Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku restartach udało mi się połączyć IA6B z Nazą. Z nazy (port X2) wychodzi s.bus do kanału 1 w IA6B przy włączonym PPM output w Rx setup w nadajniku i10.

 

Dziękuje wszystkim z Was za odpowiedzi :) ciekawe tylko, że nie załapało po pierwszym restarcie odbiornika/nadajnika.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam model (skrzydełko) z dwoma lotkami AIL plus silnik i wtedy automatycznie pojawia się obrazek skrzydełka, gdzie jedna lotka jest w ch1 a druga w ch5. Chciałbym zmienić ch5 na ch4 lub ch2 i móc zastosować czterokanałowy odbiornik, ale nie mogę znaleźć ścieżki do takiej funkcji.

Czy w TGY-i10 jest w ogóle taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy któryś z kolegów ma i10 w mode1? Chciałbym zapytać czy musicie dać gaz na max aby włączyć aparaturę.

Mam aparaturę w mode2 i tu działa jak trzeba, ale kolega ma mode1 i on musi dać gaz na max aby przejść ostrzeżenie przy włączaniu.

revers gazu w modelu nie załatwia tematu. Na display servos widzę, ze domyślnie gaz jest w reversie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Miałem.

Gaz musiał być na minimum żeby przeszła ostrzeżenie. Ale z trymerem na max w górę - nie próbowałem.

Faktem jest, że chodzi to jak smartfon, taki z niższej półki...? Przynajmniej moje 2 egzemplarze.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Już jej nie mam. Pozbyłem się jej szybciej, niż dotarły do mnie odbiorniki i zapasowe akumulatory z Banggood-a.... nie zdobyłem się na odwagę, żeby ten smartfon-RC zastosować w modelu latającym. Wiem, że inni mają inne doświadczenia.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów ma i10 w mode1? Chciałbym zapytać czy musicie dać gaz na max aby włączyć aparaturę.

Mam aparaturę w mode2 i tu działa jak trzeba, ale kolega ma mode1 i on musi dać gaz na max aby przejść ostrzeżenie przy włączaniu.

revers gazu w modelu nie załatwia tematu. Na display servos widzę, ze domyślnie gaz jest w reversie.

Przy zmianie mode2 na mode1 i 3, trzeba zamienić gimbale miejscami bez przepinania wtyczek.

Potem w menu System > Sitck mode wybrać mode 1 lub 3.

Gaz ma działać bez reversu!

 

Jeśli jest inaczej to błąd firmware. Ja mam Version 1.05-PL.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, to jest bug w firmwarze 1.07(tej wcześniejszej w ktorej da się zbindować odbiorniki iA6).

Jak ktoś ma Mode2 to nawet tego nie zauważy. W mode1 jest revers na gazie i lotkach.

Późniejszy Firmware 1.07 tzw multicopter ma to poprawione, ale odbiorniki iA6 nie dają się bindować.

W 1.08 jest ok, za to  coś innego nie działa jak trzeba.

Zrobiliby raz a porządnie firmware, a nie co trochę nowy firware który połowę rzeczy naprawia a druga połowę psuje.

Dlatego mam wciąż 1.05, który też ma swoje bugi, ale przynajmniej znane i nie tak niebezpieczne jak bug throttle cut w 1.08.

 

PS. Piszę o Turnigy, we Flyskay może być dobrze.


Firmware 1.05-PL? To jest spolszczona wersja? Coś przegapiłem?

Wuwu ma chyba Flysky-i10, tam są takie kody firmware.


A z innej beczki, zauważyliście, że TGY-i10 w hobbykingu coraz trudniej zdobyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do użytkowników firmware 1.08, kiedy konfiguruje end pointy w apraturze to tak jakby nie jest to propocjonalne, musze korygować neutrum offsetem. To tak zawsze było czy tylko w 1.08? Macie jakieś wieści o wypuszczeniu działającego w pełni softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam i mam pytanie, jak przyporządkować kanałowi 6 w moim przypadku "klapy", w ustawieniu; lotki kanał 1 i 5, ster wysok. k2 i k9, ster kier. kanał 4, silnik k3 i klapy kanał 6. przy takim ustawieniu ne mogę znaleźć przełącznika lub potencjometru który by obsługiwał kanał 6(klapy). W auxiliary channels pojawiają się tylko 7,8,10. Z góry dziękuję za pomoc ,Darku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.