Skocz do zawartości

Turnigy 9x opóźneinie działania


m@cio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Już kilka razy zdarzyła mi się dziwna sytuacja. Mianowicie podczas lotu, gdy a/c znajdował się w odległości mniej więcej 100 - 120 metrów ode mnie wystąpiło coś jakby utrata sygnału bardzo krótka. Nie jestem pewien czy to może nie jakieś opóźnienie związane z odległością modelu i prędkością propagacji fali? Po zdarzeniu postanowiłem zrobić test zasięgu. Postawiłem model na dachu samochodu no i powędrowałem jakieś 200m. Wydawało mi się, że faktycznie powierzchnie sterowe oraz silnik reagują z pewnym opóźnieniem które da się zauważyć. Czy macie jakieś doświadczenia a tej materii? Dodam, że używam softu 9xr

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W aparaturze jak i odbiorniku są bardzo słabe anteny o niewielkim promienniku. Podczas lotu modelu zdarza się że część modelu będzie zasłaniać pole widzenia obu anten w sposób najmniej przyjemny. Swoje odbiorniki 9X8Cv2 przerobiłem dodając drugą antenę, aby jedna była od spodu modelu a druga od góry. Po takiej modyfikacji, przestały u mnie występować problemy z chwilową utratą zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata zasięgu to jedno a opóźnienie drugie. Tym bardziej przy modelu na ziemi nie miałeś zmian położenia modelu i nic nie mogło przysłaniać anten.

Opóźnenia związanego z transmisją sygnału do modelu raczej nie zauważyłeś - to dość duża niemal stała prędkość.

Za to może zauważyłeś (usłyszałeś) opóźnienie wynikające ze sporo mniejszej prędkości dźwięku? Na 200m to już ładna chwila.

 

AndyCopter - to ciekawe! Dwie zwykłe równoległe anteny? Co z impedancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

AndyCopter - to ciekawe! Dwie zwykłe równoległe anteny? Co z impedancją?

Bardzo dobre pytanie, zważywszy jaka jest impedancja falowa anteny "firmowej", proponuję wyznaczyć takową ;)

A w załączeniu dokumentacja producenta układu A7105 użytego w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.