Skocz do zawartości

Azurea 2000 2.5m


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Markiton

Daj takie, jakie masz. M-4 (2 szt) w zupełności powinny wystarczyć. W cięższych i szybszych modelach jeszcze nigdy nie odmaszerowały mi w powietrzu. Możesz dać M-6 i wewnątrz zrobić otwór 2mm jeśli obawiasz się o gwint nylonowy. Ale nakrętka kłowa lub aluminiowa z MPJ i nylonowa M-4 wystarczy z nadmiarem.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update prac. Dorobiłem prawe ucho do skrzydła. Zalaminowałem też mocowanie stateczników oraz samo siedzisko na rurce kadłuba. Dorzucilem trochę węgla do usztywnienia. Wrzuciłem wszystkie części na wagę (bateria, odbiornik, serwa, bowdeny) i waga była lekko ponad 900g - nie pamiętam dokładnie. 

 

Stwierdziłem, że biorę się za zalaminowanie kadłuba bo wagowo stoję całkiem dobrze. Laminowałem żywicą L285 - to mój pierwszy raz tą żywicą i stwierdzam że jest baaaardzo fajna B). Na początek dałem tkaninę 80g/m2. Po zeszlifowaniu kadłuba stwierdziłem jednak, że jeszcze wszystko pokryję tkaniną 48g/m2. Szlifowanie a później lekko potraktowałem szpachlą novala. Lepszą była by jakaś natryskowa ale takiej nie miałem. Jak wszystko wygładziłem nałożyłem primer motipa.. I tak znowu szlifowanie na mokro i malowanie, szlifowanie, malowanie, szlif... Nie jest idealnie ale będzie musiało wystarczyć. Kadłub gotowy do malowania, które wykonam pewno jutro.

Po malowaniu wrzuciłem jeszcze raz wszystko na wagę i mamy 956g.

 

W chwili wolnego czasu wykonałem projekcik oklejania modelu ;) Będę bazował na kolorach folii która została po innych budowach. 

 

15662124771_b3e802d5fd_o.jpg

 

15044066614_bdb270259e_o.jpg

 

15641081026_4aa2da3d7f_o.jpg

 

15641081046_ea5b3cb07c_o.jpg

 

15664823355_cf5185182c_o.jpg

 

15044066014_90205208bf_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miły doping ;) Fajnie słyszeć że się podoba.

 

Zakończyłem prace malarskie nad kadłubem. Malowałem sprejem motipu High Gloss. Większa, tańsza pucha i dużo bardziej błyszczący lakier niż małe spreje akrylowe motipu. Zdjecia tego nie oddają ale efekt jest naprawdę ładny.

 

15513973618_8456b68140_o.jpg

 

15675638376_e608ed172e_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zrobiony modelik!

Z tej samej rodziny jest też Azurea 3,3m :) ale płat tylko w dwóch kawałkach.

 

Zastanawiałem się nad przeróbka skrzydła z wersji 2,5 na 3,6m do mojego  Drewniaka  http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=23231  wybór jednak padł na skrzydło o profilu MH32

 

Pozdrawiam

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A moja rozpoczęta budowa wciąż nie może doczekać się finału.

 

Krzyśku to między innymi Twoja rozpoczęta budowa Tequili zrodziła w mojej głowie pomysł na szybowiec ;)  uporaj się szybko z innymi budowami i wracaj do tego szybowca bo wychodzi Ci to super!

 

 

Z tej samej rodziny jest też Azurea 3,3m :) ale płat tylko w dwóch kawałkach.

Tak tak znam 3300 - jest też Azurea XL ;)  3300 to chyba najładniejszy model z tej rodziny. 

Do skrzydeł to chyba słusznie zrobiłeś przy swoim Drewniaku. Te skrzydła nie są zbyt dobrze przemyślaną konstrukcją i profil w nich zastosowany też powinien być inny.

 

 

Nie sprzedał byś mi twojej lewej ręki :)  ?

Hehe Oj powiem Ci że wiele byś nią nie zdziałał :D

 

Pozdrawiam 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pochwałe ;)  Cieszę się że się podoba. Model pewnie poleci w przyszły weekend. W tygodniu wkleje dźwignie i zamontuje popychacze. 

Na ogonie jest dosyć ciasno i okazuje się że muszę zastosować inne snapy kulowe niż te które posiadam. 

 

 

Wygląda super. Jakie serwa planujesz zastosować?

 

Projekt od samego początku ma założenie że jest nisko budżetowym więc i serwa nie są wysokiej klasy -_-  Na lotki planuję 2x Emax ES3352, na V-ce 2x HD-1160A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te propozycję! Pewnie zamówię wszystko jak mówisz. Emaxy już mam i oczywiście nie dałem za nie aż tyle! Kupiłem je w banggodzie za jakieś 8$ bez przesyłki. 

Nie przyglądnąłem się ceną serw Corony wcześniej. Szkoda. Zamówil bym je już miesiąc temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azurea wczoraj wzbiła się w powietrze! Oblot przebiegł pomyślnie.  Silnik niby słabiutki ale wystarczytał bo Azurea waży do lotu z pakietem 2200 tylko 1230g. Lata spokojnie. Przy mocnych zakrętach trzeba uważać. Nie ustawiłem wcześniej hamulca na regulatorze a na miejscu nie chciało mi się to udać :angry:

Niestety film tylko z telefonu bo na miejscu okazało się że w lustrzance pada już bateria  :huh: mało tego to telefon jeszcze zgrał film bez dźwięku..

 

 

15619896280_87f10b2a79_o.jpg

 

15184791404_7058c10f3f_o.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.