Skocz do zawartości

PŁOSZEWO-ZOFIA / Lubstów/


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Janek- Ty to model z połowy pola wyrzucasz? Jestem pod wrażeniem :D

Czekam kiedy przyjedziesz i pokażesz jak sie to robi...chyba że wleziesz w błoto i  rów   okalajacy   krawedz  i   wystartujesz  . Rano jak dojechałem było wszystko zmarzniete   i jazda OK   w poludnie wyszlo słonko było w +  i  ledwo  wyjechałem   a  było jeszcze pod górkę.. auto ubłocone po pachy...

IMG_0814.jpg

Jak bym wczoraj tak położył model w Starych Marzach, to by sam poleciał. A wiało tylko 5-8m/s :D

Jacku jak nie masz w modelu  balastu  to nie dziwota ,że Ci ucieka..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem :P

Dzisiaj latałem  na Ploszewie na "cypelku" miejcówka- rewelacyjna ..ktos przyciał wyschnietą trawę - całe ogromne pole  jest super o 15 wiaterek ucichł i zwinąlem graty..

Czekam kiedy przyjedziesz i pokażesz jak sie to robi...chyba że wleziesz w błoto i  rów   okalajacy   krawedz  i   wystartujesz  . Rano jak dojechałem było wszystko zmarzniete   i jazda OK   w poludnie wyszlo słonko było w +  i  ledwo  wyjechałem   a  było jeszcze pod górkę.. auto ubłocone po pachy...

Jacku jak nie masz w modelu  balastu  to nie dziwota ,że Ci ucieka..

Jacku masz dozo racji o dmuchaniu w Starych Marzy  ale tam klif to ostra ściana jak utkniesz sztandarek wskazujacy wiatr taśma po skosie idzie w gorę..podobnie jak na Teresewie - tam urwisko. Natomiast na Płoszewie  zbocze sklada się z 2klifów 1-sze najlepsze urwisko nad woda tam super nosi potem dystans ok 100m i 2-gi klif ale łagodny wskazujacy sztandarek -tasma idzie poziomo..ale bardzo dogodne miejsce z dojazdem i pilotowaniem . Start praktykuje z rzuceniem modelu w dół..dolot do 1-szego klifu i tam dopiero rozpoczyna sie latanie ..kazdy klif inny .Trzeba przyjechac popróbować - zobaczyć najprzyjemniej gdy jest sucho -LATO. :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe niedzielne latanko...wiaterek     7-9m/s .  Dzisiaj  latanie po "zawodnikowemu" ..nie ma" kumpli "  start  z klifu a nie z łaki   i  śmiganie  przy  krawedzi...skonczyły sie  figle  . , musze uwazać  bo JUREK  jezdzi po miejscówkach  i jak koledzy pisżą -z krzaków obserwuje  latanie.... :D   Trafilem super w ustawieniach i balastowaniu  toxik  piszczał  coraz  cieniej  ze wzrostem predkości  JAK JA TO LUBIĘ... :lol:    IMG_0841.jpg

 
IMG_0879.jpg  Fotki  z krawedzi  specjalnie   dla  JURKA   by  spal spokojnie   :P
 
IMG_0880.jpg
 
IMG_0884.jpg
 
IMG_0885.jpg
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianka w sanktuarium  "PŁOSZEWO "...miało dymać 6-7  a było 12-18 m/s  wiatr szarpanka - balast na fulla.. :D   IMG_0911.jpg

 
IMG_0913.jpg  Mój wiatromierz "kłamie" wskazania o 3m/sek za mało..były porownania ze wskazaniami kolegów  z Łodzi ... :D
 
IMG_0916.jpg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przyjemnie nie było . wiatr dawał kopniaki mimo balastu  były moment ciszy  ..pierwsze loty marzły palce w obcietych rekawicach potem sie rozkreciłem ..Kierownik dobrze wie ile włazi rurę +  bagnet a Ty jeszcze lepiej...wyjechałem o 11 tej zakonczyłem o 15-..tak dobrze       zabrałem te cudowne ogrzewacze by przetestować ale zapomniałem ...  były prace porzadkowe na klifie  startowisko-przedpole  "CZYSTE  "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wystarczająco jest sprawdzać rzetelność wskazań wiatromierza podczas jazdy samochodem w dzień bezwietrzny, lub z roweru z prędkościomierzem. Mój, takze zółty wskazuje poprawnie. Łatwo też jest je wyjustować, przy błędnych wskazaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.