Skocz do zawartości

skalowanie i drukowanie plików dwg, dxf


Slawek_9000

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Banalnie proste. Zaznaczasz cały rysunek i wpisujesz w scale X i Y wartosć pomniejszenia lub powiększenia , potem Enter i po sprawie. Można wczesniej pomierzyć dany element i obliczyć o ile zmniejszyć. Pamiętaj że jak źle pomniejszysz czy powiększysz to Ctrl + Z cofa operację. Polecam przeczytać instrukcjię do DC XT2 , chociażby rozdział o skalowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Prawdopodobnie masz rysunek połączony w grupę obiektów albo zablokowaną do edycji warstwę. Podeślij, zobaczę. Poczta mi wysiadła więc napisz do mnie na aerodesigworks PW i załącz ten plik który robi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, ale nie koniecznie.

Rysunek mozna robić również w skali !

Przygotowując dokumentację "papierową" w zasadzie nie ma większego znaczenia w jakiej skali jest wydrukowana (poza specyficznymi przypadkami), i tak rysunek jest wymiarowany, i to wymairy są najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

No niestety ale w CAD wymiary ustala się podczas rysowania i skalowanie w parametrach wydruku nie wchodzi w grę. To nie jest tak jak w PDF-ach. Tu problem był inny, powiedziałbym standardowy bo rysunek był zrobiony w corelu i zapisany jako DXF. Te przeróbki z Corela zawsze generują problemy. Tak czy siak temat rozwiązałem ale zeszło z tym ze 30 minut. Przywróciłem rysunek do prawdziwych parametrów CAD-a pozbywając się corelowych śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam problem z wydrukowaniem żeberek do skrzydeł. próbowałem z Autocad 2008 oraz z abviwer 8 i nic.

Gdy wezmę podgląd wydruku pokazuje mi parę kresek z profilu (dokładnie widać w załączniku),wydruk jest taki sam jak podgląd.

Czym to może być spowodowane?

 

Może ktoś sprawdzić plik (profil to NACA 0009)

 

http://www73.zippyshare.com/v/59045901/file.html

http://www73.zippyshare.com/v/766293/file.html

post-6423-0-73064400-1365698026_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W TC też się otwierają ale problem jest taki że zapewne były rysowane w corelu z niezerową grubością polylinii i po ruszeniu czegokolwiek w CAD z pliku 11Mb robi się 125 Mb. Przerabiałem to już nie raz i nie dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki plik jak ten rysunek po spakowaniu zipem powinien mieć ze 70-100kb a po rozpakowaniu max 1Mb

 

U mnie da radę ale i tak wychodzi około 35Mb- w formacie DXF ACAD 14 (ten format to chyba nawet kalkulator jest w stanie wyświetlić hhehehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.