Skocz do zawartości

Czy są jakieś zbocza do latania na Mazowszu?


juras_p@op.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja planowałem Sowią na jutro, ale nie zdążyłem skończyć testera. Zamierzam wybrać się tam albo końcem stycznia z Piaggio, albo dopiero na sucho na wiosnę, z Piaggio i "Bird of Time`m":-) Obserwuj wątek, zmówimy się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam wczoraj, wracając z imprezy sylwestrowej. Wiało niestety masakrycznie prawie równolegle do zbocza i nie odważyłem się nawet Józkiem polatać. Zresztą było już prawie ciemno. 

Musimy koniecznie zrobić tam jakieś wiosenne spotkanie i zacząć eksplorować to zbocze  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli długoterminowe prognozy mają jakikolwiek sens (hehehe), to ja planuję rozdziewiczyć to zbocze 3-4 kwietnia.

 

http://www.accuweather.com/en/pl/warsaw/274663/march-weather/274663?monyr=3/1/2015

 

Będę tam z Piaggio do oblotu silnikowego z ręki i zapewne z DIMem. I jeśli będzie wiało z odpowiedniego kierunku, to i FunCubem w trybie PSS ;-) Gdyby ktoś się chciał podłączyć, to zapraszam. Jeśli pogoda dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.
Jakiś czas temu wybraliśmy się 
na całodzienną wycieczką na Sowią Górę.
W piękny słoneczny dzień wykonaliśmy po kilka lotów przy dość słabym wietrze .
To były moje pierwsze próby lotów na zboczu więc trudno mi ocenić loty i samo wzniesienie .
Oczywiście grill i rozmowy z miejscowymi modelarzami .
Na koniec dnia zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia lotniska Krypy koło Węgrowa.
Serdecznie pozdrawiamy modelarzy z Węgrowa i okolic a szczególnie kol.Stanisława
licząc na podobne spotkanie w 2017 roku.

8ebf334475744e9emed.jpg

d63e3477f1a44094med.jpg

ee2c6db9eca22feemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Oczywiście w tym roku też planujemy loty na Sowiej Górze .
Bogatsi o zeszłoroczne doświadczenia postaramy się lepiej przygotować
do lotów na tym niewielkim zboczu.
Ponieważ zbocze jest własnością prywatną, w dobrym tonie byłoby
wcześniej poinformować właściciela o zamiarze wykonywania lotów w tym miejscu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek będzie wiało idealnie 28 i 5m/s tylko że niestety nie mam szybowca tzn. skrzydła mam i nawet jakieś wyposażonko się znajdzie no to może w dwa dni jakiś kadłub prosty ogarnę więc jakaś minimalna szansa jest że przetestuję to zbocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Dawno zapomniałem o tym temacie, a tu proszę... Ostatnio i ja znowu bywam na Sowiej. W niedzielę siódmego maja, modelem elektroszybowca TULIX (2m) wylatałem tam takie czasy; 25min, 30min i 30min. Odpowiednio na pakietach; 1600, 2200 i 2200mAh. Górka ma zachodnią ekspozycję i wiatr był zachodni. Do tego była też dobra termika, po odpowiednim wyniesieniu modelu na silniku, termika zaczynała robić swoje. Wynosiło do takiej wysokości, ze model był ledwie widoczny pod chmurą i trzeba było oddawać SW by nie stracić modelu z zasięgu wzroku. A gdzie są kominy termiczne, świetnie pokazują bociany i duże ptaki drapieżne. Ból lędźwi i karku od stania z zadartą głową, ale było warto. Polecam tą górkę, choć po tym jak ustawiono tam lunety i zadaszone stoliki, robi się tam tłoczno od turystów i Sowia straciła swój dziki urok. Trzeba się tam umówić w szerszym gronie. byłem tam z kolegą i obaj wylataliśmy podobne czasy. Kolega latał easy gliderem MULTIPLEX. Zapraszam też na nasz profil na FB Lotnisko MiMińsk .

 

Pozdrawiam. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.