Skocz do zawartości

Zdjęcie

Old fogey

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 wrzesień 2014 - 17:10

Super market Rajski art. spożywcze mają z 10 kolorów i lekka jest naprawde nie idzie zepsuć go . A bez ograniczenia sterów to tak jak piszesz zawraca w miejscu a i latać nie sposób .
  • 0

#22 Tadziurski

Tadziurski
  • Modelarz
  • 42 postów
  • SkądKatowice
  • Imię:Tadeusz

Napisano 28 wrzesień 2014 - 17:27

Super market Rajski art. spożywcze mają z 10 kolorów i lekka jest naprawde nie idzie zepsuć go . A bez ograniczenia sterów to tak jak piszesz zawraca w miejscu a i latać nie sposób .

Poszukam tego cudownego materiału nieśmiertelności. 
Jeszcze tylko skrzydło naprawię i znowu poleci. Mimo 4 gleb. 2 kretów, 2 złamań skrzydła i 1 lądowania na drzewie..

• 0

#23 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn

Napisano 05 październik 2014 - 15:15

Samolot oblatany , jest też dokumentacja video . Wyważony bardziej na przód , expo po 50% myślę że po 40% było by też ok . Prędkość przelotu dostosowana do refleksu kamerzysty :)  Jako jedyny ze zbudowanych wykazuje tendencje do szybowania .

• 0

#24 Tadziurski

Tadziurski
  • Modelarz
  • 42 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 październik 2014 - 09:28

Brakuje mi w tym modelu podwozia. I to bardzo brakuje.....
Ja wreszcie naprawiłem i okleiłem skrzydełko. Specjalnie projektowałem naklejkę żeby zasłonić ślad po jednym z twardszych lądowań :D

Wiem że zdjęcie jakością nie powala, ale niestety nie mam aparatu pod ręką.

Załączone miniatury

• 10685790_369662019866137_1284155066_o.jpg

• 0

#25 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn

Napisano 06 październik 2014 - 14:33

To startuj bo zima za pasem i opowiadaj o wrażeniach z lotu !

• 0

#26 Tadziurski

Tadziurski
  • Modelarz
  • 42 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 październik 2014 - 15:06

W myśl zasady: Buduj, lataj, rozbijaj, naprawiaj, powtarzaj do czasu całkowitej destrukcji modelu ......

10723220_374074926091513_263389417_n.jpg

Do tego zaczyna mi nawalać regulator bądź silnik. Po dłuższym locie, jak próbuję wkręcić najwyższe obroty, silnik zatrzymuje się i zaczyna piszczeć. 

Regulator mam Redox 25A, Silnik Emax BL2205/22 i do tego Redox 3s 900 mAh

Czemu ja mam tyle problemów.....

Co do lotów -> idealny. Lata, szybuje i bardzo łatwo się nim lata. Polecam ;D

• 0

#27 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn

Napisano 15 październik 2014 - 17:19

Ogon coś ugryzło ale tragedii nie ma . Co do spadku mocy kup sobie takiego szpeja http://abc-rc.pl/buz...ster-1-8S-lipol . U mnie było tak jak wpinałem to do pakietu pokazywało że jest wszystko ok wystarczająco soku do latania ale jak już był w powietrzu to piszczało że jednak za mało i mocy nie było . Pakiet był marny wiec polecam bo nie drogie a jednak piszczy jak coś nie tak !

• 0

#28 Tadziurski

Tadziurski
  • Modelarz
  • 42 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 październik 2014 - 17:33

Wątpię czy to przez spadek mocy, bo tylko przy najwyższym wychyleniu dźwigienki piszczał jak szalony....

Nawet na naładowany pakiecie który latał tylko 3-4 razy.

Co tu się dzieje....

• 0

#29 robroy67

robroy67
  • Modelarz
  • 447 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Imię:Robert

Napisano 15 październik 2014 - 17:37

Nic sie nie dzieje,pakiet nie wyrabia prądowo i napięcie pod obciążeniem spada poniżej progu zadziałania pikacza.Za małe C pakietu lub pakiet już po przejściach

• 0

#30 Tadziurski

Tadziurski
  • Modelarz
  • 42 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 październik 2014 - 18:23

Zapomniałem dodać, że wtedy regulator jest ciepły... 

ups :D

• 0

#31 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn

Napisano 10 marzec 2015 - 10:22

Postanowiłem jeszcze zamieścić informacje że prezent dla brata okazał się udany , w momencie gdy zaczynałem budowę on zaczynał bawić się symulatorem a na tą chwile już mam z kim latać i model cały czas w jednym kawałku . Krotki film z lotów pod wiatr w towarzystwie mojego pierwszego modelu który sam ukleiłem , nadal lata chociaż na początku strasznie się go utłukłem o ziemie .

• 0

#32 Łukasz.S

Łukasz.S
  • Modelarz
  • 429 postów
  • GG:
  • SkądBudzów
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 marzec 2015 - 19:51

Po tym jak widziałem to ,,latadełko,, w akcji u nas na lotnisku postanowiłem coś takiego zbudować. Materiał tani, wyposażenie się znajdzie a mam prawie takiego małego amatora latania to się prawie bedzie uczył
  • 0

#33 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn

Napisano 10 marzec 2015 - 20:25

Łukasz za dwie godziny zrobisz , to tylko tak dla jaj sklejone było i okazało się że spoko lata plany chyba tu znalazłem na ich stronie i film też fajny bo pokazane jak po najmniejszej lini oporu to robić  jak się uporam z nowym projektem to przywieziemy coś śmiesznego ze sobą następnym razem.  

• 0

#34 Łukasz.S

Łukasz.S
  • Modelarz
  • 429 postów
  • GG:
  • SkądBudzów

Napisano 10 marzec 2015 - 20:40

Dzięki jak znajdę coś czasu to zrobię na pewno, film bardzo pomocny. A ten samolocik bardzo śmieszny, jak dla mnie extra... Czasem człowiek więcej czasu zmarnuje a można zrobić cos pożytecznego. No dzisiaj choć mialem ochotę cos podłubać w modelach to pogoda kusiła i szkoda bylo siedzieć w domu...
  • 0

#35 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn

Napisano 10 marzec 2015 - 20:52

Dla Was to ja jeszcze widzę taką wersje oglądnij sobie filmik bo Wy to z tych silników to mało korzystacie :) 

• 0

#36 Łukasz.S

Łukasz.S
  • Modelarz
  • 429 postów
  • GG:
  • SkądBudzów

Napisano 10 marzec 2015 - 22:09

Grzegorz jakbyś mi w niedziele powiedział że tym modelem się da latać na zboczu to bym nie uwierzył i jeszcze bez napędu to już bym to wziął za żart  :D

Te dziurki fajnie wyglądają... A jakby to okleił taśmą jak ten wasz to byłby ładny efekt ;)

• 0

#37 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn

Napisano 21 marzec 2015 - 20:24

Łukasz żeby nie było że model jest ociężały w locie :) Na pakiecie 3S 1000mA idzie w niebo jak wasze Soliusy :)

• 0

#38 Łukasz.S

Łukasz.S
  • Modelarz
  • 429 postów
  • GG:
  • SkądBudzów

Napisano 24 marzec 2015 - 20:36

Faktycznie fajnie idzie do góry :D

Ile polatasz ale tak spokojnie na tym pakiecie 1000mA?

A byłbym zapomniał... fajny filmik  :) 

• 0

#39 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn

Napisano 24 marzec 2015 - 21:45

Hmm  takiego wożenia się po niebie to myślę że  pól godziny a na filmiku to bardziej skrzydło widać a nie piękne widoki :)

• 0

#40 Elkojote

Elkojote
  • Modelarz
  • 929 postów
  • SkądJuszczyn

Napisano 21 wrzesień 2015 - 21:44

Ostatnia mała aktualizacja , samolot okazał się super zabawką wiec postanowiłem posklejać też dla siebie.Całość okleiłem taśmą jak jeszcze był w elementach (pierwszego oklejałem jak już był gotowy i to był zły pomysł ). Stery też wykonałem inaczej niż w wersji pierwszej , a dokładnie zamiast podkładu 5mm użyłem 2x3mm klejąc go rowkami do siebie a w środek zawiasy dyskietkowe , trochę więcej waży ale będzie trwalsze. Trzy elementy okleiłem papierem na wikol i każdemu kto będzie budować to cudo polecił bym to zrobić , to jest : element do którego przyklejona jest wręga i gdzie wkładamy pakiet , element do którego mocujemy serwa i maska w którą wbite są wykałaczki . W trakcie prac zostałem nakryty przez brata który ubłagał mnie na wycinanie i klejenie razy dwa , po ukończeniu prac  wyrzuciłem plany do kosza ..... tego modelu już nie będę budował , nasyciłem się !   A tu parę fotek i film z oblotu .

CAM00676.jpg

CAM00679.jpg

Fogey 2 fota b.png

Fogey 2 fota.png

CAM00695.jpg

I film

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych