Skocz do zawartości

Oklejanie modelu (styropian + sytrodur)


spec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kończe budować swój pierwszy model - styropian + styrodur i zastanawiam się nad wykończeniem. Model to górnopłat o rozpiętości 120 cm.

Chciałbym okleić go ale zastanawiam się co wybrać. Ma być w miarę lekko a przedewszystkim ładnie. Taśma pakowa odpada. Robiłem próby i efekt jest raczej średni. Za wąskie paski, dużo widocznych połączeń, kiepski kolor (przebija spód). Stoje przed dylematem:

1. Oklejać papierem na wikol i malować farbą a zdobienia z folii - czytałem motylastego więc teorię znam, boje się o zwychrowanie konstrukcji podczas schnięcia i ewentualnych nierówności.

2. Oklejanie folią - tylko którą? Musi mieć niską temperaturę obkurczania i jeszcze niższą klejenia aby nie zniszczyć styropianu. Czytając forum znalazłem opinie o Avery 700, Oracover i Solarfilm. Czytałem też o oklejaniu foliami reklamowymi na zimno ale nikt nie podaje jaka to ma być konkretna folia?

Może ktoś podeśle link do dobrej folii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.