Skocz do zawartości

Graupner JR MX-12 35MHz - współpraca z symulatorem


Artu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podłączeniem aparatury MX-12 do komputera... to znaczy do symulatora na komputerze.
Problem polega na tym, że nie jest ona, a raczej jej sygnał PPM "odczytywany", lub prawidłowo interpretowany.
Podłączam ją poprzez oryginalny kabelek USB AeroSIM-RC. Dodam jeszcze, że z aparaturą TGY9XR współpraca symulatora jest bezproblemowa.
Gdzieś na niemieckich forach "doczytałem" (brzmi dumnie), że problemem jest za niski poziom sygnału PPM, który "wychodzi" z tej aparatury...
Podobno jest on w zakresie około 0.8V do około 1,8V (inne źródła podają od 0.3V do +/-1,2V) a powinien być 0V do około 3-5V.
Jeszcze inni twierdzą, że w tej aparaturze jest "odwrócony PPM" i trzeba zrobić taki inverter :

SiInv2.gif
 
Spotkał się ktoś z Was z takim problemem ? I najważniejsze, jak to "naprawić" aby MX-12 działała z symulatorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Informacja "dla potomnych": w MX-12 35MHz, jak i w większości aparatur Graupner jest "negatywna modulacja PPM"

 

1.jpg

 

Niezbędne jest więc zastosowanie pokazanego wcześniej PPM Signal Inverter. Spełnia on również funkcję "wzmacniacza" sygnału PPM do akceptowalnej wartości.

 

Po zastosowaniu invertera, otrzymujemy właściwy przebieg sygnału PPM:

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.