Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzić, czy da się wyrwać gniazdo USB :)

 

Instrukcja jest taka sama, menu takie samo, odbiorniki takie same i nadajniki bardzo podobne, różnią się obudową. Co najwyżej można by sprawdzić, czy podzespoły są takie same i rozwiać mity mówiące o tym, jakie to Turnigy jest czy nie jest gorsze czy takie samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się z zewnątrz obu aparaturom.

Flysky ma lepsze wykończenie z lepszych materiałów, lepiej też się trzyma w dłoni. To przez gumowe nakładki, które zachodzą aż na górę i przetłoczenie na palce od spodu. Również drążki wydają się lepsze, przy puszczeniu drążka luzem krócej drgają w porównaniu z TGY. Za to TGY jest lepiej wyważona i wg mnie ma w lepszym miejscu trymery i lepszego kształtu boczne slidery. To, że przełączniki są inaczej rozłożone i się różnią ilością pozycji, to chyba wszyscy wiedzą.

W obu występuje problem z gniazdem na oryginalnym kablu. lepiej używać innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Zawsze ładuję wyłączoną aparaturę, podłączam kabel i jedzie.

 

Ale ostatnio stwierdziłem, że sobie pofruwam na symulatorze MPX. Podłączyłem kabel, włączyłem apkę i pojawił sie komunikat. Właśnie coś o new firmware, czy update firmware, nie pamiętam. W każdym razie zignorowałem. Poza wspomnianym przez Ciebie błędzie wyświetlania trójpozycyjnych przełączników, który i tak mi jest na plaster, bo z tego nie korzystam (wyświetlacza znaczy, nie przełącznika) więcej błędów nie zaobserwowałem, a generalnie od jakiegoś czasu obserwuję, że często nowa wersja oprogramowania jest gorsza i wolniejsza od poprzedniej to wolę nie grzebać. Co prawda moje obserwacje dotyczą głównie telefonów i komputerów, ale pozostaję przy swoim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tak nie działa.

Ale okazało się, że wczoraj w HK pojawił się nowy firmware. 1.07

Jest to exec do odpalenia na komputerze gdy  aparatura jest w trybie updatu firware.

 

Zanim odpalicie program to zapiszcie swoje modele na kartę SD

443508095X1465900X9.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert i inni posiadacze i10 jak się wam sprawuje ta aparatura? Zastanawiam się nad zmianą na Taranisa (aktualnie mam T9X) bo zależy mi na telemetrii ale po głowie chodzi mi jeszcze ta aparatura. Czy można ją jakoś porównać z Taranisem? Wady i zalety jednej i drugiej?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie porównam jej do Taranisa, bo Taranis dla mnie to czarna magia i odrzuca mnie od niego jego programowanie. Niewątpliwie Taranis jest rozwojową aparaturą z full wypasem, ale nie dla mnie, ja wole prostszą. Ja bym tu widział analogię Linux-Windows, Taranis-i10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam ;) Taranis to coś jak z jazda lewym pasem, ale szybko się można przestawić i na setki sposobów zaprogramować tą samą rzecz. Jeżeli logika coś podpowiada to w Taranisie trzeba dokładnie odwrotnie. Ja się już przestawiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.