Skocz do zawartości

Frsky DHT DIY + FLD-02


Xeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chciałbym przed zakupem się upewnić czy pod moduł DHT DIY da się podłączyć monitor FLD-02 ewentualnie jakiś inny?

Na firmowej stronie ani w sieci nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi :-/

Zaczynam tego co wyczytałem to z np. DJT czy DFT powinno działać.

Sam zaczynam niebawem przeróbke mojej Tgy 9X i zastanawiam się czy będzie to działało.

Głównie na ten moment zależy mi aby mierzyć prędkość modelu.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też się nad tym zastanawiałem ale zastanawiam się czy będę w stanie wykonać tak precyzyjne lutowanie. Bo wszelkie zmiany będą nieodwracalne i będzie trzeba poszukać nowej aparatury

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam czy frsky pozwala na zmierzenie prędkości modelu, a dokładniej łódki?   :blink:

Znalazłem coś takiego N2 AIRSPEED SENSOR ale nie wiem czy będzie to działać z DHT DIY i do tego w łódce.

 

Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czujnik GPS FrSky by się w tej roli i modelu dobrze sprawdził. W szybowcu działał ale akurat w locie chodzi o pomiar zupełnie innej prędkości.

Myślę, że do lepszej analizy biegu i ew. innych parametrów zdałby się logger, w dht-u jest taka funkcja bo akurat ten moduł przerabiałem.

Przemyśl dobrze co byś chciał "wiedzieć" z modelu i zrób sobie zestawienie fantów/kosztów - czasem nie opłacają się przeróbki  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof zależy mi na możliwości mierzenia prędkości modelu łódki - to chce osiągnąć.

Z tego co wyczytałem to FrSky GPS V2 Sensor with SMART Port mierzy prędkość.

 

 

The FrSky GPS Sensor feeds variable directional information such as altitude, position, speed, and UTC time, which is displayed in real time on FrSky's Taranis transmitter or telemetry dashboard (DHT-U/FLD-02/FSD etc.) 

 

Co do modułu to chce zastosować DHT ale DIY co by zgrabniej to w aparaturze wyglądało.

 

Odnośnie kosztów to zdaję sobie sprawę że nie są one niskie jak w większości produktów FrSky ale sensory mogę "przerzucać" między modelami w przyszłości. Stąd też można uznać że się po części rozkładają.  ;)

 

Zastanawiałem się nad czymś alternatywnym ale nie znalazłem tak rozbudowanych możliwości u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem wiem, czytałem Twoje posty  :)

 

Owszem, ten sensor mierzy prędkość z jakąś tam dokładnością (jak chyba każdy gps), ale z tego co doczytałem to ten gps co zapodałeś linka gada tylko z odbiornikami serii X (ze smartportem)  Żeby to grało z tym modułem to możesz też zapodać do odbiornika z telemetrią jeśli już takowe posiadasz (np D4FR / D6FR / D8R lub D8R-II)

huba http://hobbyking.com/hobbyking/store/__19970__FrSky_FSH_01_Telemetry_Sensor_Hub.html

a dopiero do niego gps-a ale starszego typu http://modelmotor.pl/gps-gps-01-czujnik-gps-do-zestawow-telemetrycznych-frsky.html?gclid=CLqbjImcoMECFcLnwgodhTAASg

(sklepy czysto przykładowe). Jak widzisz za ten moduł gps słono sobie życzą  :)  i musisz mieć świadomość że FrSky wygasza pomału czujniki z tym protokołem.

 

Na chwilę tylko FrSky ma tak rozbudowaną i niedrogą ofertę czujników do telemetrii - przebierać, wybierać a później i tak do żyda  :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na etapie zbierania informacji co z czym i dlaczego.

Moduł wybrałem - DHT DIY (niestety w HK brak), który będę musiał wmontować. Zostało dobranie odbiorników z czym na razie się muszę mocniej rozeznać bo jest spory wybór a nie wszystko że wszystkim da się spasować. Głównie zależy mi na mierzeniu prędkości a to w jako taki sposób osiagne przez zakup odbiornika z serii X i sensora GPS.

Dokładność jak piszesz może nie jest super ale wydaje mi się że na moje potrzeby wystarczy.

 

Jeśli ktoś ma sugestie w jaki sposób można zwiększyć precyzję pomiarów prędkości ślizga to z chęcią wysłucham. ☺

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.