Skocz do zawartości

9XR PRO + komunikaty głosowe PL?


luk-a-sz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Posiadam aparaturę Turnigy 9XR PRO, wgrałem do niej najnowsze oprogramowanie OPENTX PL i chciałbym spiąć to z polskimi komunikatami głosowymi. Pobrałem komunikaty głosowe z strony http://voices-20.open-tx.org/opentx-taranis/pl/ wrzuciłem na kartę SD i niestety nie działają one. Próbowałem na kilka sposobów. 

 

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co źle robię?

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Myślę, że występuje tu problem jak na 9X - ścieżki dzwiękowe mają zupełnie inną numeracje, choć głowy nie dam bo na 9XR nie testowałem OpenTX. Spróbuje skompilować źródła pod ten układ i zobaczyć na symulacji jak numerowane są dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj uruchomiłem MegaSound w mojej 9XR.

Niestety, po wgraniu komunikatów ze strony http://qrtech.pl/MegaSound.html na kartę mam komunikat " osiemdziesiąt" a jeśli gaz nie jest na zero, to dodatkowo "osiemdziesiąt jeden".

Menu komunikatów jest po polsku, a firmware to: opentx-9xr128-audio-voice-ttspl-pl-2.0.15 .

Może coś jeszcze trzeba zaprogramować... , może coś pominąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery plików dla dla teranisa i 9x są różne. Poza tym istnieje konflikt przy polskiej wersji językowej plików. Między innymi plik 480 i 481 w oprogramowaniu odpowiadają za dźwięk przy uruchomieniu systemu jak i za odczytywanie sekund.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniem problemu zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się częściowo rozwiązać problem.

System po włączeniu faktycznie odczytuje ścieżkę 481, a taki numer ścieżki posiadał właśnie ów komunikat.

Wystarczy podmienić numerację ścieżkek i jest ok.

Dzięki Marcin, miałeś rację.

Jest jeszcze jeden mały problem, w filmiku z youtube słychać także komunikaty przy wyborze modelu.Kompletnie nie mam pojęcia jak to ustawić.Mam wrażenie, że być może system próbuje odczytać numer ścieżki która nie istnieje... .

Czy jest jakaś lista numerów ścieżek komunikatów systemowych ?.

 

Wersje językowe menu w tym przypadku nie miały żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama podmiana plików nic tu nie da bo przy odczycie timera (minut i sekund) będziesz miał komunikat z włączenia radia. Jedyne wyjście to skompilować sobie samemu ze źródeł wsad do procka ze zmienionymi numerami plików. Mam przygotowany wsad do 9X, gdybyś chciał mogę przygotować Ci wsad pod Twój procesor.

Co do komunikatów przy zmianie modelu... nie jestem pewien, ale chyba oprogramowanie opentx dla apki 9x nie przewiduje takiej opcji. Możesz to rozwiązać ustawiając w funkcjach specjalnych opcję "One -> GrajScieżkę -> nr scieżki z nazwą modelu(ja mam od 150)"

 

post-14694-0-97656100-1421708416_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zastanawiałem do czego można to "One" wykorzystać.

Jeśli możesz taki poprawiony soft skompilować, pod procka ATmega128 to chętnie skorzystam.

Dzięki za kilka kolejnych wskaówek :).

Dziwne to forum, że nie pokazało mi nowego posta po kliknięciu "wyświetl nową zawartość" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam w temacie od bardzo dawna nie ma nowych wpisów, ale może są już gotowe paczki do ściągnięcia. Kupiłem 9xr pro niedawno i chciałbym mieć komunikaty głosowe. Czy jest gdzieś może gotowa paczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, zamieszczam pliki dźwiękowe przystosowane dla OpenTx w wersji 2.1.8 czyli najnowszej, stabilnej wersji tego systemu.

 

sounds.zip

 

Przy okazji warto zaznaczyć, że od jakiegoś czasu w companion dostępne jest wyjście debugera, w którym można sprawdzić co aktualnie dzieje się z oprogramowaniem. W bardzo łatwy sposób można sprawdzić pod jakie numery przypisane są konkretne dźwięki. Debuger uruchamia się klawiszem F6 w trakcie symulacji radia.

 

post-14694-0-68737000-1464104062_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem - wszystkie wartości telemetryczne gada prawidłowo. CO do mitu i sekund to nie pamiętam jak stestować ale jak sądzę powinno tez być ok bo u mnie w taranisie jest ok a kod jet ten sam do odtwarzania dźwięków. Wiem bo sam go poprawiałem na polska gramatykę.

Uwaga : oprogramowanie 2.1.x i pliki dzwiekowe do 2.1 - są różne niż do  2.0.

Pliki do 2.0 nawiasem mówiąc zawierają błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to więc możliwe, że w jednej aparaturze (i programie companion) jest wszystko w porządku, a w drugiej nie? 

Kompilowałem także wsad ze źródeł i numeracja plików dźwiękowych jest taka sama.

Nie sprawdzałem czy pliki dzwiękowe zgadzają się w teranisie, ale nie mam go więc mi się symulować już zbytnio nie chciało :)

Przy okazji robienia screenów natknąłem się na błędy w moim pliku dźwiękowym. Poprawię jak tylko znajdę chwilę :)

 

Na załączonych screenach widać tylko część plików jakie się nie zgadzają (btw. teraz sprawdziłem i w oryginalnych plikach nie ma w ogóle dźwięków do odczytywania godzin, minut i sekund.

 

post-14694-0-98842800-1464332950_thumb.jpg

post-14694-0-50686300-1464332951_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polam i wszytko jasne :P :P

Nie wiem czemu chłopcy z opentx nie podmienili pliku ... ja mam prawidłowy :)

Postaram się dziś ten temat załatwić.

Oczywiście nie mogę załączyć tu pliku ...

 

 

playFile("/SOUNDS/pl/SYSTEM/0114.wav", flags=0, id=3)

playFile("/SOUNDS/pl/SYSTEM/0249.wav", flags=0, id=3)

playFile("/SOUNDS/pl/SYSTEM/0003.wav", flags=0, id=3)

playFile("/SOUNDS/pl/SYSTEM/0253.wav", flags=0, id=3)

findTrueFileName(D:\JPD\Dokumenty\opentx\SD/SOUNDS/pl/SYSTEM/0114.wav)

found: 0114.wav

f_open(D:\JPD\Dokumenty\opentx\SD/SOUNDS/pl/SYSTEM/0114.wav, 1) = 73233068 (FIL 72629910)

f_close(73233068) (FIL:72629910)

findTrueFileName(D:\JPD\Dokumenty\opentx\SD/SOUNDS/pl/SYSTEM/0249.wav)

found: 0249.wav

f_open(D:\JPD\Dokumenty\opentx\SD/SOUNDS/pl/SYSTEM/0249.wav, 1) = 73233068 (FIL 72629910)

f_close(73233068) (FIL:72629910)

findTrueFileName(D:\JPD\Dokumenty\opentx\SD/SOUNDS/pl/SYSTEM/0003.wav)

found: 0003.wav

f_open(D:\JPD\Dokumenty\opentx\SD/SOUNDS/pl/SYSTEM/0003.wav, 1) = 73233068 (FIL 72629910)

f_close(73233068) (FIL:72629910)

findTrueFileName(D:\JPD\Dokumenty\opentx\SD/SOUNDS/pl/SYSTEM/0253.wav)

found: 0253.wav

f_open(D:\JPD\Dokumenty\opentx\SD/SOUNDS/pl/SYSTEM/0253.wav, 1) = 73233068 (FIL 72629910)

f_close(73233068) (FIL:72629910)

 

 

Załcznik zawiera brakujące pliki reszta jest na serwerze opentx.

pl_fix.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wszystko... brakuje jeszcze niektórych dźwięków "po przecinku" np. 0,2 wolta (dźwięk nr. 0163), 0,2 stopnia (dźwięk 235), metra (0195), itp. oprogramowanie odwołuje się do tych numerów :)

Przez nieuwagę zamieściłem dźwięki, które nie są poprawione... wieczorem zamieszczę prawidłowy plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie a jesteś na 100% pewien ze masz z tego linku plik sciagnięty :

http://voices-21.open-tx.org/opentx-taranis/pl/PL_F_2.1.zip

 

Bo wymienione przez CIbie pliki pod tym likiem są. Jestem na 99% pewien ze zassany masz ten plik :

http://voices-20.open-tx.org/opentx-taranis/pl/polish-female.zip - a tam tychże nie ma i całego wiadra innych też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój błąd - spojrzałem na katalog z plikami, które sam przygotowuję :) faktycznie w oryginale są te pliki :)

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że pliki od wersji 2.0 nie pasują do 2.1

Na marginesie - w wersji 2.0.x pod płytę 9x również były błędy - np. nr dźwięku powitania pokrywał się z dźwiękiem (chyba) sekund. Fakt, że już dosyć dawno nie zaglądałem do oprogramowania pod tą aparaturę tak więc już może być to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.