Skocz do zawartości

Sopwith Pup 1/8


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek,

jeśli mogę prosić, napisz o tym jaki masz do lutowania sprzęt (typ, model, moc, jakie groty) i jak lutujesz stal.

 Bartek do lutowania mam tradycyjną lutownicę transformatorowa 100w lutownicę gazową dremel oraz małą kolbę 70w której właściwie używam do gięcia drewna.

 

Podwozia i tego typu robótki lutuje transformatorówką z grotami miedzianymi 1,5 - 2,5 mm2 najlepiej zrobić samemu z przewodu elektrycznego.

Używam zwykłej cyny z kalafonią oraz topnika do stali TS-81

 

post-5993-0-56534100-1475838439_thumb.jpg

 

Topnik jest bardzo dobry , nie wymaga  wielkiej temperatury przy lutowaniu trzyma bardzo mocno nie słabiej jak lut na mosiądzu czy miedzi. Za pomocą tego topnika można też stosować kombinacje stal mosiadz itp nie lutuje tylko aluminium.

 

  Wracając do szczeniaka podwozie właściwie gotowe nie widać różnicy między starym a nowym

 

post-5993-0-23356900-1475838748_thumb.jpg

 

Na dzień dzisiejszy model jest ukończony :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy lutowany drut (zwłaszcza te 4mm) mocujecie jakoś specjalnie, żeby mocowanie nie "odprowadzało" ciepła? Ja się staram osadzać w drewnie. I czy jakoś specjalnie wyginałeś, Jacku, grot, żeby po zetknięciu z elementem grzał większa powierzchnią? Chyba że też grzejesz palnikiem.

Sorki, Wojtek, za zaśmiecanie, ale to w sumie a propos Twojego podwozia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lutowany drut (zwłaszcza te 4mm) mocujecie jakoś specjalnie, żeby mocowanie nie "odprowadzało" ciepła? Ja się staram osadzać w drewnie. I czy jakoś specjalnie wyginałeś, Jacku, grot, żeby po zetknięciu z elementem grzał większa powierzchnią? Chyba że też grzejesz palnikiem.

Sorki, Wojtek, za zaśmiecanie, ale to w sumie a propos Twojego podwozia ;)

 Bartek żadne zaśmiecanie ja osobiście drutu 4mm nie lutowałem ale eksperymentowałem z 3mm, . Zlutowałem dwa kawałki równolegle ze sobą na odległości ok 3cm, spoina była tak mocna że pod wpływem siły pręty się powyginały spoina pozostała cała, Palnik odradzam cyna nie zespoli lutowanych elementów po prostu zcieknie.  Można zastosować go do wstępnego ogrzania. Co do grotu 2,5mm2 spokojnie daje radę należy uważać na lutownicę żeby jej nie spalić. Bardziej precyzyjnej podpowiedzi na pewno udzieli ci Jacek dla którego takie czynności to zapewne chleb powszedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ultra fantastyczna robota ! ! ! ! ! ! ! !

Olek fajnie że ci się podoba po myślach mi krąży następny model i chyba w jeszcze mniejszej skali.

Co do oblotu to chyba teraz nie da rady mokro i wiatr, jak będzie sposobność to się postaram 

ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek fajnie że ci się podoba po myślach mi krąży następny model i chyba w jeszcze mniejszej skali.

Co do oblotu to chyba teraz nie da rady mokro i wiatr, jak będzie sposobność to się postaram 

ps

Ja na obloty poczekam do wiosny, jak jest mróz to paluchów nie czuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  Witam, cuś mi odbilo i postanowiłem upaćkać i postarzyć trochę szczeniaka ;)  Do tego przesunąć regulator pod pakiet lepsze chłodzenie i minimalnie SC do przodu.

fotki wygladają fatalnie kiepski mój sprzęt w rzeczywistości na wierzchu zabrudzenia nie są aż tak wyraźne

 

 

post-5993-0-85296600-1480443615_thumb.jpg

 

post-5993-0-11043400-1480443630_thumb.jpg

 

ps

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po oblocie i po szczeniaku  :(  :(  :(  :( niestety okazał się nielotem. Dwa wyrzuty z ręki i  2 krety. Pogięte podwozie przednia maska i nadpęknięte dolne prawe skrzydło :ph34r: .

Oczywiście da się naprawić  tylko czy warto  Po wyrzuceniu bez napędu wszystko było mniej więcej ok. Po raz pierwszy udało mi się żeby model tak sie zachowywał. SC z planidła to kompletna klapa doważyłem tyle ile wyliczył program i żadnej poprawy. Skłon 3 st do dołu wyklon 2 powinno być ok niestety nie. Model nie może nabrać predkości leciutko zadziera jest bardzo czuły na wysokość na lotki i kierunek bardzo ociężale, prawie nie reaguje jest w powietrzu dosłownie nie do opanowania.Zwala się na lewe skrzydło i przepaduje. Posprawdzałem wszystkie kąty napsułem sobie kupe nerwów i d...pa! Waga + 1300g śmigło 11x5 ciąg 120 g  silnik 870kw pakiet 3s powinno być ok. Mam cały zrąbany dzień i humor tyle roboty i kicha czasami tak bywa trudno . Może ktoś mądrzejszy pomoże coś w tej kwestji bardzo bym prosił :mellow: Model prawdopodobnie naprawię powieszę pod sfitem bez bebechów albo odsprzedam z planidłem ieśli znajdzie sie jakis cudotwórca z mocniejszymi nerwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pakiet.

Niedawno kolega nie mógł wystartować modelem, mimo że wszystko na pozór było ok. Po zmianie pakietu poszedł jak burza. Po drugie, możliwe że masz zbyt tylne wyważenie. Skłon 3 stopnie też może być zbyt mały. Ale to najmniejszy problem. Napisz coś dokładniej to pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nie reagował Ci na lotki bo są na końcach skrzydeł praktycznie poza strumieniem zaśmigłowym, a jak napisałeś prędkości nie było. Pomierz napęd (obroty max, ciąg) - może tu coś nie wyrabia. Spróbuj wystartować z ziemi, pozwól modelowi nabrać prędkości, sam powinien oderwać się od pasa startowego. Przynajmniej podniesie ogon, wtedy daj mu jeszcze trochę czasu na nabranie prędkości i dopiero delikatnie zaciągnij wysokość. Moim skromnym zdaniem wyrzucanie z ręki dwupłata o masie 1,3 kg to proszenie się o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam model podczas kołowania strasznie ściąga na lewą stronę ogonek nie podnosi się tak jak powinno być po czym odrywa się od ziemi szybko wznosząc wytraca prędkość i zwala się na lewo. wytrymowałem wysokość nieco w dół trochę go ustabilizowało niestety nie można nad nim zapanować. Lekki skok w góre i kret. Jak na razie nie mam pomysłów

pierwsze trzeba go dokładniej opatrzyc i poreperowac myślę że nie będzie znaku tylko co dalej. Bardzo mnie to dziwi że jednak nie podnosi tyłka. Sprubuje zmienić smigiełko na 11x6 ciąg powinien wzrosnąć do 1500g i trochę go przyspieszyć. silnik spokojnie wytrzyma 12x6.jak to nic nie da następnym krokiem bedzie pewnie wywalenie atrapy silnika i przesuniecie pakietu bardziej do przodu jak to nie przyniesie rezultatu to chyba zajmie sie puszczaniem baloników nabitych helem  :( No juz nie wiem sam co począć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szkoda że to się tak skończyło. Z Twojego opisu do głowy przychodzą mi tylko dwa pomysły:
1 zbyt mały wyklon silinka w doł. skoro model ciągnie do góry nie pozwalając mu nabrać szybkości to może to być bardzo prawdopodobne.
2 za duży kąt natarcia platów. Nie pamiętam czy pisałeś jakie masz zaklinnowania. Mam kilka dwu platów i zawsze jeden płat albo górny albo dolny ustawiam na 0. Inaczej nie da się latać. Ja osobiście spróbowałbym obu poprawek jednocześnie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy i ciągu masz aż nadto. Sprawdź kąty zaklinowania skrzydeł. Przy dodaniu gazu model powinien się wznosić, bo wzrasta siła nośna na skrzydle. Ale nie tak gwałtownie. Spróbuj także powiększyć skłon silnika. Ew, można spróbować jakiegoś mixa, typu gaz - wysokość. Ale to wszystko potem. Na razie zaklinowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam model podczas kołowania strasznie ściąga na lewą stronę  ogonek nie podnosi się tak jak powinno być po czym odrywa się od ziemi szybko wznosząc wytraca prędkość ...

 

Jak masz ustawione podwozie? Nic nie jest przekoszone? Koła warto ustawić tak, by były wyrażnie zbieżne w kierunku przodu modelu. Przy kołach rozbieżnych model na pasie będzie żył własnym życiem, a Ty będziesz tylko biernym obserwatorem. Ruszaj na pasie z dużą kontrą na sterze kierunku. Zrób jakiś szkic modelu z podstawowymi wymiarami, kątami i zaznaczonym środkiem ciężkości - może masz nadal niewłaściwy, ewentualnie skłon za mały. Z drugiej strony w swoim Ultimacie mam skłon na 0, wykłon 2 stopnie w prawo, dolny płat i statecznik poziomy zaklinowane na 0, a górny płat na -0,5 stopnia i taka geometria sprawuje się bardzo dobrze. To mój czwarty dwupłatowiec i nigdy nie musiałem dawać dużego skłonu w dół, wykłon jak najbardziej. Sprawdź geometrię jak radzą solainer (Piotrek) i skippi66 (Michał).

 

Edycja: Jak przy starcie ogonek ci się sam nie podnosi to spróbuj delikatnie oddać steru wysokości. Nie startuj dopóki model nie będzie jechał po pasie z oderwanym od ziemi ogonem. Tylko nie przesadź z tym oddawaniem wysokości, bo dla odmiany będzie kapotaż  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.