Skocz do zawartości

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

..... strzelacie również z Remingtona Carabine. Ponieważ chodzi mi po głowie taki sprzęt to myłbyś może jakąś swoją opinię na temat tej broni wyrazić ? ......

 

attachicon.gifremington carabine.jpg

Co tu duzo mowic, bardzo fajny sprzet i do rekreacji i do startu w zawodach.

Po lekkim tuningu i opanowaniu karabinka, spokojnie mozna byc go pewnym do 50m, jak ktos ma jeszcze dobry wzrok to i na dalszych dystansach, celnosc na poziomie kalacha.

Latwa wymiana bebna, na zawodach mozna oddac szybko 10 strzalow.

Mozna dawac wieksze nawazki (proch do pelna) bo proch zdazy spalic sie w dluzszej lufie, mozna tez strzelac ciezkimi pociskami (olowianymi od 45ACP czy 45LC), ale wtedy juz zaczyna nieprzyjemnie "kopac", ale jak ktos lubi "przywalic" - to spoko.

Generalnie polecam, na 25m mozna wystrzelac koniczynke.

https://youtu.be/MK-ZcORSCOg?t=38

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo mowic, bardzo fajny sprzet i do rekreacji i do startu w zawodach.

Po lekkim tuningu i opanowaniu karabinka, spokojnie mozna byc go pewnym do 50m, jak ktos ma jeszcze dobry wzrok to i na dalszych dystansach, celnosc na poziomie kalacha.

Latwa wymiana bebna, na zawodach mozna oddac szybko 10 strzalow.

Mozna dawac wieksze nawazki (proch do pelna) bo proch zdazy spalic sie w dluzszej lufie, mozna tez strzelac ciezkimi pociskami (olowianymi od 45ACP czy 45LC), ale wtedy juz zaczyna nieprzyjemnie "kopac", ale jak ktos lubi "przywalic" - to spoko.

Generalnie polecam, na 25m mozna wystrzelac koniczynke.

 

Dzięki za odpowiedź. A jaki tuning zrobiłeś ?

 

Jak mam teraz Hawkena Investarma i mimo że świetnie strzela (kula z flejtuchem) to jest obecnie za ciężki na mój kręgosłup, więc Remington karabin z wagą poniższej 2 kg będzie tu akurat. Potrzebuję właśnie karabin 50 m głównie do tarczy a czasami do rekreacji.

 

post-5634-0-88252300-1495283005_thumb.jpg

 

Więc chyba kupię Remingtona a Hawkena będę powoli upłynniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój Kentucky bounty hunter Investarm od kilku dni ma kolegę lepszego sortu bo firmy Bondini ;). Lufa nieoksydowana ale chcę ją brunirować na czekoladkę. Blacha zamka mogłaby być lepsza. Nie wiem czy firmy P Bondini i PR mają ze sobą coś wspólnego ale blachy, kabłąki, kurki mają identyczne i zamienne.

post-14330-0-41349000-1495291708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A jaki tuning zrobiłeś ?

....

Typowy do szybkiego strzelania, poprawilem plynnosc mechanizmow (delikatne polerowanie), delikatne polerowanie spustu, sfazowanie i poprawienie ksztaltu popychacza zeby nie rysowal bebnow, sfazowanie i polerka blokady bebna, sfazowanie osi bebna aby latwo i szybko wsuwac wymieniajac bebenki i inne pomniejsze popraweczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Typowy do szybkiego strzelania, poprawilem plynnosc mechanizmow (delikatne polerowanie), delikatne polerowanie spustu, sfazowanie i poprawienie ksztaltu popychacza zeby nie rysowal bebnow, sfazowanie i polerka blokady bebna, sfazowanie osi bebna aby latwo i szybko wsuwac wymieniajac bebenki i inne pomniejsze popraweczki. 

 

 

A powiedz mi Witku  jak wygląda sprawa z przypadkowymi nieodpaleniami kapiszonów w Remongtonie Carabine Uberti.  Oglądałem parę filmów ze strzelań z niego i jakieś zacięcia sporadycznie się pojawiały.  Masz jakąś wyrobioną opinię na ten temat ?  Co ciekawe mam rewolwer Remingtona Piettę i tam kominki pracują bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dotarły do mnie - już prawie ;) - dwie śliczne ślicznotki Ardesy: ten na dole to Pennsylvania Carbine - króciutki(103cm) karabinek i ten na górze, którego nie mogę rozpoznać. Brakuje mu kominka i śrubki "inspekcyjnej" brandki, oczywiście to żaden problem. W każdym razie z tym celownikiem ramkowym i magazynkiem rurowym(?) pod lufą wygląda extra :)

post-14330-0-64636400-1518300068_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Brunira na zimno - New comer...coś takiego. Mimo, że na zimno to brunirowane na gorąco - znaczy lufa trochę rozgrzewana. Efekt jest bardzo zadowalający ale na zdjęciach nie wygląda tak dobrze jak jest. A z trocinami to jak?

Próbowałem oksydować na gorąco ale nie wychodziło mi no i kuchenka u świniona od płynu. Za to na zimno oksyda wychodziła ekstra ale tylko gdy zanurzałem w niej lufę, a nie nanosiłem pędzlem. Natomiast brunira właśnie pędzlem tyle, że na nagrzaną lufę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.