Skocz do zawartości

problem z pamięcią w nadajniku graupner mc 22s


Buczi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z  nadajnikiem graupner mc22s a właściwie z jego pamięcią, po zaprogramowaniu modelu wszystko jest dobrze do puki nie wyłączę nadajnika. Po jego ponownym włączeniu nie zostaje śladu po ustawieniach a na to wszystko zmienia się kanał.  Spodkał się już ktoś z czymś takim? Co może być tego przyczyną? czy jest szansa to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tomek sprawdz dokladnie gniazdo akku i wylacznika glownego,najlepiej jesli zrobi to elektronik.Mozliwe ze sa wachania napiecia takie przypadki juz mc-22s byly,wystarczylo jeszcze raz porzadnie polutowac .Jezeli to soft to niestety serwis.

Masz racje w mc-22s nie ma baterii pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek sprawdz dokladnie gniazdo akku i wylacznika glownego,najlepiej jesli zrobi to elektronik.Mozliwe ze sa wachania napiecia takie przypadki juz mc-22s byly,wystarczylo jeszcze raz porzadnie polutowac .Jezeli to soft to niestety serwis.

Masz racje w mc-22s nie ma baterii pamieci.

soft jest ok stare modele też są w pamięci tylko z nie mogę nowego zapisać. Radio jest u elektronika. Dzięki za info przekaże je dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o graupner mc22 czy mc22s? bo w syntezie z tego co się oriętuje nie ma dodatkowej baterii do pamięci

 

Po dwu godzinach przeszukiwania piwnicy, znalazłem. I niestety mam MC-20. To jednak zupełnie inny model od środka.

Jednak sprawdziłbym na Twoim miejscu, czy w środku na pewno nie ma baterii do podtrzymuwania EEPROM, bo objaw jaki opisałeś doskonale pasuje do padniętej bateryjki backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwu godzinach przeszukiwania piwnicy, znalazłem. I niestety mam MC-20. To jednak zupełnie inny model od środka.

Jednak sprawdziłbym na Twoim miejscu, czy w środku na pewno nie ma baterii do podtrzymuwania EEPROM, bo objaw jaki opisałeś doskonale pasuje do padniętej bateryjki backup

Też liczyłem ze wymienię bateryjkę i sprawa się rozwiąże ale nie jest tak prosto niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEPROM nie potrzebuje podtrzymania ;) Choć ma ograniczona liczbę zapisów do pamięci.

Mea culpa.

Masz rację :) w instrukcji widnieje jak byk: backup batery ;)

 

 

"> The purpose of this battery is to protect the system from

loss of date and time if the transmitter’s power supply is

disconnected; for example, when the transmitter battery

is replaced.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft jest ok stare modele też są w pamięci tylko z nie mogę nowego zapisać. Radio jest u elektronika. Dzięki za info przekaże je dalej.

Witam. Niestety to nie to, wtyczka aku i wyłącznik są ok. Nie ma Pan jakichś innych pomysłów co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po dwu godzinach przeszukiwania piwnicy, znalazłem. I niestety mam MC-20. To jednak zupełnie inny model od środka.

Jednak sprawdziłbym na Twoim miejscu, czy w środku na pewno nie ma baterii do podtrzymuwania EEPROM, bo objaw jaki opisałeś doskonale pasuje do padniętej bateryjki backup.

Witam. Nie chciał by Pan sprzedać tego zalegającego w piwnicy nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega w klubie miał podobny problem z tym nadajnikiem. Po pojawieniu się problemów typu: kłopot z zapamiętywaniem i wybieraniem zaprogramowanych modeli, następnym zjawiskiem było zawieszanie się programu (potrafił nawet "wrzucić" rewers np. na lotkach). Niestety skończyło się w serwisie Graupnera i instalacja nowego oprogramowania. Teraz jest jak nowy - działa bez problemu. Był tylko jeden problem - wszystkie modele musiały być programowane od początku (chodzi o ustawienia np. trymerów, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chciał by Pan sprzedać tego zalegającego w piwnicy nadajnika?

Swoją odkupiłem z początkiem roku, z myślą o dużym modelu Beechcraft. Jako aparatura uniwersalna (do wirnikowca) nie sprawdziła się, więc leży i czeka na swoją kolej.

W modelu MC-22s, faktycznie producent zrezygnował już z baterii litowej do podtrzymywania pamięci, więc pozostaje Ci tylko próba samodzielnej zmiany firmware'u lub oddanie do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega w klubie miał podobny problem z tym nadajnikiem. Po pojawieniu się problemów typu: kłopot z zapamiętywaniem i wybieraniem zaprogramowanych modeli, następnym zjawiskiem było zawieszanie się programu (potrafił nawet "wrzucić" rewers np. na lotkach). Niestety skończyło się w serwisie Graupnera i instalacja nowego oprogramowania. Teraz jest jak nowy - działa bez problemu. Był tylko jeden problem - wszystkie modele musiały być programowane od początku (chodzi o ustawienia np. trymerów, itd).

Witam. Orjętuje się Pan do jakiego serwisu kolega wysyłał nadajnik? jakiś adres albo mail? i ile kosztowała taka przyjemność?

 

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadajnik wysłany był do serwisu Graupnera za pośrednictwem sklepu modelarskiego w Koszalinie. Proszę skontaktować się z p. Jackiem (k) 664 988 657. Rozmawiałem z nim i jest gotów udzielić pomocy oraz wszelkich szczegółowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadajnik wysłany był do serwisu Graupnera za pośrednictwem sklepu modelarskiego w Koszalinie. Proszę skontaktować się z p. Jackiem (k) 664 988 657. Rozmawiałem z nim i jest gotów udzielić pomocy oraz wszelkich szczegółowych informacji.

ok. Dziękuję. Będę się z nim kontaktował w poniedziałek.

Szcześliwego Nowego Roku i tyle startów co londowń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.