Skocz do zawartości

Nasze przeróbki aparatur


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy przerabiacie swoje aparatury aby były dla Was lepsze pod jakimś względem?

Nowy soft pomijam, bo o tym to jest multum tematów.

 

Żeby nie było, że tylko pytam to jest moja przeróbka.

1. Timer kuchenny, jakoś lepiej mi pasuje niż wbudowany w aparaturę.

2. Modyfikacja zawieszki aby aparatura była lepiej wyważona

IMGP6108.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorobiłem "stabilizator" - rurka alu w termokurczce. Nadajnik zawsze się układa na brzuchu w tej samej pozycji. Pierwotnie miały być zaczepione szelki, stąd kółka na końcach, ale okazało się bardzo stabilne również ze zwykłą smyczą. Wstyd powiedzieć, ale nie umiem latać bez tego...

 

Dla mnie MUST HAVE - poniżej 15 zł w castoramie

 

post-8981-0-20719100-1418562768.jpg

post-8981-0-10136100-1418562771.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myslałem, że tylko mi przeszkadza to składanie się nadajnika na smyczy.

post-9007-0-55726700-1418564483.jpg

 

Ale muszę zrobić coś jak Bartosz, bo nadajnik czasem się skręca.

Boje się czasem, że coś sobie pyknę brzuchem w czasie gdy model trzymam w obu rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęć, ale też "ulepszyłem" fabryczne T9X. Mam niebieskie podświetlenie, jak dla mnie najbardziej czytelne, dokręcane ramię do smyczy, i żeby nie było, że inne radia tego nie potrzebują - to z jakiejś futaby jest... Do tego dłuższe drążki z szerokimi oparciami na kciuki   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może przykład sprzętu już z założenia gotowego do modyfikacji.
Polowałem na inny model, ale i tak cieszę się jak głupi z tego radyjka, bo mało ich na rynku wtórnym (i drogo).
 
post-34-0-06705800-1418581759.jpg
post-34-0-50467200-1418581772.jpg
 
Fabrycznie gotowy do dołożenia 12 prztyczków, pałąków paska i podpórek na dłonie.
Dorobiłem więc sam co mogłem - widać na obrazku jak to wyszło - płytka chodnikowa jak się patrzy.
O sofcie się nie wypowiem, bo to okrojona wersja 3010 (podobno MC4000 mogła wszystko), a i tak nie obczajam jej jeszcze.
 
Co do zmian nieprzewidzianych przez producenta, to jest zamontowany lipol i moduł 2,4MHz

EDIT:
a na co dzień latam Royal EVO 9 i mi wystarcza (dodałem tylko 2,4MHz no i oczywiście lipolek)
arado15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tuningowałem swoją Futabę ..zerwałem na początku oryginalną folię z wyświetlacza i zastosowałem(po docięciu) folijkę na ekran telefonu dotykowego. I jest git :D .

 

Chyba też tak zaszaleje ;)

Chociaż - w MX20 zmieniłem antenę na taka z MC32 :) a w MC32 dodałem pstryczek. Jeden. Bo jest mi potrzebny do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdjęć nie mam ale swoje tgy9x na razie lekko ztuningowałem. Na start dorobilem ze sklejki regulowany uchwyt do smyczy i założyłem folie ze smartfona co by wyświetlacz chronić.

A wczoraj radio dostało niebieskie podświetlenie, rezystor 1kOhm i wtyczkę 10-pinową ????

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A już myslałem, że tylko mi przeszkadza to składanie się nadajnika na smyczy.

attachicon.gif0 172.jpg

 

Ale muszę zrobić coś jak Bartosz, bo nadajnik czasem się skręca.

Boje się czasem, że coś sobie pyknę brzuchem w czasie gdy model trzymam w obu rękach.

Przemo, żeby obrócić to oczko do którego zamocowałeś balanser wystarczy je okręcić kombinerkami, czy trzeba coś okręcić, poluzować od spodu np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jest przykro bo swojego nadajnika nie mam jak "ulepszyć" :):) ponieważ już sam w sobie jest dobry:) :):)

 

Jak nie jak tak. Za 100 Euro możesz dokupić wyświetlacz do telemetrii, za kolejne 100 moduł, który coś tam gada po angielsku i niemiecku. Wydasz dodatkowo tylko 1000 zł, a będziesz miał nadajnik już prawie z takimi możliwościami jak chińskie nadajniki za 500 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak. Za 100 Euro możesz dokupić wyświetlacz do telemetrii, za kolejne 100 moduł, który coś tam gada po angielsku i niemiecku. Wydasz dodatkowo tylko 1000 zł, a będziesz miał nadajnik już prawie z takimi możliwościami jak chińskie nadajniki za 500 zł ;)

A czy każdy modelarz potrzebuje tej telemetrii i innych rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, żeby obrócić to oczko do którego zamocowałeś balanser wystarczy je okręcić kombinerkami, czy trzeba coś okręcić, poluzować od spodu np?

Trzeba odkręcić nakrętkę tego oczka, wyciąć kawałek plastiku zapobiegający obróceniu i można poskładać w dowolnej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko w związku z tuningiem radia  ;)  latał ktoś z czymś takim ?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19247__TurboThumbs_Super_Big_Futaba_Rocker_.html

 

Nauczony jestem latać, trzymając nadajnik w dłoniach (na smyczy) i kierując kciukami i czasem palec lubi ślizgnąć się po drążku.

Czy taki wynalazek spowodował by pewniejszy kontakt palca z drążkiem - teoretycznie tak,ciekawe jak w ogólnym odczuciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.