Skocz do zawartości

P-51D Mustang .40 - wersja KIT


skylfer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam stery kierunku i wysokości, stabilizator poziomy i pionowy oraz dwa skrzydła ukończone w 50%. Czekam na dostawę mechanizmu do podwozia chowanego i kół :) No i kupię kawałek balsy na szersze lotki żebym mógł klapy zrobić ;) Na planach lotka jest szerokości 20mm - jakiej długości zakupić, aby dało radę wcisnąć klapy? 40mm? 50mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś fotki. Co do balsy to sprzedawana jest jako deseczki 100x1000mm, chyba że myślisz o gotowych krawędziach spływu.

Na planach powinieneś mieć zaznaczony zarys klap, zdejmij wymiar z planów.

 

p.s. 

Szczerze powiedziawszy nie bardzo zrozumiałem co maja lotki do klap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lotki do klap mają to:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/47894-f4u-corsair-40-wersja-kit/page-2&do=findComment&comment=516091 :)

W tym modelu nie przewidziano klap i lotka na planach jest na całej długości skrzydła. Ta na planie ma zaledwie 2cm szerokości, więc z taką lotką nie ma co bawić się w klapy i dlatego muszę ją poszerzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej dać szerszą lotkę i mniejsze wychylenia w razie czego. Nie przesadzać znowu, aby nie wyglądało to nie proporcjonalnie, ale ja bym dał tak szeroką jak się da. Co do balsy - dostaniesz deseczki w sklepie dla plastyków na ul. Uphagena lub Miszewskiego. Dwa plastyczne blisko siebie, ceny bardzo podobne. Powiedz jakie potrzeba Ci wymiary, bo może takie ścinki znajdę w szufladzie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - dobra aparatura? Warto za te pieniądze ją kupić?

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/WYPOSAZENIE-RC/Aparatury-drazkowe/nadajnik-9-12-kanalowy/SANWA-RADIO-SD-10G-MODE-2RX-1001-PROMOCJA.html

I jakby ktoś był w stanie wytłumaczyć to co napisałem w poprzednim poście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie takie pytanie - czym różni się serwomechanizm do podwozia od zwykłego i dlaczego zwykłego serwa nie można dać do sterowania podwoziem chowanym?

Serwo do podwozia np. http://hitecrcd.com/products/servos/sport-servos/analog-sport-servos/hs-75bb-retract-servo/product

Ma inny zakres ruchu w porównaniu do zwykłego serwa. Serwo to porusza się w zakresie 0-180 stopni, a serwo zwykłe powiedzmy -90 - 0 - 90. (Wartości przykładowe nie zawsze jest to 90 stopni.) Czyli mamy ruch od centrum w prawo i od centrum w lewo. 

 

Taki mały zakres ruchu serwa zwykłego nie wystarcza do schowania podwozia. Z kolei aby wykorzystać pełny zakres trzeba by w aparaturze specjalnie

zaprogramować ruch, aby działało w zakresie -100-100% (czyli defacto aby uzyskać ruch 0-180 stopni). Da się to pewnie zrobić choć istnieje prawdopodobieństwo iż podczas podłączania zasilania podwozie będzie w stanach nieustalonych - będzie się składać/. rozkładać do momentu synchronizacji odbiornika z nadajnikiem.

 

Dochodzi jeszcze sama kwestia prędkości ruchu - choć to można pewnie programować w aparaturze (Bynajmniej na sofcie OpenTx można.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie tylko czy się wszystko zmieści, czy serwa nie za wysokie itd.

Ja jakiś czas temu kupiłem mechanizm podwozia tzw "serwoless" i niestety czeka na inny model, bo za wysokie.

 

p.s. Ewentualnie jak się lubisz bawić:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wybór serw i pakietu zasilającego odbiornik.

Takie serwa są w porządku ? http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/WYPOSAZENIE-RC/Serwa/Serwa-analogowe/Hitec-HS-311.html?ob=p.priceAn&od=ASC

Można je zastosować do klap, lotek, sterów i gazu?

Jaki pakiet zasilający? Najlepiej, aby potrafił zasilić odbiornik przez godzinę albo i trochę dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.