Skocz do zawartości

Turnigy 9X8Cv2 i dwie anteny


AndyCopter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, teraz rozumiem. Po obu stronach płytki, czyli nad i pod. Ja wyobraziłem to sobie jako na dwóch narożnikach :D

 

Co do łączenia anten, to dopasowanie można uzyskać na 4 antenach. Czy będzie lepiej? Nie wiem, nie sądzę.

 

Tak, ten odbiornik posiada dwa wyprowadzenia na płytce, dla jednej anteny, po obu stronach płytki. Miało to służyć do wyboru sposobu montażu dla jednej anteny.

Z układami anten odbiorczych, można eksperymentować do woli i zazwyczaj jest to bezpieczne. Oczywiście jeśli wykona się szereg testów potwierdzających właściwą skuteczność do oczekiwań. A że oczekiwania mogą być różne, stosuje się też i różne rozwiązania. Wiele osób uważa, że wystarczy antena "uniwersalna", ale to się nie sprawdza w realnych warunkach. Pod konkretne zastosowanie, jednak należy dobrać dedykowaną antenę lub jej układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Andrzeju, niby stary chłop a zachowujesz się jak rozwydrzony dzieciak.

 

Co do Twojej uwagi odnośnie klejenia depronu to widzę, że Ty wiesz już wszystko i nigdy nie eksperymentowałeś z innymi metodami.

A dla Twojej wiadomości podkłady pod panele kleje polimerowym dobrze.

 

Odnośnie anten to szkoda gadać. Podobnie jak Twojej wiedzy o Frsky ( no bo to tylko 60mW). Widzę, że naczytałeś się EdW i teraz szpanujesz umiejętnością lutowania.

I nie odsyłaj mnie na elektrodę bo wnioskuję, że Cię z tamtąd przegnali.

A nie daj, żeby ktoś zwrócił uwagę, nawet w dobrej wierze, bo od razu się napinasz.

Przydało by się wrzucić tą Twoją wydumkę na SWR miarkę i może wtedy byś się opamiętał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w nadajniku niedopasowanie anten doprowadzi albo do zmniejszenia emitowanego sygnału albo do przesterowania co zazwyczaj zakończy żywot nadajnika.

Dokładnie to moc EIRP która nie zostanie wypromieniowana, przez brak anteny upala końcówkę mocy/tranzystor w nadajniku. 

 

Andrzeju nie denerwuj się, nie zamierzam się z Tobą licytować, ale Cebulator i rufik mają rację.

Raz do mnie piszesz na PW, ja odpisuje i czekam na sensowną odpowiedź, a tu informacje, że skasowałeś całą rozmowę.

Twoim największym problemem jest egoizm i brak dialogu z innymi. Co do moich projektów to nie musisz się przejmować  ;) są i mają się dobrze, wystarczy poszukać.

Poza tym rób co chcesz, w końcu to Twoje pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.