Skocz do zawartości

Motoszybowiec 2 metry


Mirek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ukończyłem model motoszybowca o rozpiętości skrzydeł 2 m.własnej konstrukcji.Model leżał dośc długo na szafie ,ale przyszła na niego kolej. To fotka jeszcze za czasów powstawania.

obraz014tz3.jpg

A tu już gotowy do lotu.

obraz019gd6.jpg

Tu syn jest bardzo pomocny.

obraz020iw6.jpg

obraz021ry5.jpg

obraz022ew3.jpg

Na zdięciu widoczne klapy pomagające przy lądowaniu.Właśnie się bawię z mikserami w mojej aparaturze.

Waga gotowego do lotu modelu 900 gram.

Jak pogoda sie poprawi to zamieszczę fotki z oblatania modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam wszystkich.Proszę o pomoc techniczną , na co uważać i ci jest istotne przy oblatywaniu tego rodzaju moto szybowca.Z tymi modelami miałem mało do czynienia i nie bardzo wiem na co zwrócić szczególną uwagę,jak latać w termice i czy tylko specjalne szybowce wykorzystują noszenie czy taki jak ten także?

Pozdrawiam i żuczę wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sam niedawno przesiadłem się po ponad 10-letnim okresie uziemienia na elektrtyka. Wcześniej latałem 2-kan. szybowcem.

Moje spostrzeżenia są następujące:

- Warto oblot powierzyć osobie doświadczonej .

- Warunki pogodowe powinny być spokojne, wskazany lekki wiatr o charakterze laminarnym,

- Ja przejąłem model w locie od instruktora na wysokości ok.100m. Sam lot,jeżeli wcześniej miało się do czynienia z modelami RC nie jest trudny. Ważne, jest żeby pilnować steru wysokości w locie na pełnym gazie. Jeżeli kąt zaklinowania silnika będzie zbyt mały model może niebezpiecznie zadrzeć do góry i dojdzie do przeciągnięcia. Ja mam odchylenie -5st. i takie coś występuje ale jest łatwe do opanowania wysokością. W locie silnikowym reakcja szybowca na stery jest szybsza i bardziej zdecydowana.

Latanie motoszybowcem jest bardzo przyjemne i jak dla mnie, początkującego daje dużo frajdy.

Życzę udanego oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.