Skocz do zawartości

PZL-50 Jastrząb


Majonesz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny model :)

 

Gratuluję przejścia od przygody z budowaniem do frajdy z latania :D

 

Brakuje dla mnie tylko znaków przynależności państwowej. Ostatnio dużo pojawia się niezidentyfikowanych maszyn latających, "zarejestruj" swoją maszynę ;)

 

Czy podczas oblotu straciłeś część kabinową? Jakoś odróżnia się od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A dziękuję. Znaki się pojawią w najbliższym czasie :) a kabinka biała bo tak jak napisał Michał farbka się skończyła, starczyło tylko troszkę niebieskiej :P. Jakoś się tym nie przejmuje tym bardziej że to model raczej do takiego treningowego latania i rekreacji. "Bojowy" będzie prawdopodobnie D520 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorwałem dzisiaj model Piotrka. Lata dość fajnie ale jest mało stabilny w powietrzu czego przyczyną jest brak wzniosu skrzydła. 

 

Krótki filmik z lotu z krecikiem na koniec:

 

 

Przy okazji polatałem swoim Pzl-55 wykonałem kilka lotów. Okazały się one ostatnimi lotami tego modelu. Nie zauważyłem, że zmieniło mi się wychylenie steru wysokości... Po starcie na max przepustnicy runął prosto w zamarzniętą kupkę ziemi...Model miał już na koncie parę kretów (był to mój pierwszy dolnopłat) ale ten okazał się dla niego zbyt mocny. Na szczęście będzie miał on swoich następców Spitfire'a XL i bf-109 ESA ale o tym już w innym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem dzisiaj model Piotrka. Lata dość fajnie ale jest mało stabilny w powietrzu czego przyczyną jest brak wzniosu skrzydła. 

 

No to lata fajnie, czy jest mało stabilny? Zdecyduj sie na coś, bo to jest tak jakby częściowo wysiąść z jadącego pociągu. Wznios skrzydeł jest, tylko jego wartośc jest ujemna. Ktoś już wcześniej o tym pisał. Z tak opuszczonymi skrzydłami raczej trudno o stabilny lot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lata fajnie, czy jest mało stabilny? Zdecyduj sie na coś, bo to jest tak jakby częściowo wysiąść z jadącego pociągu. Wznios skrzydeł jest, tylko jego wartośc jest ujemna. Ktoś już wcześniej o tym pisał. Z tak opuszczonymi skrzydłami raczej trudno o stabilny lot.

Dokładnie. Na filmie widać ujemny wznios. W moim Jastrzębiu nie można mówić o niestabilności. Leci bez zawahania bez trzymania drążków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wiem czy jest jakoś nadzwyczaj niestabilny, bo latałem w linii prostej bez trzymania drążków i wszystko było prawidłowo, jest porywczy fakt przez duże lotki ale to wszystko ( jak dla mnie ;)). Chociaż fakt wznios jest ujemny ale sama lotka jak i część skrzydła  jakieś 3/4 znajduje się w pozycji poziomej. Zobaczymy co da się zrobić z tym wzniosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.