Skocz do zawartości

Graupner MZ 18


przytek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 1993 roku latalem na Futabach i ostatnio poszukujac nowej aparatury, posiadajac SWOJE kryteria ;)

ustalilem ze powinienem zakupic mz 18 Graupnera.

Ok Poczytalem pomyslalem kupilem i dostalem .

Mam ja dwa dni, wymieniam drazki na rctechnik bo takie potrzebuje i to nie jest problem.

Pierwsze wrazenia.....

sprezyny na drazkach sa jak dla mnie do wymiany-zbyt miekkie walcze z tym bo ta wymiana nie jest latwa niestety.... w futabie latwiejsza po prostu kilka minut.

Jakosc wykonania................ po Futabach stwierdzam ze niestety... dno w porownaniu z futabami. kojarzy mi sie bardziej z produktami na polkach firmy tesco niestety.....

Bedac szczerym napisze ze niestety bralem to pod uwage... jakosc plastikow nie ma dla mnie zbytniego znaczenia.

Wazne sa gimbale na lozyskach kulkowych, oprogramowanie (dlatego kupilem) i niezawodnosc (same dobre opinie w necie)

Zobaczymy dalej, wrazenia opisze niemniej wstep jest zasmucajacy :))))

Jakosc wykonania Futaby 8FG,..... tego nie mozna porownywac z produktem graupnera bo to przepasc jak z lat 50-tych do 2014 serio... ale trzymam kciuki sam za siebie i po zapoznaniu sie dalej oraz testach pociagne ten temat bo mysle ze warto- w koncu tez po wpisach np kamyczka zdecydowalem sie na to radio.

 

edit: bledy bo nie lubie ale polskich znakow nie dam rady wiec wybaczcie- nie moj komp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

W moich rękach MC-20 lata już 2 lata . Mimo że mechanika nie wygląda solidnie po 2 sezonach maglowania nie ma luzów i działa niezawodnie więc twoje obawy są raczej nieuzasadnione i przedwczesne ;) Prze dwa lata nie spadło mi z nieba nic z winy radia oprogramowanie jest według mnie ok nie ma problemu z niczym więc myślę że obawy są przedwczesne i szybko polubisz swój nowy zabytek bo to świetne radio za rewelacyjną cenę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki Robert ale raczej latam na dzisiejszej a nie sprzed 40 lat :)

Roznica jakosci jest KO-LO-SAL-NA

Porownanie z dokladnie ta futaba:

http://www.scorpio-polska.pl/katalog/futaba/8fg-super-2.4ghz-fasst-r6308sbt-aku-tx-mode-1-4-p14721.html

 

 Ale oprogramowanie podoba mi sie  o wiele bardziej :)

 

programowalny czas zuzycia?????? aparatury to nie samochody, tutaj zaden producent nie chce czytac komentarzy o zepsutych czesciach.....

Najadles sie gazet zbytnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Zapomniałeś jeszcze o kilku rzeczach różnica ceny jest KO-LO-SAL-NA ... Radio zmienia się co 4 lata więc psu na budę tu tytanowe drążki ??? Do tego zapomniałeś o tym że graupner serwisuje sprzęt w max 3 tygodnie a twoje RC-Skorpion naprawiało mi serwo S3150 przez 12 miesięcy więc KO-LO-SAL-NE jest nieporozumienie w kupowaniu sprzętu od takiego dealera ... Poza tym widziałem dzidę w kartofle na telewizorze futaby , Na dsm2 taką sam zrobiłem na graupnerze latam 3-ci sezon bez jednego problemu i dla mnie różnica jest KO-LO-SAL-NA bo u mnie kret to 1500€ nie 150pln Jeśli więc ja i 50% zawodników F3F lata na takim sprzęcie i takimi modelami których cena nie rzadko to okolice 10000PLN gadanie typu a futaba to miała czy ma można ładować naiwniakom ,którzy kupują sprzęt dla znaczka do pokazania nie do polatania . Do pełni radości brakuje mi jeszcze stwierdzenia że w futabie coś łatwiej zaprogramować choć pewnie do tego kolega się nie przyzna bo po co się przyznawać że ma się zbyt małą wiedzę by sobie poradzić z zaawansowanym technicznie sprzętem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, proszę Cię,daj już spokój z tym serwem bo  to już forumowa legenda. Gwarancję daje producent a nie sprzedawca więc serwo trzeba było wysłać do Niemiec i proszę, nie marudź już o tej sprawie bo jest to już nudne. Nie wiem dlaczego ale bardzo nachalnie zachwalasz Graupnera , może będzie nam dane spotkać się na jakimś zlocie to z chęcią użyczę Ci 12FG Futaby a potem pogadamy o radiach. Mnie telemetria nie jest potrzebna a kolorowy wyświetlacz to mam w telefonie bo w nadajniku mi nie jest potrzebny.

 

Aaa, jeszcze jedno. Faktycznie, lansowałem się z Futabą- przed kretami i komarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesław,

dobrze Cię rozumiem. W mojej pierwszej wyłącznie organoleptycznej i wzrokowej ocenie MZ 18 w porównaniu do Futaby T14SG wygląda jak poniżej:

 

MZ 18 - fatalne przełączniki. W pozycji neutralnej przechylają się jak nimi leciutko ruszasz! Nawet jak kilka dni temu miałem w rękach nowe spektum dx6 za 620pln (cena na zachodzie) to w spektrum przełączniki chodziły pewnie i trzymały pozycję neutralną. W T14SG chodzą idealnie.

 

MZ 18 - dużo łatwiejsze programowanie niż w T14SG, czytelne menu, większość rzeczy można odnaleźć bez instrukcji, intuicyjnie. Ale... 2 razy nie mogłem zaprogramować funkcji hamulca i klap z powodu zawieszenia się funkcji automatycznie przypisującej drążek lub przełącznik po ruszeniu go (zamaist wybierać w menu kod przełącznika lub drążka jak w Futabie w MZ jak w innych nowoczesnych nadajnikach wystarczy poruszyć elementem sterującym a program go przypisuje do funkcji sterującej). Musiałem wyłączyć i włączyć nadajnik.

 

MZ 18 - ekran kolorowy, nawet po zwiększeniu kontrastu na maxa i włączeniu opcji "glaring sun" jest gorzej widoczny w słoneczny dzień niż monochromatyczny Futaby.

 

Zasięg: żadnych uwag zarówno w Futabie jak i w Garupnerze. Jestem pewien, że obydwa systemy nadawania są dopracowane. Za to wbrew doświadczeniom Kamila spadły mi kilkukrotnie modele piankowe przy sterowaniu w technologi DSM2 w połączeniu z odbiornikami orange. Zdażylo się to przy różnych odbiornikach. Nie dociekałem, dałem sobie spokój z tym systemem w droższych modelach choc pewnie miałem pecha lub latale w zaśmieconym radiowo miejscu, itp..

 

Generalnie pomimo w/w drobnych wad, z czego największą są przełączniki które widziałem w zachodnim sklepie po 22-25 EUR za szt. nadajnik MZ-18 jest ok.

Na pewno broni się prostym i posiadającym wiele opcji menu dostępnym poprzez kolorowy ekran dotykowy oraz dobrym torem nadawczym i przyzwoitymi gimbalami doskonale dostosowanymi do kierowania kciukami i umieszczonymi pod ręką trymerami. Chyba pierwszy raz nie musiałem szukać trymerów kanałów 1-4. 

 

Czy wróciłbym do Futaby? Jak najszybciej się da ;)

 

[edit] aha, czas serwisu Futaby w moim przypadku to był miesiąc. Sklep w Krakowie wysłał do rcskorpion, oni paczką zbiorczą (z innymi reklamacjami) do Futaby i z powrotem tą samą drogą.

 

Jak wyżej pisałem to tylko pierwsze wrażenia więc proszę o nie pisanie, że oceniam powierzchownie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem drazki na te

http://rctechnik.de/Knueppelschalter-Spektrum/10001.html

oraz spezyny na mocne z ebaja zwykle nie raz juz stosowane :)

zrobilem upgrade na nowy soft plus na english bo fujjjjj niemieckiego nie znosze

nadtyknalem po tym menu i programowanie- zrobilo sie milo nawet jeszcze nie zagladnalem do instrukcji!!!!!!

mam nadzieje ze graupner jest lepszy w uzytkowaniu i programowaniu niz jakosc wykonania futaby.

Uzywajac Futabe nigdy nie mialem instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek wrocilbys do futaby jak najszybciej- nie mam takich doswiadczen ale od 25 lat jestem negatywnie nastawiony do graupnera- sprzedalem wiele aparatur w PL i wiele tez zawiozlem do stefana w kircheim teck z reklamacja... bardzo wiele

Mimo to czytajac posty Kamila zdecydowalem sie na Graupnera Zobaczymy co bedzie. Wasze dobre opinie wplynely na moja decyzje. Moze cos sie zmienilo i mam taka nadzieje.

Nowe drazki siedza znakomicie z nowymi sprezynami.

Wole plastik made in china plus dobry soft und przelaczniki a jak to wyglada w praktyce to sie okaze w 2015.

Poki co- Futaba na pewno wygrywa o siedem mil w jakosci wykonania wiec gdybym mial troszke wiecej kasy- nabylbym futabe a nie ryzykowal z graupnerem bo tak to nalezy nazwac- podjalem sie pewnego ryzyka. Moj model to kilkanascie K w locie


Zapomniałeś jeszcze o kilku rzeczach różnica ceny jest KO-LO-SAL-NA ... Radio zmienia się co 4 lata więc psu na budę tu tytanowe drążki ??? Do tego zapomniałeś o tym że graupner serwisuje sprzęt w max 3 tygodnie a twoje RC-Skorpion naprawiało mi serwo S3150 przez 12 miesięcy więc KO-LO-SAL-NE jest nieporozumienie w kupowaniu sprzętu od takiego dealera ... Poza tym widziałem dzidę w kartofle na telewizorze futaby , Na dsm2 taką sam zrobiłem na graupnerze latam 3-ci sezon bez jednego problemu i dla mnie różnica jest KO-LO-SAL-NA bo u mnie kret to 1500€ nie 150pln Jeśli więc ja i 50% zawodników F3F lata na takim sprzęcie i takimi modelami których cena nie rzadko to okolice 10000PLN gadanie typu a futaba to miała czy ma można ładować naiwniakom ,którzy kupują sprzęt dla znaczka do pokazania nie do polatania . Do pełni radości brakuje mi jeszcze stwierdzenia że w futabie coś łatwiej zaprogramować choć pewnie do tego kolega się nie przyzna bo po co się przyznawać że ma się zbyt małą wiedzę by sobie poradzić z zaawansowanym technicznie sprzętem ...

Kamil moj model to....... plus sam silnik i esc ok 800 euro plus serva 6x bls  ok 600 euro plus  model ok 2000-4000 euro to troche wiecej ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie w tej dyskusji?

Pisanie o serwisie w PL to tez nieporozumienie... \takie rzeczy nalezy kupowac w de po prostu ze wzgledu na joakosc obslugi.

Przepasc jest niesamowita. Plus prawa konsumenta sa diametralnie rozne na korzysc de

Trudno to wyjasnic osobom z PL... i to jest smutne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie narzekam na GR. Ma działać i robic to co ja chce. A ze tworzywo takie czy inne, ze przełącznik sie rusza czy jest brzydkie jak moje MC32 to mnie to wali. Jest jaki jest ale działa jak żyleta. Zero problemow. I cos mam wrazenie ze moje ponad 800godzin w 3 lata jest jednym z wyższych wyników na forum. Moje z HOTT. Kilka moich modeli tez dziarsko przekraczaj 10k z wyposażeniem. I nie boje sie o nie jesli chodzi o sprzęt.

Jako ze miałem MX i MC je polecam. Zakładam ze MZ nie jest gorszy, wiec tez bedzie działał bez pudła.

A co do instrukcji-ja czytam każdą (no chyba ze jakies oczywiste urządzenie). Potem mnie pytają a nie ja innych ;) nie lubie odkrywać Ameryki po raz kolejny, skoro to juz zrobione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek- co do instrukcji bo piszesz o tym nie pierwszy raz- to jest "oczywista oczywistosc" i oczywiscie nalezy ja poznac doglebnie

I ufam Tobie. malo jest takich osob opiniotworczych jak Ty I Kamyczek na tym forum. Decyzja finalnie nalezy do uzytkownika ale jest wynikiem czytania Waszych postow.

Odpowiedzialnosc za to nalezy wylacznie do mnie i mi podobnych. Poki co za te cene jestem wybitnie mile zaskoczony. Poznaje dalej- napisze swoja opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wziałeś MZ-18 a nie np MX-20. W MX-20 więcej kanałów masz.

Robert, po Twoim poscie wynika ze nastepny producent z iloscia kanalow 70 bedzie de best

Jest olbrzymia roznica pomiedzy mx20 i mz 24 i nie jest to jakas tajemnica- zobacz w info producentow/dealerow

 

 

Dlaczego nie mz24?

dlatego ze na pewno nie potrzebuje i nie bede potrzebowal tylu kanalow. 9 jest az nadto dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś pomocny? Skoro się dzielisz swoimi spostrzeżeniami to dziel sie do końca.Ja sie pytam co Ciebie skłoniło do takiego wyboru.

 

 

do akrobatki jest lepsza Mz

Potrzebuje do F3A. Wszyscy moi kumple maja albo Futaby 14 albo 18. Ja mam w nosie co oni maja, wygrywam z nimi poniewaz m. in. wiem dokladnie czego potrzebuje od aparatury. Graupner wydaje sie mi dac to czego chce. Jestem Nr 1 do eksperymentow. Nie mowie tak i nie mowie nie/ Sam musze poodjac decyzje.  Podjalem ryzyko z graupnerem z powodu softu i opini. Moge wiele zyskac. Gdy tylko sie cos okaze ze jednak nie tak- wyrzuce do smieci i wroce do futaby. Czyli zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.