Skocz do zawartości

EXTRA depron 3mm


miro-er1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miruś przepiękny model Ci wyszedł ;) normalnie rewelacja. Pamiętam Twoje pierwsze modele depronowe. Ogromny postęp w budownictwie ;) gratuluję pięknego modelu i czekam na filmik :D pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki TADEK, faktycznie moje pierwsze byle nie profesionalne ,ale temu tez duzo brakuje do profesjonalizmu , ale widzisz ile daje troche farby i troche kolorowej foli , odrazu inaczej sie prezentuje ale z bliska ....  no to nie balsowy oklejony folia , ale mial taki wlasnie byc , tani w budowie i ma poleciec , z tym drugim to niewiem kiedy to nastapi bo nie ma za bardzo pogody i wolal bym zeby ladowal na zbozu sasiada i to tak z tydz przed zbiorem  :) , rozumiesz co mam na mysli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich EXTRA juz jest gotowa do lotu z pakietem 1300 3s wazy 749gram takze wiele wiecej jak planowalem no trudno mam nadz ze oderwie sie od ziemi. narazie nie mam pogody na oblot , moze zaloze narty jak spadnie snieg i oblece we swieta poniewaz juz w niedziele jade do pracy .

post-12400-0-80684500-1416581187_thumb.jpg

post-12400-0-37382300-1416581260_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwigar mam z listwy sosnowej 4x10mm juz tak testowalem jak piszesz jest sztywna nie gibie sie , mysle ze wytrzyma lot bardziej mnie niepokoi ladowanie , myslalem nawt zeby ustawic w aparaturze klapolotki zeby wolniej lecial przy ladowaniu ale niewim czy to cos da ,lotki ma duze bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rob Marcin i dawaj foty do watku , i pomysl cos zeby zrobic lzejszy od mojego, ja nie dalem ani grana olowiu pakiet i odbiornik mam w przedziale polaczenia skrzydel w kadlubie , reg jest zaraz za silnikiem , dzis wywazalem do gory kolami i mi sie kolebal to na tyl to na przod , niewiem czy go normalnie wywazac , kolami do dolu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zapodam fotki.Budowa zacznie sie jakos za tydz.,dwa bo teraz sie przeprowadzam na nowe lokum,wiec wszystko popakowane.Ja do wywazania zrobilem maszynke wiec bede probowaj jak cos to na niej wywazac,na PARALLAXIE tak zrobilem i jest jeszcze caly, :) :) :) U mnie bedzie byk tez tylko innego produktu.

https://www.google.be/search?newwindow=1&q=jupiler+foto&oq=jupiler+foto&gs_l=serp.3..35i39j0i22i10i30j0i22i30l5.2758.4187.0.4578.5.5.0.0.0.0.105.468.3j2.5.0....0...1c.1.58.serp..0.5.462.DES8P6ctr2o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra to centropłat więc powinna się dobrze wyważać  normalnie i do góry nogami. Jedno ale, zależy gdzie masz środek ciężkości w sensie rozłożenia masy w kadłubie. Jesli np pakiet jest wysoko nad skrzydłem to wyważaj go do góry nogami. Jeśli leży na skrzydle to w sumie nie powinno być różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam no jeszcze nie byl latany :)  napewnozapodam filmik z oblotu , ale nie mam szczescia do pogody moze taraz bedzie pogoda przez 2 tyg bo bede w domu , ja mam ULTIMATA ktory od ponad roku na scianie wisi nie oblatany  :) , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

dzis planuje oblot extry , dalem inne kola i waga wyszla gotowej do lotu 771g , bardzo duzo , ale zboze wysokie obok mnie i moze sie uda wyladowac na nim :) , mam nadz ze silnik da rade mam, gf o ciagu 1200g takze mam nadz ze poradzi sobie , smiglo APC 10x5 reg dualski 22A, pakiet dualski 1300/35c 11,1v. mam nadzieje ze moj syn sie zgodzi nagrac jakis filmik z oblotu.

post-12400-0-80406700-1435585296_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda! Silnik sobie poradzi. Reg masz dobry do tego silnika?  Jak będziesz miał filmik to daj zaraz go na forum  :) W sobotę drukuje plany, ale rozpiętość coś kolo 1,2 m.  Normalnie tak mi się podoba ze nie mogę się napatrzeć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jestem po 2 lotach :)  , poleciala i to na 3/4 mocy potem latala na polowie mocy , miala tendencje do sciagania na lewo , mysle ze wyklon na maly bo jak zmiejszylem gaz do polowy to juz leciala prosto , filmik jest ale jeszcze go nie widzialem bo syn poszedl do kolegi odrazu po lotach , mysle ze dzis zapodam go, pakiet juz sie laduje ,wyklon dalem wiekrzy i moze za chwile znowu wyprobuje , ladowalem na zborzu bez zadnych strat  :)  .ale juz musle wystartowac z murawy na stadionie i wyladowac , lata dosc fajnie ale dosc szybko.


KLAKU reg powinien byc 30A ale ten daje rade narazie, musze kupic 40A redoxa, staram sie nie dawac calej mocy bo ten silnik pobiera max 27A.


no i po oblocie , niestety starosc nie radosc za daleko mi odlecial i mialem problemy z widzeniem i proba nawracania i uciekl mi jeszcze dalej i zrezygnowalem i spadl gdzie spadl,  :) , akro nie dla mnie pozostane chyba przy gornoplatach 


moze sie da posklejac jakos, skrzydla pofaldowane ale cale odeszla cala wrega silnikowa i podwozie , pozniej go postaram sie posklejac bo juz latal fajniej nie sciagal na lewo , no ale coz,  :)

post-12400-0-43805400-1435592175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale za szybkie sa dla mnie takie modele chyba, uciekl mi to nie byl zaden blad podczas akrobacji poprostu za daleko go puscilem i slabo go juz widzialem , jestem w trakcie klejenia 

przod odszedl w calosci ale wregi cale wiec posklejalem do kupy pewnie teraz bedzie jeszcze ciezsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  to nie byl zaden blad podczas akrobacji poprostu za daleko go puscilem i slabo go juz widzialem

Ja nie podważam twoich umiejętności,jeśli zle to odebrałeś to PRZEPRASZAM.

Miałem na myśli że wypadki się zdarzają a budować i latać trzeba dalej.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.