Skocz do zawartości

MAGNUM FFF - mój nowy model


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj skończyłem mojego Magnuma. Wyszedł trochę ciężko bo blisko 400g..Ale nie ażurowałem ogona i podwozie mam w kadłubie z drutu 3mm. Oryginalne podwozie nie nadaje się na moje lotnisko. Dziś miały być testy ale  za późno wróciłem z pracy i już ciemno było... Może jutro się uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kurde nie zauważyłem , plany z jakiejś niemieckiej strony  miały powiększenie 84,9 % i tak wydrukowałem i wyciąłem wszystkie elementy i posklejałem niestety w tych planach nie ma skrzydła a wszystkie inne maja powiększenie 100 % i skrzydło nie pasuje :( Macie może jakieś wyjście z sytuacji na takie pomniejszone skrzydło ? W  Adobe nie da się pomniejszyć akurat do 84,9 % .     

Jak to w Adobe się nie da? Masz jakiś Chiński?  :D Wpisujesz ręcznie, potem enter i drukujesz... ;)

 

Marcin zamontuj oświetlenie jeszcze, bo jak jutro wrócisz późno, to znowu nie polatasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Magnum LATA! Jest okrutnie wolny! Fajnie chodzi za ręką, przyjemnie ląduje. Ale mój napęd nie pozwala na start z ziemi, no chyba że z asfaltu. Musze powalczyć ze śmigłami może będzie lepiej. Wykonałem jeden krótki lot, ok 5min bo... skrzydło się złamało O_o  Leciałem spokojnie pod wiatr, ani podmuchu ani nie zaciągałem wysokości a pękło... No ale na szczęście było to jakieś 0.5m nad ziemią, a raczej trawą, więc model wyszedł bez szwanku. Wniosek na przyszłość: Skrzydło do Magnuma z depronu 3mm należy wzmocnić jakimś dźwigarem chociaż z sosny 3x3

 

Edit: Wideo już po wzmocnieniu skrzydła sosną :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję oblotu!. W moim MAGNUM wzmocniłem skrzydło płaskownikami węglowymi 5x1 mm. Wystarczy wzmocnienie na odcinku pomiędzy goleniami podwozia, jedno w pobliżu krawędzi natarcia a drugie w okolicach krawędzi spływu. Niebawem będę budował drugiego MAGNUM i zamierzam wprowadzić kilka drobnych modyfikacji.

Pozdrawiam.

Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z lotniska. Mój MAGNUM na pakiecie 1300 mAh latał przez 15 i pół minuty. To chyba całkiem niezły wynik biorąc po pod uwagę, że sam model trochę przytył po malowaniu a w czasie lotu nie starałem się oszczędzać prądu.

Pozdrawiam.

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj niestety zaliczyl glebe dwa razy i polamalo sie skrzydlo,pogoda nawet dopisala jak na Bxl.(dupa -nie pilot ze mnie)na pewno zle okreslilem SC,bo samolot nawet sie nie wzbijal tylko dziobem lecial w dol,jakby przod byl za ciezki,zasugerowalem sie postem autora tematu,i pakiet dalem pod gondola silnika,tak wyglada po moim lataniu.

post-8410-0-11430800-1411929280_thumb.jpg

a tu miejsce na pakiet

post-8410-0-38154100-1411929353_thumb.jpg

konstrukcja kadluba cala,wiec bedzie odbudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, nie ma tragedii, ten model da się odbudować!!! Przy okazji wklej pod skrzydłem płaskowniki węglowe albo jakieś inne wzmocnienie. Zobaczysz, że jeszcze polubisz ten model.

 

Grzegorz, skąd wziąłeś taki czadowo różowy materiał na mode  ;)  Będzie niezły odlot!

 

Pozdrawiam.

Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem ze styroduru ale własnie ładny by był cały taki :) zobaczymy czy poleci i zrobi się nr. 2 dopracowany . Strasznie mi się podoba jak wam to lata a samolocik też baardzo fajny te ażurowane elementy dodają dużo uroku . Dziś doklejone uszy i wycięte pod kola miejsce .

 

CAM00251%5B1%5D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze tragedii nie ma,ja tylko jestem zly na siebie ze ta druga strone medalu nie potrafie zrobic dobrze(czyli latanie)moze oddam to w rece synow?,jeszcze nie napisalem wam jaki mam pakiet moze on jest niewlasciwy?Jak wspomnialem w sobote pojechalem do sklepu kupic bebechy do magnum,a jak widac w profilu mieszkam w Brukseli.Chodzi mi o to ze oni tutaj nie dysponuja zadna wiedza,maja tylko w skepie wszystko do kupienia z EPP,a jak zapytalem czy wogle robia cos sami,czy wogle znaja ludzi,ktorzy sami robia samoloty,to wzroszyl gosc ramionami i tyle.Ale do tematu-zapytal mnie gosc ile ten model ma wagi,i nia zasugerowal sie pakietem.

silnik-E-max BL1806

bateria-1000 mAh

regulator-20A

Poczytalem pozniej ze taki typ silnika,jest tylko dobry modelom do 200g.Dzisiaj zrobilem nowe skrzydlo,wzmocnilem je pretem weglowym 3mm,mam jeszcze silnik E-max 2205/22 moze dac jego?Mam jeszcze E-max2215/25 ale to chyba bestia dla tego samolotu?samolot obecnie wazy 267 gram z bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.