Skocz do zawartości

AURA Blejzyk 3m


Krzysiek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dobiłem targu z forumowym kolegą i stałem się posiadaczem tego otóż modelu post-9618-0-54298400-1415196102_thumb.jp

(Fotka usera KRUK , mam nadzieję że nie będzie miał za złe, że wokorzystałem jego fociszke ;)

 

 

Serwa jakie chce upchać to 6 szt hitec hs 82 mg ( takie posiadam ) mam nadzieję , że dadzą radę :)

Posiadam również regulator 65 A 

Czego potrzebuję ?
Silnik , pakiet i łopatki ale mam już taki mętlik w głowie , że nie wiem co wybrać . Podpowiedzcie co w rozsądnych pieniądzach można tu wykorzystać ;) Wiem , że to pojęcie względne ale rozważę wszystkie propozycje . Na napęd chciałbym przeznaczyć około 150-200 polskich zielonych papierków :), chociaż dolarki też wchodzą w grę ( czyt . hk)

Aha co do zasilania to wyjdzie w praniu jak już będzie motorek , 3s czy 4s ? zobaczymy .

Czego oczekuję ? Szybka winda w górę i szybowanko z nutką jakieś wariacji ;)

wręga 40 mm wg producenta.

 

 

Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Jerzy Markiton

Ten silnik akurat mam, testowałem na 4s i 3s. Wyszło mi, ze na 4s do jakiegoś małego hotlinerka. To jest silnik ewidentnie na 3s ! 3s i śmigiełko  Aeronaut (czarne)13x6,5 - statycznie nieznacznie przekracza dopuszczalny prąd.

Na 4s lepsza byłaby odmiana 800 obrotowa - jest taki na H.K.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik akurat mam, testowałem na 4s i 3s. Wyszło mi, ze na 4s do jakiegoś małego hotlinerka. To jest silnik ewidentnie na 3s ! 3s i śmigiełko  Aeronaut (czarne)13x6,5 - statycznie nieznacznie przekracza dopuszczalny prąd.

Na 4s lepsza byłaby odmiana 800 obrotowa - jest taki na H.K.

- Jurek

Generalnie posiadm pakiet 4s 3000m Możliwe że da rade ;) . Czyli wersja 840kv 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42048__Turnigy_GliderDrive_SK3_Competition_Series_3858_4_6_840kv_EU_Warehouse_.html?strSearch=3858

do tego łopatki 13x6,5 plus pakiet pod 4s i tu cytat z hk " best prop: 13x6.5: 40A, 9200rpm, 3.3kg thrust, 92km/h pitch" 

 

Mamm nadzieje że da rade ;)

 

Jutro odbieram aure , to porobie zdjątka co i jak :)

Dzięki za informacje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie mam jeszcze informacji o wadze , ale to co na zdj , wg producenta waży 1000g 

 

EDIT 1 :Jest jeszcze opcja by puścić ten silniczek (3858 840kv) na 3s ze śmigłem 14x8 co powinno dać ok 2,5kg ciągu co wydaje mi się że powinoo spokojnie wystarczyć ;)

 

EDIT 2 : Znalazłem jeszcze ciekawy temat odnośnie tego zespołu napędowego http://pfmrc.eu/index.php?/topic/48168-ciąg-statyczny-waga-modelu/page-2  ---> wydaję się że to może być to czego oczekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie mam jeszcze informacji o wadze , ale to co na zdj , wg producenta waży 1000g 

 

EDIT 1 :Jest jeszcze opcja by puścić ten silniczek (3858 840kv) na 3s ze śmigłem 14x8 co powinno dać ok 2,5kg ciągu co wydaje mi się że powinoo spokojnie wystarczyć ;)

 

EDIT 2 : Znalazłem jeszcze ciekawy temat odnośnie tego zespołu napędowego http://pfmrc.eu/index.php?/topic/48168-ciąg-statyczny-waga-modelu/page-2  ---> wydaję się że to może być to czego oczekuje ;)

EDIT 3: Czekam na zamówienie! Konfiguracja jaka wybrałem przedstawia sie nastepujaco :

Silnik 3858 840 kv

Regiel ztw 65a

Serwa 6 szt hitec Hs 82mg

Kołpak turbo 40mm

Zasilanie 2200mah 11.1v

Śmigiełko 14x6 badz 14x8 to jeszcze musze nad tym pomyśleć .

Chce aurę zrobić możliwie lekko , by można bylo spokojnie lapac termike :)

 

Dzieki za pomoc , jak dojdzie wyposażenie to będę dalej prowadził relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza czesc zamówionych części juz dotarła tj silnik i cala elektronika . Dzisiaj zamówiłem troche pierdulek ( cala galanteria , popychacze itd itp) zostały oklejone juz końcówki skrzydeł , jutro może uda się okleić centroplat i motylek . Zdjecia wstawie jutro .

Pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Jerzy Markiton

Aura na zbocze ? Na MH-32 ? To już lepsza powinna być Harpia, z uwagi na profil. W Modellocie mieli fajną zboczówkę... Wykonanie, przynajmniej  egzemplarz który oglądałem na Żarze - mistrzowskie !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aura na zbocze ? Na MH-32 ? To już lepsza powinna być Harpia, z uwagi na profil. W Modellocie mieli fajną zboczówkę... Wykonanie, przynajmniej  egzemplarz który oglądałem na Żarze - mistrzowskie !

- Jurek

Pamięta pan model Panie Jerzy ? czy nie chodzi przypadkiem o Barakudę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się delikatnie do Czyżyka jako mojej pierwszej typowej zboczówki. Bez napędu. Cieszą mnie zatem pozytywne opinie (bo tak rozumiem Wasze wypowiedzi).

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.