Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taki temat do rozkminiania: Fazy lotu i neutrum sterów.

Chciałbym aby w różnych fazach lotu neutrum steru płytowego było w innych miejscach. Na razie mam to zrobione trymowaniem, ale szukam jakiegoś bardziej eleganckiego rozwiązania, może miksu...aby zakres zmiany był większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis kolejna paczka przyszła z drugim gimbalem (nie tym pod gaz). niestety nie trymuje się... tzn ma po około 10 proces w każda stronę od neutrum...
Wszedłem w tryb serwisowy i stick trim ale tam sie nic nie dzieje czyzby kolejny bug? musze wyjmowac baterię...

 

Odbiorniki od Flysky działają na Turnigy, wydaje mi sie ze te 10 kanałowe mają dłuższe druciki do antenek. Jutro moze zrobie zdjęcie.

 

Znalazłem taki dokument:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/898233211X433170X2.pdf

 

Niestety u mnie przycisk wstecz nie działa... po trymowaniu..

 

 

Po aktualizacji firmware udało się wytrymowac gimbale, chyba wcześniej coś źle zrobiłem...

 

Niestety z firmware 1.08 nie przyjmuje zapisanych modeli, trzeba je od początku konfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata modeli nie boli bo skomplikowane nie są to sobie znowu skonfiguruje. ale co myśleć o firmie która zmienia format zapisanych modeli i nie stosuje np do wczytywanie kodu ze starego firmware, masakra jakaś.. W sofcie 1.08 nie pokazuje już zakłóceń w % tylko rozne parametry z tego co widzę, na małych odbiornikach ktore w koncu sie binduja bez kombinowania jakos sygnały od 1 do 10, a na duzym szumy etc. ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie jak zrobić żeby przy elektryku programować tak radyjko pod przełącznik żeby w momencie podłączenia baterii, po przełączeniu przełącznika nie działał silnik :(  ,spaliniaka opanowałem gaszenie przez przełącznik al tego nie mogę opanować ?????? :)

A propo przejścia na starszy soft  nie zbindujesz odbiornika np..  IA6, też miałem problem ze zgraniem z karty i musiałem ustawiać modele od nowa :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Menu Throttle down

2. przełącznik

3. thro cut sw

4. wybierasz przelącznik

5 wybierasz UP

 

Domysnie po włączeniu jest cut, dopiero jak pstrykniesz w dół to silnik zaczyna działać

 

Na Fw 1.07 binduja się Wszystkie odbiorniki. Zapewne miałeś wcześniejszą wersję 1.07 - znany problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odciętym silniku drążek "gazu" przesuwam ponad połowę zakresu i... silnik zaczyna działać.

To błąd w oprogramowaniu, czy to tylko u mnie taki myk występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki za pomoc :)  trochę działa ale tak jak u kolegi po przełączeniu przełącznika gaz od zera do połowy nie działa a od połowy silnik zaczyna kręcić ,przełącznik wyłącza tylko dolny zakres obrotów spróbuje jeszcze raz zaktualizować nadajnik morze coś pomorze tylko wybrać 1.0.7.0 czy nowszy który się pojawił 1.0.8 :blush: .A propo u mnie w esiakach mam odbiorniki FHSS i przy tej modulacji wo gule ni ma reakcji na przełącznik ???? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczór! Mam pytanie związane z i10 oraz serią pasujących odbiorników.

Czy odbiornik IA6B obsługuje s.bus?  Po zbindowaniu działa on bardzo dobrze z testowanym serwem, jednak gdy otrzymuje wszystkie kanały przez s.bus z kontrolera Naza M v2, ów kontroler widzi tylko jeden kanał aparatury i10 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem również PPM output i nic z tego :(

Naza prosi o wybranie jednego z 3 typów odbiorników: Tradition, D-bus, PPM. Jedyny sygnał jaki zauważyłem w programie pojawił się w trybie tradition i dotyczył złącza X2 w nazie - a więc tego, który jest odpowiedzialny za wysyłanie wszystkich kanałów przez s.bus. W moim przypadku tradycyjnie odwzorowywał tylko ruch kanału, do którego wpiąłem serwo-kabelek. Przejrzałem wszystkie tryby i kanały (włącznie z i-busowymi w IA6B) i naprawdę nie wiem, gdzie leży problem...

Jeszcze niedawno ten zestaw działał bez zarzutu u kolegi z aparaturą Radiolink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem taki zestaw do CC3D właśnie przez SBUS. Drążki działały poprawnie, problem miałem z ustawieniem przełączników  - niektórych CC3D nie widział, inne trzeba było bardzo szybko przełączyć podczas ich wykrywania w CleanFlight.  Tyle mogę powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.