Skocz do zawartości

Magazynowanie modeli


MZWBPiotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak/gdzie magazynujecie swoje modele?

Czy jest jakiś bezpieczny sposób na zawieszenie samolotu na ścianie?

Jak wykonać stojak na modele?

 

 

Pytam, ponieważ kończą mi się miejsca w domu, gdzie mogę stawiać moje latadła. Sprawę komplikuje także mój koto-żbik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niskie temperatury źle wpływają na wszelkie kable, rurki (szczególnie instalacji paliwowej) jak i spoiny, które tracą swoją elastyczność.

Masz rację, natomiast po ogrzaniu przywracane są wcześniejsze parametry. Stąd temperatury eksploatacji i przechowywania są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie mam problem bo "warsztacik" w którym składuje modele mam w letniaku, który nie jest ogrzewany.

A nie chciałbym aby praca którą wykonałem poszła na marne.  :unsure:

 

Na jesień/zimę na czas prac będę się "dogrzewał" piecykiem ale to nie da mi stałej temperatury przez cały ten okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy na zimę.

 

Piankoloty idą pod sufit (myszy, kuny i gronostaje) :

 

IAgFSt.jpg

 

Cessna i Yak 54 ze względu na małe rozmiary do szafy.

 

Michaś Max z racji swojej "konstrukcyjności" do piwnicy w bloku, gdzie jest zachowana temperatura pokojowa przez cały rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czego to dowodzi? Bo chyba nie tego, że przy śniegu, choćby po kolana, nie da się latać. :)

A co do samego magazynowania modeli to ja je podwieszam na suficie i na ścianie. Dwa haczyki w suficie i dwie szerokie smycze od komórki wystarczają na moje modele.

 

IMGP5909.JPG

Tak to mniej więcej wygląda. Mój kącik modelarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.