Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ładowaniem akumulatora w aparaturze.

Gniazdo usb w aparaturze zostało przyklejone, aby się nie ruszało, ale dzisiaj nie chce się łączyć z kablem.

Czy radą jest tylko wymiana gniazda, czy może inna możliwość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm, jak zbindowałeś 8 kanałowy od turnigy to zakładam, że wiesz jak się binduje i, że nie zamyka się samo menu bindowania w aparaturze.

Przychodzi mi do głowy, że ta nowa wersja oprogramowania, która ma problem z bindowaniem odbiorników i6A również ma problem z odbiornikami HK.

Moja stara i10 obsługuje wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio kupione w listopadzie 2015, od tego momentu nic nie wgrywałem.

W modelarni mam 2 szóstki , sprawdzę ten drugi.

Na razie problemu nie ma,bo kolega jeszcze nie lata i odbiorniki mu jeszcze nie potrzebne to mam 8ki do używania, tylko że do piankowca szkoda wkładać taki duży odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radio kupione w listopadzie 2015, od tego momentu nic nie wgrywałem.

W modelarni mam 2 szóstki , sprawdzę ten drugi.

Na razie problemu nie ma,bo kolega jeszcze nie lata i odbiorniki mu jeszcze nie potrzebne to mam 8ki do używania, tylko że do piankowca szkoda wkładać taki duży odbiornik.

 

Próbowałeś spiąć następną parę styków w odbiorniku do bindowania?

 

Skrajne piny! Nie [+] i [-]  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ustawienie 2 silników .

Ponieważ ulatniam starego Łosia , a miałem dwa różne regulatory to powstał problem z wyrównaniem obrotów obu silników.

Na kanale 3 mam jeden silnik, na 8kanale drugi(needle).

Włączając "mikser z krzywą" ustawiłem 8 kanał jako master a 3 jako slave.

Włączyłem 9 stopniową krzywą i co parę kroków ruchu drążkiem gazu, za pomocą wirtualnego pokrętła ustalałem wzajemne obroty silników tak żeby się zdudniły (charakterystyczny dźwięk).

Dodatkowo włączyłem 2 miksery liniowe , jeden kanał 4 (kierunek) z kanałem 3(gaz) i ustawiłem dla góry i dołu 5% i offset 0% i to samo dla 8 kanału tylko z parametrami - 5%.

Dzięki temu każde poruszenie drążkiem kierunku daje oprócz wychylenia steru kierunku daje zróżnicowanie obrotów silnika lewego i prawego.

Pomaga to przede wszystkim w kołowaniu.

Wszytko robi się bardzo intuicyjnie ,a kto che może to wrzucić jeszcze pod przełączniki i wyłączać lub włączać kiedy się zechce.

Szkoda tylko , że to radio ma tylko 10 kanałów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dwa takie same regulatory (najlepiej z jednej serii) i skalibruj maksymalne położenie drążka gazu.

Kup odpowiedni programator, lub z pomocą instrukcji, ustaw takie same parametry na obydwu regulatorach.

Wyłącz odcięcie przy niskim napięciu zasilania. 

Zabawy z różnymi regulatorami kończą się fatalnie.

Wyobraź sobie, że jeden silnik się zatrzyma, a drugi będzie pracował.

Oczywiście zrobisz jak zechcesz, tylko nie mów, że nie ostrzegałem.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.