Skocz do zawartości

Zielony Baron czyli Fokker DR-1 z podkładów


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jacek, rozpiętość skrzydeł to około 90 cm. A plany można ściągnąć z tej strony http://www.rcgroups....ad.php?t=425387

 

hmmm.. trochę za dużo. Przeskaluję go do około 60cm bo takie właśnie mam wyposażenie :) .

 

 

dobrze widzę? podwozie ma drewniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przemo jakoś nie zwróciłem uwagi ze Twój miał dwie lotki :P Co to się w ogóle stało z tym Twoim fokkerem? Aż taki wymagający w pilotażu? 

Jednym słowem pogoniłem kreta :P .. ogólnie był to drugi model z lotkami którym latałem więc resztę można sobie dopowiedzieć ... ogólnie przekopałem warsztat i udało mi się jeszcze namierzyć ciut depronu białego więc również będę się przymierzał do budowy oczywiście z drobną moją ingerencją a kształt kadłuba ;) ... co do mocowania podwozia to podwozie jest mocowane dość słabo ale przeglądając wątek na rcgroups znalazłem foto przedstawiające jego wzmocnienie

 

post-8897-0-03281500-1413123060.jpg

 

Rafał co do amortyzowanego podwozia zgadzam się z Tobą w 100 % jest to dobry pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem siedem lotów moim Zielonym Baronem. Na razie to tylko latanie po kręgu żeby wyczuć model. Poza tym czekam na pakiet o większej pojemności i wtedy będę miał trochę więcej czasu w powietrzu. 

Spróbowałem zmontować film z wczorajszego latania, na razie wyszło mi tak:

 

 

Pozdrawiam.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postanowiłem tak uczyniłem, Fokker ''mini'' w budowie  :)

 

I znów dylemat...

myślę że modelik jest za mały za lotki na każdym płacie, chcę zrobić je tylko na jednym,pytanie tyko którym ?

na dolnym łatwo konstrukcyjnie, na średnim pewnie będą najlepiej działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jasne że lepiej- zgodnie z oryginałem. Zdarzało się, że górny płat potrafił odmaszerować i fokker był bez lotek- w efekcie katastrofa.

 

Dokładnie, w tym modelu mocowanie górnego płata wydaje się być bardzo delikatne  ;)

 

 

Nie straszcie mnie, zaczynam się bać i zastanawiać, czy nie zrobić jeszcze lotek na tym skrzydełku przy podwoziu  ;)

 

Hmm.. rozważę tą opcję  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz Jacek szukać dziury w całym górny płat ma podparcie w czterech punktach i jest to parkflyer model lata wolno ... oglądnij film z oblotu autora projektu Steve'a Shumate i zobacz jak on nim lata. Ja osobiscie martwił bym się o wzmocnienie podwozia a nie o mocowanie górnego płata bo tutaj nie ma sie o co martwić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.