Skocz do zawartości

Su-29 1,6m


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w końcu zakładam moją pierwszą relacje z budowy ,zawsze jakoś nie miałem na to czasu.Na warsztacie wylądował SU-29 projektu Sławka .Wycinanka wygląda super i zabieram się powoli do pracy i liczę na konstruktywną krytykę i pomoc.

Narazie takie są postępy w budowie.

post-4159-0-52016800-1413984343_thumb.jpgpost-4159-0-68053600-1413984322_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ma ktoś jakiś fajny sposób na zrobienie tej rurki co w nią sie wkłada bagnet ? Nie wiem jak to sie fachowo nazywa.

Jeżeli z laminatu to sposób jest i to banalny, w sobotę będę robił rurki to porobię jakieś fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór ma 16 mm bo i na taką rurkę zaprojektowałem otwory. Otóż po nawinięciu laminatowych kieszeni mają one wewnątrz jakieś 16,1-16,2mm a na zewnątrz 16.6mm. Otwory trzeba delikatnie przeszlifować żeby weszły w nie laminatowe kieszenie na łączniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory są lekko większe niż 16mm. Ja kupilem na razie w metalowym aluminiową fi=16mm za parę groszy i wchodzi z lekkim luzem. Dlatego tymczasowo w celu składania skrzydeł owinąłem tę rurę tasmą klejącą w miejscach gdzie są żebra żeby było luzów. Na rynku są gotowe rozwiązania do tego modelu w postaci rura+rękaw. Mozna też zrobić samemu kieszeń i kupić rurę węglową 16 mm. Sławek, zdradzisz nam jak zrobić te rurki? :)

 

Ja jestem na podobnym etapie jak Ty z tym modelem. Miałem długa przerwę od modelarstwa, ale wróciłem po ruku do tematu SU29 i grzebię przy nim od kilku dni. Kupiłem w wersji spalinowej, ale mając do dyspozycji silnik Thrust 50 robię ażurowanie okolic domku silnika i elektryfikuję ten model. Zastanawiam się jak nisko mogę w nim zejśc z wagą "do lotu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.