Skocz do zawartości

Graupner MX-16 Hott - hamulec


matmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam aparaturę Graupner MX-16 i model motoszybowca z lotkami i klapami.

Czy w tym radiu jest możliwe ustawienie hamulca aerodynamicznego; lotki max do góry a klapy max w dół ?

Czy tylko ja nie potrafię tego ustawić czy ta aparatura nie daje takiej możliwości?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po aktywowaniu fazy landing w dalszym ciągu nie widzę w menu opcji hamulca.

Wyłączając silnik "motor NO" również takiej opcji nie dostrzegam.

Być może wersja oprogramowania jest jakaś archiwalna (1.771)

Przegrzebałem to menu na kilka sposobów i funkcji hamulca po prostu nie widzę... Bardzo szkoda

bo model przy lądowaniu jest moim zdaniem bardzo szybki.

Kolega modelaż podpowiedział by zmiksować kalpy ze sterem wysokości. Kiedy lapy w dół to SW musi oddawać.

Teraz muszę rozpracować ten mixer.

Przetestuję przy najbliższej okazji i dam znać jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mam ustawiony 2Ail2Fl, a w menu "wing mixer" mam takie opcje:

diff aile

diff flaps

ail - rudd

ail - flaps

elev - flap

elev - aile

flap - elev

flap - aile

 

Hmm, nie wiem w czym jest problem. A propos instrukcji to nie posiadam. Mam tylko do MX-20 i na niej bazuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to ustawić jeszcze w ustawieniach menu phase trim. Przyporzadkowując w fazie lotu landing przełącznik zmienić ustawienia ail i flap, w ten sposób ze przełączeniu nastąpi podniesieni lotek i opuszczeniem klap. Przy odrobinie kombinacji mozna ten układ podłączyszć do C1, czyli drążka gazu. Trzeba pamietać aby w tej fazie wyłączyć silnik. Twoje menu przypomina mi oprogramowanie z mx-16s 35mhz. Do ściągnięcia w necie jest manual do tamtej apki, jeżeli filozofia jest podobna to ustawisz wszystko bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu BASE SETTING silnik jest ustawiony: "motor at C1 idle re."

Gaz mam na prawym drążku (mode 1). Hamulec aktywuję jednym z przełączników (kanał 8) i steruję nim przez drążek gazu.

 

Rzeczywiście szkoda mi tych wolnych mixerów, ale nie mam dla nich zastosowania. Więc się nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.