Skocz do zawartości

Graupner MZ 18


przytek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak u profimenow ale wiem jak ma kadra uk i ja.

Pstryczek z reguly prawy gorny aktywuje funkcje snapp jako faze lotu. Do zrobienia snapa jednak uzywa sie glownie dwoch sposobow:

1 na drazku wysokosci po wychyleniu w okolo 90% stery leca do snapa,

2 na drazku lotek lewo prawo tak samo w okolo 90%- ja tak mam

Sa tez kaskaderzy ktorzy aktywuja to po prostu naciskajac jakis przycisk ale to nie to.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

no właśnie ta trzecia opcja trochę dziwna była i stąd moje pytanie ;)

A nad pierwszymi się nawet nie zastanawiałem - ciekawe i warte przetestowania. Tak to jest jak się jest mocno ograniczonym (dyscyplinowo) :), a na resztę ma sie za mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Wiesiek daj juz spokoj :) nie bierz tego tak powaznie co napisalem bo nie zawsze pisze powazne rzeczy.

Na razie aparatura wyladowala na polce, magluje juz instrukcje i w miedzyczasie powoli zaczynam programowac radio. Cos juz tam liznalem i ustawilem.

W obecnym modelu siedzi futaba na ktorej latam od 3 lat wiec nie ma jakiegos cisnienia na pilne uruchomienie MZetki.

Jak tylko gdzies utkne i sam nie dam rady to na pewno zapytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, drazki wymienione uz wczesniej a w ostatnich dniach robilem podlaczenie je do elektorniki.

Wszystko dziala i jest ok.

Zaczalem juz programowac i tutaj musze przyznac- jest dobrze, nawet bardzo dobrze i milo.

Instrukcja obslugi w zasadzie najwazniejsza jest w kilku punktach dotyczacych alarmow, telemetri oraz co oznaczaja skroty na wyswietlaczu- reszte mozna sobie darowac i smigac juz na samym wyswietlaczu.

Latwosc programowania futaby 8fg i mz18 jest w zasadzie taka sama z tym ze tutaj latwiej bo jest spory wyswietlacz.

 

Niestety cos za cos... lutujac swoje nowe drazki zetknalem sie niestety z lutowaniem wykonanym przez producenta :unsure:  potencjometry na gimbalach sa lutowane recznie przez jakiegos zoltka dosc niepewna reka :unsure: no ale czego mozna sie spodziewac po towarze za taka cene- jakosc chinska zdecydowanie.

Futaba wygrywa tutaj o milion mil. Ogladajac ja wewnatrz jakos nie pojawiaja sie zadne watpliwosci jak w przypadku graupnera.

Gdybym za swoj model dal wiecej niz 2000 euro (goly model) to mz18 wystawilbym dzis na sprzedaz i poszukal czegos lepszego jakosciowo.

Nie jest jednak az tak zle a i moj model tyle az nie jest wart.

 

Porownujac z innymi aparaturami w tej cenie musze i chetnie przyznaje ze MZ oferuje najlepsze chyba oprogramowanie.

6 faz lotu w akro kazda z osobna krzywa gazu! i miksery- dobrane elegancko kilka standartowych niezbednych plus chyba 5 liniowych i 3 z krzywa. To az nadto.

Futaba 8 fg wyglada w tym porownaniu blado- zadnych faz lotu (sa chyba 3 ale tylko w szybowcach) i tylko 3 krzywe gazu.... no ale jakosc - pierwyj sort.

Zastanawiajac sie nad wybieraniem aparatur doszedlem do wniosku ze bardzo wazna cecha jest jakosc ktorej oczekujemy a ta zalezy glownie od wartosci modeli ktorymi latamy. I taka mysl powoduje ze doskonale juz rozumie wielu posiadaczy aparatur za 10K plus.

Jest to po prostu jakies odczuciowe zabezpieczenie modeli tzn odczucie  typu- zrobilem co moglem i na tym nie oszczedzalem.

Wiele osob lata modelami  za kilkanascie kilkadziesiat tysiecy zlotych i co maja kupic turningy? bo software jest ok?

I im mz zdecydowanie odradzam. Sobie tez ale niestety w tej chwili nie mam kasy na lepszej jakosci sprzet wiec podejmuje ryzyko i bede latal na Graupnerze. Nie jest niemiecki tylko koreanski stad nadzieja ze bedzie dobrze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgadza sie :) Mialem na mysli ze sprzet w tej cenie produkcji de w zasadzie nie powinien dzialac ze wzgledu na koszty w de ;)

Jurek a czy ogladales mz i mx w srodku? masz jakies porownanie?

U mnie na plytce drukowanej sa nawet odciski palcow!!! nie moich- sa zalane farba lakowa pokrywajaca plytki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZ i MC sa poprawnie zrobione i połączone. Kable poukładane i nic sie nie pałęta za bardzo. Mechanicznie tez wszystko ok. Tu chyba jakaś fotka bedzie http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=4298215

Kilka rozwiązań w gr ze względu na serwis czy zmiany custom jest ciekawiej zrobione niz w Futabie cześć gorzej. I tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Dzisiaj oblatalem nowy model juz z zainstalowanym Graupnerem.

Wczoraj przekladka z futaby plus zaprogramowanie calosci od nowa zajelo mi raptem ok 1,5 godziny (5 faz lotu plus identyczne wychylenia jak poprzednio)

Nie chce mi sie robic zdjec i wrzucac tutaj bo chyba jestem na to za leniwy;)

Oprogramowanie jest bardzo dobre, intuicyjne, wyswietlacz jest pomocny i wystarczajaco dobrze widoczny- dzisiaj bylo cale niebo niebieskie i jaskrawe slonce a pomimo to nie musialem szukac cienia.

 

Co do jakosci wykonania to zdania nie zmieniam i jest takie jak zamieszczony ponizej filmik ktory zrobil ktos rownie rozczarowany jak ja.

 

Najdziwniejsza, smieszna i niezrozumiala dla mnie rzecz w Graupnerze to.... ladowarka.... koszmar.

1.Ladowanie lipo 6000  1S moze trwac nawet 15 godzin (tak jest w instrukcji ladowarki!!!!) ,

2.nie ma ZADNEGO wskaznika typu dioda czy proces ladowania zostal uruchomiony lub zakonczony... Nic. Podlaczasz i cisza, zero reakcji. Mozna sie      tylko domyslac i trzymac kciuki za pomyslne ladowanie.

3.Nie wiadomo kiedy ladowanie jest na 100% zakonczone.

   Mozna niby wlaczyc nadajnik i sprawdzic jakie jest napiecie ale...... nalezy najpierw samemu to skalibrowac czyli naladowac aku do pelna, wpiac w   nadajnik, wlaczyc i ustawic np na 4,2V w przypadku lipo. Przedtem warto sprawdzic miernikiem napiecie aku.

Przeciez to idiotyzm. Mamy 21 wiek a Graupner nie ma w swojej ofercie normalnej ladowarki do tego nadajnika!

Znajac zasady ladowania aku Lipo (rowniez opisane w instrukcji pakietu lipo Graupner) wynika z nich ze po podlaczeniu nalezy siedziec w domu kolo nich nawet przez 15 godzin (o tych 15 pisze Graupner to nie moj wymysl).

Naprawde dobre :)

Za te cene prawdopodobnie jest to dobre radio z takim oprogramowaniem ale na pewno nie do drozszych modeli chyba ze ktos lubi zycie na krawedzi, potrzebuje wiecej adrenaliny itp ;)

I tutaj filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=JVXlKc2jC6s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeładuje. Ładowarka ma napięcie maksymalne pakietu. Twoja pewnie jest na 4.2V. Ale troche prawda ze to kulawe rozwiazanie. Ja MX ładuje ładowarką firmową (NiMh) a mc32 (lilo) ładowarką do pakietów. Tak mi wiecej w polimer nabija. Mc ładuje na noc po kazdym lataniu. Akurat mi to w niczym nie przeszkadza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mój pakiet 6000mAh 1 celowy ładuję standardową ładowarką. Jedyny problem to to, że na pakiecie było napisane że maksymalny prąd ładowania to 2A więc tak, czy inaczej ładowanie leciutko powyżej 2h co w porównaniu do 15tu godzin firmową łądowarką jest do przyjęcia. Fajne jest to, że pakiet ma 2 kabelki więc nie muszę go wypinać do ładowania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i poleglem !

Wie ktos jak uruchomic sensor pakietu lipo odbiornika? Zgodnie z instrukcja nie daje rady aktywowac sensora z off na on w general mode. Jest jeszcze w instrukcji najpierw przyporzadkowanie kanalu do telemetrii z serva na sensor ale tam tez nie potrafie tego zmienic. :(

Sensor podlaczony zgodnie z instrukcja :(

 

Nieaktualne- juz rozkminilem i dziala :)

Edytowane przez przytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazuje sie ze obecnie jestem w UK zawodnikiem ktory wygrywa na pewno w jednej konkurencji- latam najtansza aparatura sposrod wszystkich zawodnikow F3A tutaj :)

Jesli bedzie sie tylko spisywala jak do tej pory to bede jak najbardziej zadowolony :) oprogramowanie jest zaje... ste :)

I mam juz w nosie troche to ze jak wczoraj wzialem do reki moja stara futabe 8fg to zaczalem klac na gimbale graupnerowskie ktore sa do d..uszy. Gorsze widzialem chyba tylko w symulatorze sky za 80 plnow z nadajnikiem. No ale w locie daja rade i w niczym to nie przeszkadza wiec....

Tylko krowa nie zmienia pogladow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.