Skocz do zawartości

opinie SANWA SD-10G


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkuje SD 10G od ponad roku. Wcześniej miałem SD 6G. Mam też MX3X i VG 4R z 1997r. Z żadną z tych aparatur nie miałem problemów czy zaniku zasiegu. Krótko o SD 10:

intuicyjne menu

Dużo opcji ustawień i konfiguracji

90 kanałów indywidualnego szyfrowania sygnału

energooszczędna

Dla mnie super. Złamałem przełącznik z mojej winy (upadł nadajnik) dobralem z jakiejś innej firmy bez problemu. Różnica inny gwint nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uważam, że nie jest wcale energooszczędna. Używam ją na firmowym pakiecie Sanwy 1500 mAh i po 2 wypadach - średnio po 2-3 loty 10 minut muszę ją ładować. Wcześniej używałem T9x i działała o wiele dłużej na jednym ładowaniu. Dodam , że kolega z lotniska ma dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przełączniki jak do Sanwy (ja akurat złamałem 2-pozycyjny w SD-6) kupowałem w TME (tme.eu). Próbowałem teraz taki tam znaleźć i był to prawdopodobnie 1MS1T1B1M1QE. 3-pozycyjne też mają. Ich odmiennośc od dostępnych w każdym sklepie elektronicznym, polega na tym, że mają gwint calowy, więc pasuje oryginalna nakrętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Adrian - znów się pewnie zezłościsz...

Macie padnięte akumulatory. Radio (nadajnik) jest akurat z tych o wyraźnie  mniejszym apetycie na energię. Rozumiem, że nie chcesz się znać, ale pomyśl: jeśli 1,5 Ah wystarcza Ci na maks. 1godzinę (6x10min.), to znaczy, że połykałoby (minimalnie) 1,5A ???

1,5 A x 7,5 - 8,5V daje: 11,25 - 12,75 W ! Przy 100 mW w antenie ? Kto zjada tę resztę ?

Nasz nadajnik na takim samym pakiecie spokojnie wytrzymuje 5 godzin w stanie załączonym. Dokładnych testów nie robiłem

------------------------

Faktem jest, że kupując 2-3 lata temu tę aparaturę też dostałem ją z padniętym akumulatorem i żadne znane mi metody reanimacji akumulatorów NiMh nie pomagały.

Wtedy p.Oleksy przysłał mi nowy akumulator na którym latamy do dziś i z czystym sumieniem mogę potwierdzić - nadajnik nie jest jakoś wyjątkowo energooszczędny, jest normalny... Nie porównujmy nadajników z dotykowym, kolorowym, dużym wyświetlaczem z małym wyświetlaczem monochromatycznym. To są naprawdę znaczne różnice w apetycie na energię.

- Jurek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek nie mam się co złościć ;) . Aku do Sanwy kupiłem w modele.sklep.pl. Pierwszy jaki mi wysłali po naładowaniu do pełna wieczorem, rano był już padnięty i nadajnik po włączeniu sygnalizował niskie napięcie, więc go odesłałem na reklamację. Zwrotnie dostałem drugi "nowy" pakiet, który używam i o którym pisałem wcześniej, wraz z pisemną informacją, że został on sprawdzony pod kątem sprawności, dlatego napisałem, że jest prądożerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Posiadam tę aparaturę od niedawna. W związku z tym mam pytanie. Czy można zbindować ja z kilkoma odbiornikami? Jak zbindować kolejne odbiorniki?

 

Ja mam swoją zbindowaną z czterema odbiornikami. Robisz oddzielny profil do każdego modelu i każdy oddzielnie ustawiasz wybierając modulację do odbiornika (FHSS 1 lub FHSS 3, zależnie jaką obsługuje odbiornik) i bindujesz zgodnie z instrukcją. U mnie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanwę sprzedaję od początków sklepu i zawsze były to wysokiej klasy nadajniki i tak jest z SD-10. Z oprogramowania ma wszystko co trzeba nie ma telemetrii, ale to już kwestia, czy jej potrzebujemy ...a przepraszam w systemie FHSS-3 odbiorniki podają napięcie na odbiorniku.

Odbiorniki można kupić często w promocyjnych cenach.

Proste i intuicyjne menu, w obecnej cenie nie ma konkurencji... do tego można ją kupić z różnymi odbiornikami na początek .

Witam, teraz przeczytałem ten post i tak się zastanawiam, gdzie można odczytać napięcie na odbiorniku z poziomu aparatury? Mam 6 kanałowy odbiornik FHSS-3. Można prosić o jakąś instrukcję do tej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Korzystam SD6 jest w niej większość potrzebnych funkcji denerwuje mnie jedynie brak miksera lotki kierunek ale bez problemu można to zaprogramować.

Teraz będę przesiadał się na sd-10 głównie ze względu na to że posiadam kilka odbiorników do tej apki, posiadam też model do którego ulotnienia potrzeba mi 8 kanałów

Miałem też przez tydzień RDS800 ale to jakaś katastrofa była, menu to wytwór jakiegoś chorego umysłu według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.