Skocz do zawartości

T9x - 2 pokrętła jako joystick do pantilta


Y/F-22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio obmyśliłem takie coś, na dniach dostanę FPV i już myślę o paru krokach w przód a mianowicie o pantilcie do latającego skrzydła. Jednak gorzej ze sterowaniem takowym pantiltem z poziomu aparatury bo wygody żadnej robiąc to za pomocą pokręteł (potencjometrów).

 

Wpadłem na taki pomysł i prosiłbym o sprostowanie. Załóżmy, że (w aparaturze) lewe pokrętło odpowiada za pan'a a prawe za tilt'a. Czy da się te pokrętła zastąpić mini joystickiem a najlepiej czy da się z nich wyprowadzić przewody tak aby potencjometry nadal były (na stałe w jedynym położeniu zabezpieczone np. taśmą aby przypadkowo nie przekręcić) ale żeby je "sprzęgnąć" pod joystickiem ?

 

Gdyby zostawić pokrętła i z nich wyprowadzić przewody pod joystick to one same działałyby jako swego rodzaju trymery, dobrze kombinuję ?

 

Myślę o czymś takim, nie wiem czy się nada ale rzucam pomysł i proszę o wskazówki.

 

http://www.tme.eu/pl/details/om200b-m4/joysticki/omter-tyxn/#tbeb0c9d3a6d2a68df33e5f38904131c0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ma prawo działać. No może poza łączeniem potencjometrów dodatkowego joya z fabrycznymi.

Tylko gdzie chcesz umieścić ten dodatkowy drążek i jak go wygodnie i bezpiecznie obsługiwać?

 

To nie problem, mogę po prostu z kawałka aluminium dorobić sobie uchwyt i przykręcić go z boku aparatury np. po lewej stronie przy gazie. Ideałem byłoby coś mniejszego co można obsługiwać jednym palcem np. środkowym mając wskazujący i kciuk na drążku, nie wiem jednak ile takowe joysticki kosztują. Aparaturę zawsze można przerobić zmieniając nieco położenie pśtyczków w miejscu gdzie ma być joystick.

 

Tutaj są całkiem fajne, który z tych tańszych i mniejszych pod względem parametrów byłby sensowny (mowa tutaj o charakterystyce potencjometrów) ?

https://www.piekarz.pl/?group=329

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż temat jest bardzo dobrze opracowany jeżeli chodzi o t9x...

 

Najlepszym wyjściem wg mnie jest zamontowanie grzybka od kontrolera dla ps3 (który jest tani jak barszcz i występuje jako część zamienna wiec ie trzeba kupować całego pada:) z tyłu obudowy tak ze po złapaniu aparatury trafiasz na niego palcem wskazującym prawej lub lewej ręki :-) podłączone jest to tak jak podejrzewasz czyli do 2 potencjometrow :-)

 

W Google szukaj "turnigy 9x ps3 mod"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.