Skocz do zawartości

Su-22 M4 z napędem EDF 70mm (nr 3407 z JW Powidz)


RAFALR30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Naciągnij nieco wlot i zrób tylko tą część widoczną z zewnatrz. Stożek o podstawie jak srednicy silnika.

 

attachicon.gifsu22stozek.jpg

 

Lub zamiast stożka zrób taki plusik z rzutów stożka. Wiem, nie bedzie makietowo ;)

 

I to jest dobry pomysł  Robercie. Stożek wewnątrz kanału nie musi być makietowy tylko funkcjonalny. 

Wdrożę w plan Twoje rozwiązanie, pozostawię węższy dziób jak w oryginale i dodatkowo jak podpowiedział Adam zastosuję 4 boczne wloty do kanału.

 

Może cały model powiększyć o te 10%, a średnicę EDF zostawić taką samą. Automatycznie wlot zrobi się większy, i będzie więcej miejsca w kadłubie.

Jak się da lepszą turbinę to powinna dać radę większej masie.

 

hmmm to przewróciłoby mój projekt do góry nogami. Na początku myślałem o EDF 90mm, ale model byłby już duży no i dużo większe koszty elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wytnę pierwszą wręgę lub żebro to chyba zima minie  ;)

W związku z chęcią zastosowania podwozia jak poniżej

 

post-10327-0-26787400-1414765584.jpg
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11300__7075_Alloy_Shock_Absorbing_Strut_Set.html

 

mam pytanie odnośnie skrętnego mechanizmu głównego podwozia (bez mechanizmu chowania tego podwozia)

KTÓRY MECHANIZM BYŁBY WG WASZEJ WIEDZY I DOŚWIADCZENIA ODPOWIEDNI (produkt ze strony HK)?
Nie mam doświadczenia w tym temacie a chciałby to wrysować w projekt.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w komentarzach jest napisane, że otwór do podłączenia goleni jest na 3mm a można i powiększyć do 4mm.

Kawałek pręta 3mm i takie coś

product-14128.jpg

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/KOLA-PODWOZIA/Podwozia-i-akcesoria/Mocowanie-goleni-przedniej-Oslash-31-mm-z-orczykiem-MSP.html

 

Pytanie: tylko jak ty to zmieścisz?


W HK jest coś takiego http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8431__Front_Wheel_Steering_Arm_Mount_Set_32mm_5sets_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W goleni nawierciłem otwory i nagwintowałem specjalnie przygotowaną śrubą m2  w klasie chyba 10.9. Potem na to weszły snapy m2 Mpjeta (plastikowe). Sterowanie linkami jest proste i niezawodne choć ze składanym orczykiem jest w zestawie z mechanizmami pneumatycznymi. 

To też pokazuje z czego są zrobione te golenie. Na pewno nie jest to ten stop o którym piszą 7075 - ale cóż jak HK oszukuje to wszystko jest wporzo ... w końcu to jest tanie.

 

m21mf4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A oto konstrukcja, której cień na ścianie wykonało wczorajsze popołudniowe słońce.

EDF z tego nie będzie. To tylko prototyp konstrukcyjny zrobiony "na kolanie" z resztek szarego podkładu pod panele, balsy i listewek. Ale...może powstanie drugie skrzydło, okleję 2mm depronem, wsadzę silnik na tył + 2 serwomechanizmy na statecznikach poziomych (jak Robertus) i może poleci jako platforma doświadczalna.

 

post-10327-0-05282400-1424037979_thumb.jpg

 

post-10327-0-30554300-1424037980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rafale, cieszę się, że projekt postępuje.

Skoro nie będziesz robił skrzydła ruchomego to zrób je w całości, przeciągnij jakiś dźwigar po całości, będzie sztywniej. Poniżej mój przykład. Również spływ zrobiłem z jednej listwy a ten trójkącik jest doklejany.

A jeśli chcesz ulotnić ten prototyp z założeniem sterowania tylko  na elevon to musisz powiększyć stateczniki. Nie tyle po cięciwie to zwiększyć rozpiętość, aby była większa dźwignia w sterowaniu przy beczce.

post-7718-0-67076200-1424069278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.