Skocz do zawartości

Antares by X-Models


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja tylko latam i nie znam sie na budowie modeli :)  więc napisałem to co mi przyszło do głowy. Pasi? O zmianie ŚĆ też tylko tak sobie rzuciłem słowem

Piszemy Środek Ciężkości nie Ćężkości. Ciekawe czy "rady" są tak samo dobre jak ortografia :) . Przydałoby się trochę szacunku dla kolegów z forum i ostrożności w ocenach produktów producentów modeli. Może tak zrób coś sam :) :) to się poznasz? :D  :D

Co do tulejek do bagnetów statecznika proszę z kolei o ostrożność w ocenach bo mam w tym swój osobisty udział i wykonanie jest na pewno właściwe. Nie ma absolutnie mowy o luzach 0,1 - 0,2mm. Ewentualnie proszę sobie sprawdzić bagnety czy mają odpowiednią (pełną) średnicę i czy są dość ciasno spasowane w stateczniku. Zainteresowanym sprzedam :) mój patent na bezluzowe pasowanie i jednocześnie  zabezpieczenie przed rozsunięciem połówek statecznika przy tym sposobie mocowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Widać jednak coś z tulejkaminie wyszło. Jeśli komuś goni najważniejszy element sterowy w szybowcu czyli SW (tym bardziej jeśli pisze o tym modelarz z długim startem i wie co pisze) to taki model jest zrobiony do bani. Nie ważne czy cała seria czy tylko ten egzemplarz.

Mi modele z Mavi są obojętne. Dyskutowałem z Wojtkiem w tym wątku, bo nie wierzyłem ze taki luz może być. Piotr rownież go miał i pocynował ośke. Wiec ewidentne jest jakiś knot.

Ja nie muszę zrobić modelu żeby go ocenić. Nawet zdalnie. Ale skoro mówisz o ocenach, to wszyscy modelarze/uznani producenci modeli w Polsce (których znam a trochę ich jest) jednoznacznie wypowiadają się o tych modelach (o ich wykonaniu a nie własnościach lotnych) Nie napisze tu jak. Co nie znaczy ze to dyskwalifikuje te modele. Za niską cenę ma się model zrobiony za tą cenę. Wiekszosc z modelarzy na codzień nie potrzebuje miec lekkie czy wytrzymałe modele. Model ma latać. Ale goniący mechanicznie ster wysokości nawet w tanim modelu szybowca to porażka. Producenta.

 

A ŚĆ :) warto zmienić z tego beznadziejnie przedniego na bardziej tylny. Szczególnie jeśli chce się latać modelem szybciej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie proszę sobie sprawdzić bagnety czy mają odpowiednią (pełną) średnicę i czy są dość ciasno spasowane w stateczniku. Zainteresowanym sprzedam :) mój patent na bezluzowe pasowanie i jednocześnie  zabezpieczenie przed rozsunięciem połówek statecznika przy tym sposobie mocowania.

Waldku, ja byłem zaniepokojony dużym luzem (obu) prętów w kieszeniach SW. Latały bardziej niż luźno :) Jedynym pomysłem jaki mi przyszedł do głowy to pocynowanie i tu zdało to egzamin bo teraz pręty wchodzą w płaty z wyczuwalnym oporem - więc nie spadną w locie.

Niestety środka prętu (ten który wchodzi w tulejkę) nie cynowałem i tam czuje się delikatny luz, ale bałem się że jak coś z tym zrobię to po prostu zblokuje zupełnie SW.

Jeśli masz jakieś lepsze panaceum na tę dolegliwość będę wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem zapłać Piotrze nadgryzionym przez myszy banknotem. Będzie to odpowiadało otrzymanemu w zamian modelowi z drobnymi brakami :D

To niesprawiedliwe, że producent dostaje całą kwotę a Ty "niecały" model. Standardowe tłumaczenie producenta to zdziwienie że taki model doszedł i pracownicy, którzy go wykonywali niedopatrzyli takiego drobiazgu. 

 

A co do bagnetu i tulejki to żaden lakier, czy cyna nie pomogą, przecież Wiesz że tylko wymiana jednego z elementów pomoże. Inne środki to tylko proteza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu statecznika można zwyczajnie ręką go poruszać góra dół. Odchyłki końca statecznika są rzędu 5mm w górę i 5mm w dół.

Rozwiązaniem jest uszczelnienie tulei przez którą przechodzi dźwigar statecznika poziomego.

Wojtek, robiłeś coś z tym luzem na tulei SW? U mnie też "lata jak żyd po pustym sklepie"... I teraz nie wiem czy szukać jakiegoś grubszego pręta, czy po prostu ten typ tak ma mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem graty docelowo zostały poukładane.

Regulator polutowany na "krótko" z silnikiem, dodatkowo zew. BEC. Pakiet spokojnie się mieści...

 

79cf40e79015d79d.jpg

 

ef6aa8a5b0b4bebc.jpg

 

Półka z serwami demontowana. Na niej za serwami odbiornik. Doklejone specjalne tentegesy by wywalić anteny na zewnątrz :)

04717f7f88b52329.jpg

 

Poniżej widać spasowanie skrzydeł :( Idę szlifować bo mi prawa klapa trze o kadłub :D

a09de4997bb7d688.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem oryginalne popychacze.... na domowej roboty ;) Na SK poszedł dalej do tyłu, nie był w osi, przez co w jedną stronę był znacząco ograniczony wychył. Widać zresztą że ktoś piłował ogon ;) Teraz jest pełna symetria :)

 

1fd48a7a9954ee43.jpg

 

99a49bc277f61110.jpg

6f10618f5bf7bf6e.jpg

 

Ten kijek do zablokowania do zdjęcia, bo serwo jeszcze nie było podłączone :)

587a43916e4a3c37.jpg

 

Nie wiem czy nie polutować też snapów po drugiej stronie...

 

23305e9f7b51f4e1.jpg

 

Klapka serwa jeszcze nie przyklejona.

0de7de6d9bff7299.jpg

 

Dzięki termokurczowi znacząco zniwelowałem (tak na szybko) luzy SW. Może też trzeba pocynować pręta w tym miejscu. Model w zasadzie skończony.

Zostało mi jedynie dokładnie wyważyć (na razie dołożyłem 80g ołowiu pod silnik) i ustawić wychyły. Do wiosny jeszcze duuużo czasu :D

4bc17276e6cd228b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W dniu dzisiejszym oblatałem :)

CG mam ustawione na 76mm jak zalecał Wojtek i jest ok. Troszkę dziś pizgało wiec o dokładnym ustawieniu modelu nie było mowy.

Waga do lotu 2,75kg, a zmierzony ciąg to 2,3kg i pobór prądu na poziomie 61A.

Muszę zainwestować w większe pakiety i zdjąć ołów, bo na 2200mAh (aktualne), cztery windy (na 300m) i trzeba lądować bo zostaje w pakiecie 30%.

Generalnie jestem bardzo zadowolony! Nie sądziłem, że tak dobrze będzie latał i tak poprawnie lądował :)

Przy dużym wietrze schodzi na motylu jak latający dywan, niemalże w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.