Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą wyciągnąłem z pudełka swojego klona.

Dokładnie jest to Pioneer 1400mm firmy R-Planes w wersji RTF.

Miała latać nim moja córka, która dostała go w prezencie.

I dlatego kupiłem wersję kompletną z fabrycznym radiem.

Podczas małego przeglądu przed jutrzejszym lataniem zauważyłem, że odbiornik ma sześć kanałów.

Odrzepiłem go i wyciągnąłem na zewnątrz.

Wydał mi się jakiś znajomy... miałem dziwne przeczucie, że może to być FS-R6B (HK-TR6A-V2) w R-Planes skórze.

Włączyłem FlySky FS-i10, wybrałem wolny model (Models) (Select model:)

potem (RX setup) (RF std.) (Yes) (AFHDS) (Bind with a receiver) (Yes).

Następnie w odbiorniku wpiąłem zworkę bindującą i włączyłem zasilanie modelu...

Dioda na czerwono... wyłączyłem zasilanie, wyciągnąłem zworkę, włączyłem zasilanie modelu i po wyjściu z trybu bindowania w nadajniku, model ożył.

Revers na lotki i ster kierunku i dwa dodatkowe kanały.

Jedno radio mniej, mała rzecz a cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam!

Wertując strony internetowe dotyczące FlySky FS-i10 10CH - Telemetria z czujnikami znalazłem dwa typy odbiorników telemetrii. Czy są jakieś różnice w przedstawionych poniżej komponentach i-Bus dedykowanych do FS-i10:

post-9230-0-17191700-1452895791_thumb.jpg

post-9230-0-24327100-1452895841_thumb.jpg

 

Przeszukując Google nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej napisać o tym znalezisku?

To pulpit " multipleksa" podobno pasuje jest nawet w sklepie http://rc-team.pl/pulpity/24159-multiplex-multiplex-85306-pulpit-do-nadajnika-cockpit-sx-85306.html 

dostepny tu http://www.arthobby.pl/index.php?page=8&prod_id=424

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jak przypuszczam to wtyczka przystosowana do połączenia z odbiornikiem sześciokanałowym iA6B.

To nie jest telemetria tylko demultiplekser magistali iBus.

Np.: odbiornik iA6B w kadłubie, połączone serwa 2 kanał/wysokość, 4 kanał/kierunek i 3 kanał do silnika.

W skrzydle montujesz iBus receiver FS-CEV04 i cztery serwa: 1-lewa lotka, 2-lewa klapa, 3-prawa klapa, 4-prawa lotka.

Do skrzydła dodatkowo zasilanie z BEC do ostatniego gniazda.

Teraz za pomocą nadajnika i szpilki przypisujesz odpowiedni kanał z nadajnika do odpowiedniego kanału w demultiplekserze.

Np.:

Lewa lotka CH1>K1

Lewa klapa CH6>K2

Prawa klapa CH7>K3

Prawa lotka CH5>K4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew!

"The CEV is for the iA6B receiver and the AEV is for the i10. Both are exclusive to the 

 

particular receiver..." Z tłumaczenia tego zdania z wątku 

 


 

demultipleksery magistali iBus pasuja do tylko jednego rodzaju odbiornika, czyli nie 

 

można ich zamieniać. Czy to potwierdzacie?.

 

Z tego co pisze "robertus" wynika z kolei, że nowszą generacją jest odbiornik FS-iA10B

 

Czy FS-iA10 różni się od FS-iA10B jedynie układem i kształtem gniazd czy też jest 

 

bardziej zaawansowany technologicznie? Pytam, ponieważ zastanawiam się nad 

 


 

gdzie cena jest konkurencyjna do cen w zagranicznych sklepach. Sklep ten oferuje 

 

w zestawie odbiornik FS-iA10. Upraszczając, czy FS-iA10 jest gorszy od FS-iA10B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Materiał tego pulpitu to rodzaj gumy? Aparatura nie wysuwa się z niego samoczynnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świeci się cały czas. Koś tam twierdził, że ona jakby mruga jak jest naładowana. Może i tak... Ja stwierdziłem, że to bateria jak w komórkach, nie da się jej przeładować, więc po prostu wracam z latania, podłącam aparaturę, ładuję pakiety, jak po paru godzinach odłączam od ładowarki ostatni pakiet to wyjmuję zasilanie z aparatury i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z i10 HK-GT2R działa na pewno, tylko nadawanie trzeba przestawić w najstarszy tryb.

 

Robert wiem że trochę po czasie, ale właśnie miałem kupować ten odbiornik, a na czacie stwierdzili, że GT2R nie jest kompatybilny z i10??? Latał ktoś osobiście na tym odbiorniku? Bo byłoby dziwne, gdyby tej kompatybilności nie było, zakładam raczej, że chińczyk się nie zna.

 

 

Edit:

Podjąłby się ktoś zrobienia listy odbiorników działających z i10? Nieźle mi ten chińczyk zamieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, czy któryś z was testował już to cudo z multicopterami?

 

Dla tych,którzy nie obserwuja wątek na rcgroups o tej aparaturze lub nie zaglądają do HK do zakładki files: jest nowy firmware, a w nim ustawienia dla multikoptera.

 

Filmik na yt widziałem, ale czy ktoś z Was już przez to przechodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.