Skocz do zawartości

Turnigy Aerodrive SK3 - 4240-740kv - co to za tulejka?


mr.jaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aaa! Rozumiem zatem, ze jesli smiglo mocowane jest od strony rotora, te tulejke trzeba wowczas przykrecic na wale po stronie przeciwnej, gdyz tam zabezpieczenie walu stanowi tylko malutki pierscien sprezynujacy, ktory dla przeniesienia sily ciagu jest niewystarczajacy. Brzmi logicznie! Dzieki serdeczne.

 

Akurat moj model (Beaver od E-Flite - nawiasem mowiac, pod wzgledem jakosci potworny badziew i drugi raz bym go juz nie kupil, nawet pomimo niskiej ceny) wymaga dokladnie tego rozwiazania, gdyz silnik nalezy w nim mocowac do wregi od przodu, a nie od zadka. Poniewaz brakuje mi praktyki z silnikami elektrycznymi, natychmiast przychodzi mi na mysl nastepne pytanie. Czy dla tego silnika nie byloby lepiej, gdybym go po prostu odwrocil, kierujac wystajaca czesc walu do przodu i zmienil sposob zamocowania silnika poprzez wykonanie przedluzek mocowanych do wregi kadluba? Tylko wowczas widoczny na zdjeciu krzyzak mocujacy (ten czarny, z blachy) czesciowo zaslanialby otwory chlodzace. Zatem co jest lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle krzyżak jest przykręcony do calizny z otworami gwintowanymi pod wkręty. A okienka wentylujące są obok. Więc krzyżak niczego nie będzie zasłaniać. A na bokach masz jeszcze te poprzeczne okienka. Wg mnie nie ma specjalnej różnicy w chłodzeniu.

turnigy-aerodrive-sk3-4250-500kv-brushle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno :)

 

Po to ma ten pierścień do zabezpieczenia przy obróceniu.

 

 Możesz dokupić np. takie łoże

 

loze-silnika-ray-c2822-x_3680.jpg

 

Albo tylko jakieś rurki jako dystanse zamiast tych przedłużek i dłuższe wkręty do drewna czy śruby. Przykręcić krzyżak przez dystanse do wręgi i po sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.