Skocz do zawartości

I 16 rata


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A może lepiej tak jak kadłub i skrzydło laminować? Gdy okleisz balsą to i tak będziesz lakierował szlifował i lakierował. To wszystko na japonce? Przy laminacie wiele czynności odpada wraz z wagą związaną z tymi czynnościami. Ale jak to się ma do masy samego laminatu tego nie wiem. Chyba, że laminat dajesz na balsę bo nawet nie dopuszczam myśli, że miałbyś całość oklejać folią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze próby z podwoziem na razie dupa  :( na szczęście zacząłem próby przed oklejeniem rdzeni balsą , jak pasuje po złożeniu, to nie pasuje po rozłożeniu, jak pasuje tu i tu to za duże wyprzedzenie do przodu, na rysunkach wszystko się zgadza a jak zaczynam montaż na żywo to nic nie pasuje, muszę chyba odpocząć, najgorsze jest to że brak skrzydła wstrzymuje prace nad zamknieciem kadłuba  :angry: strasznie się wkurzyłem i jeszcze na dodatek zaczęła mnie żona opierniczać, że idą święta i takie tam i że może bym uprzątnął ten syfnik z pod ściany w salonie, no cóż trzeba bedzie sie wynieść do garażu, ale na początku trzeba bedzie go troche ogarnąć, bo tylko dziada i baby w nim brakuje  :) . Modelarz to ma ciężkie życie znikąd zrozumienia.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arku!

Musi pasować !  Zrobiłem szkice ,  może to coś  wyjaśni. Dobierz te kąty doświadczalnie i musi grać .Ja to rysuję  w skali 1:1 potem przenoszę na sklejkę  , montuję i wszystko działa . :)

 

Pozdrawiam  i Wesołych Świąt   życzę .

 

Lucjan

 

 

post-6784-0-29587000-1419350548_thumb.jpgpost-6784-0-65896200-1419350585_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Arku cała tajemnica tkwi właśnie w tym kącie wyprzedzenia, co na pierwszej fotce pokazał Lucjan. Ja podobny zgryz z płaszczyznami i kątami miałem przy gięciu podwozia do mego F- VII, ale o tym już w moim temacie.

Wesołych, spokojnych i zdrowych świąt, dla Ciebie i Twoich najbliższych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, rozplanowałem podwozie od nowa,

 

20141223_201345.jpg

 

20141223_201410.jpg

 

po wcześniejszej porażce postanowiłem żebra szczątkowe umieścić prostopadle do podwozia, bedzie łatwiej dopasować półkę do mocowania, ale na dziś to chyba wszystko, bo zona goni mnie do pomocy przed świętami  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po wcześniejszej porażce postanowiłem żebra szczątkowe umieścić prostopadle do podwozia...

Właśnie to jest dla mnie troszkę zagadkowe, ale człowiek uczy się całe życie i dlatego powyżej pytałem Lucjana o praktykę.

Kinematyka podwozia nie jest trudna gdy mamy dużo miejsca - ale zwykle jest dokładnie inaczej - mało miejsca w skrzydle i dodatkowo trzeba kółko pchać do przodu.

 

Czy posprawdzałeś sobie jak to będzie się składać w praktyce ?

Chodzi mi głównie o pomieszczenie złożonego koła w skrzydle, bo to jest dla mnie zawsze problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.