Skocz do zawartości

Great Planes Extra 330 S - 27% - dobór napędu i wyposażenia


Hotpoint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kasy to raczej oddać nie chca, raczej zwracają w formie punktów, ja wybrałem punkty i za nie kupiLem TR 55 który jest w tej samej cenie, tez była ostatnia sztuka, ale niestety za przesyłkę trzeba zapłacić 11,35$. Tak szczerze to za 246$ silnika 50cc nie kupisz nigdzie indziej. Mysle ze warto czekac, moze RCG w koncu dojdzie a jak nie to kupic inny. Ja czekalem pol roku bo mialem nadzieje ze RCG dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilna prośba, niestety HK delikatnie nazywając wprowadził mnie w błąd i zakupiłem silnik, którego nie mają.

Nie mam tyle zdrowia co kol. grafitxt i czekać 6 m-cy, dlatego zwracam się z prośbą o sugestię na co go wymienić z magazynu global, bo kasa już zapłacona a ja nie chcę czekać.

 

Osobiście zastanawiam się nad boxerem 53 ccm, jeśli macie jakieś opinie na jego temat będę bardzo wdzięczny:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11973__5_5HP_53cc_Twin_Cylinder_Gas_Engine.html

ewentualnie:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8859__Turnigy_HP50_50cc_Gas_Engine_5_5HP.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42067__Turnigy_TR_55_55CC_Gas_Engine_5_6HP.html

 

... a może macie innych kandydatów.

Będę wdzięczny za każdą opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wybrany - zapłacony.

Po cyrkach z wirtualnim RCG, którego nie było i ponownym przemyśleniu sprawy postawiłem na MLD 35 i on właśnie został zakupiony z magazynu global.

Przyznam, że KM w silniku korcą, ale niestety zawsze kosztem wiekszej masy, więc postawiłem na lekkość i mam nadzieję, że Extrę uda się tak poskładać, by nie dawać dodatkowego balastu.

Przypomnę wg. instrukcji, przy zalecanym silniku Fuji - 1830 g trzeba dołożyć ~250 g na ogon do prawidłowego wyważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to do Extry to boxer raczej odpada..

W opisie silnika z ostatniego linka nic nie pisze o gażniku Walbro (być może jest) a to istotna rzecz.

Teoretycznie ta 50 -tka z środkowego linka  jest z walbro, najbardziej optymalny wybór wg mnie.

Poza nawiasem,żaden z tych silników szału nie robi i dupy nie urywa ;) .

Znam kilka przypadków z silnikami Turnigy że właściciele narzekali okropnie..ale jak to bywa w chińczykach, jest tak że trafi się egzemplarz który fajnie chodzi..

 

Edit.

Gratki.Miałem MLD 35 i mogę się wypowiadać w samych superlatywach.

Pewnym istotnym szczegółem jest fakt iż ma on sporo wysunięty gażnik,w niektórych przypadkach trzeba wycinać miejsce w wrędze trzymającej silnik i gażnik wchodzi częściowo w kadłub,jest tego duży plus-gażnik jest niewrażliwy na zawirowania,zmiany ciśnienia pod maską.

Generalnie to bardzo mocny i lekki silnik :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu dziś urocza blondynka dostarczyła mi przesyłkę ;) z MLD 35.

Udało się bez dodatkowych kosztów :D

 

Dlatego od razu zwracam się z pytaniem:

 

Czy docierać silnik na oleju systetycznym ?

Nie znalazłem w instrukcji innej wzmianki, jak tylko to, że mieszanka powinna być 1:45 z olejem syntetycznym

... ale co z docieraniem ?

post-9147-0-81088000-1421416125_thumb.jpg

post-9147-0-86326800-1421416145_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten silnik docierałem na mineralnym potem chodził na syntetyku ,bezproblemowo.

Obecnie jest tendencja iż można docierać na syntetyku-tak zaleca obecnie w swoich silnikach DLA i tak robiłem a silniki chodzą świetnie.

Może spróbuj na syntetyku docierać,nie przegrzewaj z początku ,nie gazuj, daj więcej oleju   :)  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.