Skocz do zawartości

M-48 "Kumak"


milo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

"Kumak" się rozwija....Stwierdziłem, że model nie jest piękny :( , zrobiony kadłub poszedł do archiwum. Przeprojektowałem cały model. Skrzydła zostają, kadłub i usterzenia nowe. Przechodzę od "Kumaka" do "Kumaka 3".....przedstawiam na zrzutach poniżej. Formatki przygotowane, czekają na wycięcie. Będą dwie wersje płata, trapezowy na SD7037 o większej rozpiętości. "Kumak 2" będzie posiadał napęd.

post-2099-0-49469500-1419338376_thumb.jpg

post-2099-0-16596400-1419338415.jpg

post-2099-0-40820500-1419338429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skrzydełko dużo lepiej się prezentuje. Szkoda że nie będziesz zaokrąglać krawędzi kadłuba bo właśnie to "psuje" jego kształt. Wiem że to miał być prosty modelik ale wystarczyło w narożniki dodać listwy trójkątne.

Tak czy siak szacunek za konstrukcje! :)  

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, napisz coś o pokryciach? Widze ze skrzydełka pokryte folią, a co z kadłubem? - laminowany łacznie ze statecznikiem pionowym ?

Płaszczyzny nośne i SK pokryte folią z HK. Kadłub wykonany jest z balsy , boki i spód 6 mm, góra styrodur 6 mm. Wszystko szlifowane, lekko zaokrąglone narożniki i następnie na to tkanina 80g/m^2 plus żywica L285. Na to następnie szpachlówka poliestrowa Novol Uni, Inter Troton soft, szpachlówka natryskowa Inter Troton /szary/, podkład biały Inter Troton....kolejne szlifowanie na mokro papierami od 180 do 600 a na to wszystko przyjdzie lakier samochodowy z utwardzaczem Palinal w kolorze żółtym o symbolu Subaru C2Z /V394/. Dojdzie jeszcze zielona - pod kolor folii - ale nie znam jeszcze symbolu, dopiero będę dobierał....to tak w skrócie.

Czym się sugerowałem podczas wyboru profilu /SB96/? Zainteresował mnie szybowiec Le Fisch, nie wiem czy dobrze napisałem, ale fanatycy szybowców na pewno wiedzą o jaki chodzi. Bardzo podoba mi się koncepcja takiego modelu i jego przeznaczenia, a że nie lubię budować z cudzych planów o zestawach nie wspomnę, to zrodziła się w mojej łepetynie myśl skonstruowania podobnego szybowca, no powiedzmy że podobnego. W tym modelu właśnie był zastosowany SB96, jak również w Quarku, podobnym szybowcu. Stąd ten a nie inny profil znalazł się w "Kumaku 3" 1 prototypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci wyszedł- to już widać, że będzie pięknie śmigał. Oryginalny też dobór kolorów, a propos trochę nazwy- mnie się podoba, także z powodu, że inaczej niż trendy: wszystko albo całe białe, albo kilka wiecznie powtarzalnych kolorów w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został wczoraj oblatany. Swoimi uwagami i obserwacjami podzieliłem się na forum adw. Kumak 3 spisuje się znakomicie, daje mnóstwo frajdy i radochy podczas lotów. Na koniec , zdjęcie modelu gotowego do pierwszego lotu.

post-2099-0-87088200-1426083167_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.