Skocz do zawartości

PZL.50 Jastrząb


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak, właśnie miałem Ci napisać że Twoja osłona bardziej przypomina pierścień Townenda niż okapotowanie NACA.

Jeśli chodzi o inne wymiary/kształty, to trzeba pamietać, że nikt tak naprawdę nie wie jak Jastrząb wyglądał, bo dokumentację wcięło w czasie wojny. Ja się opierałem na tym rysunku:

p351c.jpg

 

Oczywiście jest to czyste science fiction, ale mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA pierwszym rysunku nie masz wzniosu skrzydeł ,albo go nie widać , na drugim już jest .

Ile dałeś stopni.

Nawet jeśli nie do końca są to planu oryginału to sporo można zdjąć z tych 2 zdjęć, niemal cały kadłub i sporo skrzydeł.

Ktoś kiedyś na forum już zdejmował wymiary na podstawie zdjęć, trzeba kolegę odszukać albo doczytać jak on to robił, chyba chodziło o jakieś RWD w makietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trzymając ostatnio model w ręku i testując nowe śmigło, nagle zdałem sobie sprawę dlaczego przy "próbach naziemnych" nie mogłem zreprodukować problemu zassysania okapotowania i uderzania nim w śmigło.

Po prostu chwytając model naturalnie i odruchowo trzymam go za okapotowanie właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.