszystko jest O.K to musi być naciąg linek i porzadny lot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Fakt, 12-metrowe linki na modele 2.5ccm to trochę mało, "15-stki" były by ok ;) Co do książki Pana Zawady to na niej się można powiedzieć wychowałem, jeśli chodzi o akrobacje na uwięzi. Bardzo dobra lektura i nie tylko dla początkujących, polecam :)

A co do sposobu latania, to znam modelarza, który aktualnie lata w F2B lewą ręką i przy locie na plecach odwraca dłoń do góry nogami i całkiem dobrze mu idzie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości jako iż również czasami latam na uwięzi jaka jest zależność długości linek w zależności od poj. silnika ? Modelem z silnikiem KMD zawsze chciałem latać na jak najkrótszych linkach bo było mi najwygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Modelami z silnikami 2,5 ccm Rytm i Sokol (mniejsza moc od KMD), lataliśmy na linkach (pojedyńczy drut 0,3 mm) o długości 15m. Koledzy mający mocniejsze MVVS 2,5 ccm samozapłonowe, na paliwie z dodatkiem azotynu amylu, latali (na nieco większych od naszych sylwekowych) modelach, na linkach (plecionka) 18 m.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Nieco na maryginesie. Oprócz MVVS, to brytyjski PAW , jest już chyba jedyną firmą (oprócz chińczyków ?) produkującą seryjnie samozapłony.

 

http://www.eifflaender.com/enginepics.htm

 

Do tanich te silniki niestety nie należą. I tak na przykład 2,5 ccm kosztuje od 50-75 funtów, w zależności od wykonania.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, 0,40 albo 0,50, są w pracowni w domu kultury więc nie mam jak zmierzyć teraz. Kiedyś latałem na 0,34 o ile się nie mylę.

 

temat wymarly ale ciekawy :))

 

Tylko jedna osoba - BORYS zapytala modelarza o to na jakich linkach lata... 0,4- 0,5 mm dla silnika 2,5 cm to masakra i zadna regulacja nie pomoze :)) po prostu za grube i za duzy opor.

Nikt poza Borysem nie zwrocil na to uwagi. Max 0,3 mm linki najlepiej lekkie plecionki wtedy mozna regulowac model a z kmd z lekkimi linkami smialo mozna latac nawet na 16 metrowych linkach pelny program F2B. Silnik ten kocha 1-2% azotanu/azotynu amylu w paliwie wtedy chodzi lekko polecam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.