Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Który też nie będzie sterylnie czysty przy spalinach .. bardzo mi się podoba aparatura, ale nie wiem czemu ogranicza ją coś do "modelarzy elektrycznych". Dla mnie aparatura powinna mieć status "industrial" ze względu na warunki w jakich będzie użytkowana. Pył, mrówki, brudny palec itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

http://ibuyrc.com/manual/79P-FS-I10-10CH-Remote.pdf

Żeby działały stare odbiorniki bez telemetrii jak turnigy i HK trzeba wyłączyć tryb w menu RXSetup AFHDS2.

Dla mnie bomba.

Ale jakbym miał kupować, to chyba prawdziwego flyskaya a nie turnigy


A zauważyliście, że ona jest wyjątkowo cienka?

61qgQC6Oc2L._SL1500_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanuje zdanie kolegów, jednak według mnie nada się miedzy innymi do quadcopterow a nie modeli ..

Do quadów się nie nada bo nie ma odbiorników ppmsum, akceptowalnego sygnału telemetrii zgodnego z wieloma kontrolerami, oraz wymiennego modułu do podpięcia naszego ulubionego frsky :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff.... Przebrnąłem przez instrukcję FlySky. Tyle funkcji, że w zasadzie dobrze ustawiony model sam powinien latać. Zastanawia mnie jedno, ni mogę dotrzeć do tej informacji - ile czasu aparatura działa na jednym ładowaniu pakietu? RCInformer zaczynał przy 3.95, skończył na 3.92, niby poszło 0.03V w 6 minut....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff.... Przebrnąłem przez instrukcję FlySky. Tyle funkcji, że w zasadzie dobrze ustawiony model sam powinien latać. Zastanawia mnie jedno, ni mogę dotrzeć do tej informacji - ile czasu aparatura działa na jednym ładowaniu pakietu? RCInformer zaczynał przy 3.95, skończył na 3.92, niby poszło 0.03V w 6 minut....

Biorę to !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem, czy to takie fajne. Pewnie inaczej ciągnie prąd podczas zwykłej demonstracji, a inaczej, jak się komunikuje z odbiornikiem. RC-Informer raczej nie włączał odbiornika. 

Gdzieś na forum czy w którymś z filmów była wypowiedź, że bateria nie starca na tak długo jak autor wypowiedzi by chciał. Ale nie określił, ile by chciał... Mnie wystarczy 2 dni latania non stop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co żadnych szczegółów :( , na przykład wciąż nie wiem, czy zwykły odbiornik od T9x/9XR będzie pasował czy nie. Chińczyki zmienili opis, jak aparatura się pojawiła na stronie to pasował, a w tej chwili tylko "wszystkie AFHDS 2", co poniekąd zawęża możliwości. Co prawda pojawił się dziś nowy odbiornik 6-kanałowy w twardej obudowie za normalnie pieniądze to jeśli musiałbym na start kupić przynajmniej pięć "szóstek" i dwie "dziesiątki", to zabawa robi się nieco bardziej kosztowna :(

 

Co gorsze, w przypadku odbiorników, czy to 6-ch czy 10-ch pojawiła się informacja o zasięgu: >500m. Właśnie zmierzyłem na google map odległość na jaką zdarzało mi się odlatywać Mustangiem i wychodzi mi około 420-450 m. 

 

 

Mój entuzjazm wobec nowej aparatury opada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznym testem i tak będzie sprawdzenie wszystkiego samemu, ale myślę, że będą pasować. W menu można przestawić na wyłączyć AFHDS2, czyli moim zdaniem robi się kompatybilnośc w dół.

Jest też przesłanka

 

Aparatura z telemetrią FlySky FS-i6 6CH  - 2,4GHz Mode 2 - LCD + odbiornik iA6 Mniejszy brat bardzo dobrze znanej TH9x (lub 9x) - teraz w tańszej 6-kanałowej zmodernizowanej wersji - pracuję ze starymi odbiornikami.

http://abc-rc.pl/FlySky-Fs-i6-iA6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak...

 

Pozostaje kwestia zasięgu. Turnigy 9X ma podobno około 1000 m. Nie wiem, czy naprawdę tyle ma, ale faktem jest, że nigdy nie miałem problemów z sygnałem. OK - miałem raz, w pobliżu masztu GSM, model uciekł. Ale pomijając takie extrema, zawsze sobie latałem do granic widoczności bez zastanawiania się, czy mam model na smyczy czy już się urwał. Tak jak fruwam nad żwirownią, to sprawdzone punkty nawigacyjne od stanowiska kierowania są w odległości około 420 metrów, licząc po płaskim, ale przecież dochodzi wysokość, myślę, że spokojnie będzie ponad 500 m w linii prostej między samolotem a mną. I to małym stosunkowo DHC-2, a gdy latam szybowcem ASW28 tak wysoko i daleko, że jest małą kropką na niebie? Z pewnością jest jeszcze dalej...

 

Jest pewnie w ramach telemetrii sygnał utraty sygnału, więc w sumie niebezpieczeństwo utraty modelu jest mniejsze niż przy 9X, ale najfajniej by było, jaby przy zachowaniu odległości z 9X/9XR można było mieć wszystkie bajery z i10. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi, że podczas lotu na wysokości około 200 metrów DHC-2 najdalej odlatuje od nadajnika na jakieś 480 metrów. Hmmm... Niby wystarczy... 

 

A widzę, że już ciągniesz za język w sprawie kompatybilności odbiorników. Czekamy na odpowiedź :) Poproś jeszcze o test zasięgu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.