Skocz do zawartości

Monitor się nie uruchamia


Y/F-22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, witam, mam takowy problem. Otóż dzisiaj przyszedł mi cały komplet FPV a w nim także monitor 4,3 cala, prawie dokładnie taki jak ten :

 

http://www.amazon.com/Rearview-Monitor-screen-Backup-Camera/dp/B005CFLMNC

 

I teraz tak, wychodzą mi z niego 3 wyjścia - żółte, czerwone i białe. Żółte podpiąłem do odbiornika, białe zostawiłem w spokoju, do czerwonego idzie zasilanie i jest do niego oddzielny kabel z wyprowadzonym + i - więc podpiąłem pod to pakiet 3s trochę wyładowany (ale miał około 11V). No i nic, obojętne czy włączę tx i rx czy też nie to nie bangla, sam monitor podpięty pod zasilanie też nie działa - czarny ekran. Rozebrałem - nic nie ma upalonego, na pewno podpiąłem dobrze.

 

Są z tyłu 3 przyciski - czy może którymś się go włącza ? Próbowałem, naciskałem - nic. Czy on wgl działa bez sygnału AV ? Bo mogłem pomylić kanały i inne ustawić w tx i rx przez co obrazu ni w ząb nie będzie ale monitor tak czy siak powinien odpalić, nie ?

 

Dymu nie było, grzać się nic nie zagrzało więc raczej się nie skopcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No właśnie to mnie jeszcze trzyma przy życiu. Bezpiecznika nie ma, to już udało mi się zauważyć wcześniej. Prawdopodobnie popieprzyłem kanały i po prostu nie ma prawa działać, ktoś wie jakie są dobre ustawienia dla TX TS 351 i RX RC305 ?

Bo kombinowałem na różne sposoby, w nadajniku mam wszystkie "w lewo" czyli w górę tzn. są oddalone od cyfr |1|2|3|4| a nie zbliżone od nich, to niby kanał pierwszy. W odbiorniku to już kombinowałem wszelakimi sposobami, chyba z 12 kombinacji zrobiłem łącznie z lustrzanym odbiciem ustawienia przełączników. Ktoś wie jakie ustawienia są dobre ? Bo na pudełku i na naklejce na odbiorniku są 2 inne, jedne są trefne ... a może i oba ? Albo w ogóle w nadajniku jest problem i tam powalili opisy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw jak na poniższych rysunkach

 

yWs1lxe.jpg

 

9rB2Mx4.jpg

 

jeślii przy takim ustawieniu nie będzie transmisji obrazu/dźwięku, reklamuj Swój zestaw.

 

ps.

zmiany kanałów wykonuj wyłącznie na odłączonych obu urządzeniach.

 

Wielkie dzięki. Latasz na oryginalnym module T9x ? Nic Ci nie sieje, nie zakłóca przy tak bliskim kontakcie odbiornika z nadajnikiem RC ?

 

Może to wina kabla. Albo wgl. zamienili kolory i na żółtym wcale nie ma video, nie chcę jednak zamieniać. Kabel mam RCA-RCA bo tak muszę połączyć monitor z nadajnikiem ale dość długi bo ma z 1,5 metra, muszę kupić krótszą przedłużkę albo najlepiej polutować przynajmniej część żeby już coś wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina kabla. Albo wgl. zamienili kolory i na żółtym wcale nie ma video, nie chcę jednak zamieniać. 

Zdarza się (mam taki kabel, chyba właśnie z tego zestawu). Jak na video wpuścisz sygnał audio to będzie kasza, ale nic nie uszkodzisz. Poszukałbym jakiegoś sprzętu AV w domu z wyjściem chinch video i na tym testował. 

 

1. test monitora

2. podanie poprawnego sygnału do nadajnika i szukanie odbiornika.

 

Na hobbyking w plikach jest poprawna rozpiska kanałów (z tego co pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz ma słuszną uwagę, zastosuj się do tego, sprawdź zestaw z zewnętrznym odbiornikiem np. TV.

A co do T9x, to tak, latam z orginalnym modułem. Jeśli chodzi o ew. "mityczne zakłócenia", to nie będę się wypowiadał, bo szkoda Kogoś tu obrażać.

Każdy z zestawów sprawdzany był właściwym miernikiem :-)

 

RtFhhIS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy monitorze i TV mam wyjścia ale coś nieco inne, chyba inny standard sygnału ? Bo mam oznaczone "COMPONTENT IN" a pod tym Pr Pb Y. Myślałem już nad podpięciem ale się wstrzymałem żeby czegoś nie spierniczyć.

 

Przetestowałem kolejne kanały i lipa. Może coś źle robię, nie wiem. Włączam sobie nadajnik (podpinam się pod złącze balancera) pod zasilaniem 2s. Potem włączam odbiornik pod 3s. W Rx i w Tx świecą się czerwone diody. Potem podpinam do odbiornika żółtym wtykiem video monitor, podaję zasilanie na monitor z lipo 3s i nic ....

Nie mam jak sprawdzić ekranu, co najwyżej mogę sprawdzić resztę FPV'ki podpinając ją pod monitor do kompa lecz nie wiem czy mogę tak zrobić. Anteny dobrze wkręcone, kamera dobrze podpięta. Sprawdzałem oba wyjścia AV w odbiorniku. Sprawdziłbym fpvke pod TV ale nie wiem czy zabangla ze standardem PrPbY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, podpiąłem pod monitor Della mojego taty, akurat tam było żółte video out. Poszło na kanale który poradził AndyCopter. Niestety dalsze testy wykazały walnięty ekran. Kamera, całość, działa świetnie ... podpiąłem zasilanie pod monitor, przepiąłem video z monitora do ekranu i nic, trup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell'e 24" są zajęte przez tatę. Po prostu jak wszystko zabanglało na monitorze PC to podpiąłem zasilanie pod monitor FPV i przepiąłem sobie kabel video z monitora PC do monitora FPV, wtedy już wszystko inne było wykluczone bo pod monitorem PC był obraz. No i po przepięciu nadal trup bez sygnału. Na razie nie chcę rozkręcać, poczekam na odpowiedź sprzedającego.

 

EDIT:

 

Delikatnie rozkręciłem monitor. Jest tam w środku mała (wielkości pudełka zapałek) płytka. Nic nie jest nadpalone. Sprawdziłem, czy dochodzi do niej napięcie. Podpiąłem pakiet pod przewody z zestawu i końcówki miernika dałem w piny na płytce - było około 11,5V więc wykluczam walnięty kablem. Płytka ma elementy z jednej strony, z drugiej (jest przyklejona gąbką do tyłu ekranu) są tylko ścieżki. Taśma ekranu, płytka - wszystko wygląda OK, brak smrodu, przy podpiętym pakiecie nic się nie zrobiło ciepłe bo sprawdzałem. Brak oznak nadpalenia, każdy element w stanie idealnym bez skaz a przeglądałem to pod lampą i przy użyciu specjalnej "lupy" w formie nakładki na oko która bardzo mocno przybliża.

 

Nie wiem, może go po prostu nie umiem włączyć ? Są 3 przyciski, do płytki z przyciskami leci czerwony i czarny przewód z płytki głównej monitora (wpinany więc przy rozbiórce można wypiąć go z płytki). Przyciski są opisywane niby jako |Volume -|Menu|Volume +|. Nie znalazłem nigdzie info na temat procedury włączania, na filmach ma youtube te monitorki zazwyczaj odpalały same po podpięciu zasilania i video (trochę tych filmów obejrzałem). Ewentualnie po prostu sam monitor nie wykrywa sygnału video i przez to nie chce się załączyć choć to byłoby dziwne.

 

Na płytce przewody są podlutowane tak |czerwony|czarny|biały|żółty| (|pin 1|pin2|pin3|pin4|). I teraz tak, czerwony i czarny to oczywiście zasilanie i przejście na drugi koniec przewodu i kolory również się zgadzają więc polaryzacji nikt nie zmienił. Jeżeli chodzi o żółtą wtyczkę AV to tak, gniazdo (ta środkowa część w którą wchodzi bolec) jest połączona z żółtym przewodem czyli pin4, zewnętrzna otoczka/blaszka jest połączona z czarnym czyli pin2 co jest wspólną masą dla zasilania. Używam amatorskich zwrotów ale wiadomo o co chodzi.

 

Zwarcia tam nie ma bo patrzyłem miernikiem. Może trzeba tutaj zrobić jakiś myk z tym sygnałem video żeby monitor się załączył ? Prosiłbym o podpowiedzi.

 

Tak wygląda płytka, tam widać taki cosik na środku na pewnym elemencie, to nie jest chyba nadpalone ale tak po prostu nadlali, nie wiem jak to ocenić.

 

 

 

post-4826-0-94360100-1409064475_thumb.jpg

post-4826-0-20672500-1409064513_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt "A co do T9x, to tak, latam z orginalnym modułem. Jeśli chodzi o ew. "mityczne zakłócenia", to nie będę się wypowiadał, bo szkoda Kogoś tu obrażać."

 

Nikogo nie obrazisz bo przy jednej są przy innej nie, dla mnie amatora i użytkownika jest to nie bardzo zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to nie jest nadlane tylko krater po demolce struktury półrzewodnika. W skrócie po zwarciu.

Google mówi bardzo dużo, tylko trzeba umieć słuchać - stabilizator impulsowy 2A A5269/AME5269 - 2A, 28V, 340KHz Synchronous Rectified Step-Down Converter 

http://www.ame.com.tw/Product/Datasheet/AME5269.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale układ masz spalony i widać to wyraźnie na zamieszczonej przez Ciebie fotografii

 

RqeubDj.png

 

o ile sam nie będziesz tego w stanie naprawić, proponuję oddać do serwisu.

 

 

 

cyt "A co do T9x, to tak, latam z orginalnym modułem. Jeśli chodzi o ew. "mityczne zakłócenia", to nie będę się wypowiadał, bo szkoda Kogoś tu obrażać."

 

Nikogo nie obrazisz bo przy jednej są przy innej nie, dla mnie amatora i użytkownika jest to nie bardzo zrozumiałe.

Zakłócenia są wówczas, gdy obwiednia obu sygnałów nałoży się na siebie wzajemnie, zwiększając odstęp od "czystego tła" sygnału.

A po ludzku, w aparaturze jest nadajnik w paśmie 2,4GHz a obok niego moduł odbiorczy (FPV) w paśmie 5,7GHz. Szerokości obwiedni sygnału nie przekraczają 10MHz.

Czyli, nie ma technicznej możliwości wzajemnego zakłócania się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to za układ ? Koszty wysyłki będą raczej wyższe od tego elementu domniemam a kto wie czy mi uznają wgl. reklamację. Dlatego wolę dać komuś przysłowiowe piwo żeby mi to polutował, jedyne co to muszę wiedzieć co to za układ - oznaczenia podałem jednak google nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.