Skocz do zawartości

Antares by X-Models


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Markiton

Przede wszystkim - kołpak docelowo będzie chyba inny ? To wstrzymaj się z "ciachaniem". Różne kołpaki maja różne  mocowania (zapotrzebowanie na dł. ośki).

Na filmiku masz klapy o jakieś 10mm w dół - domyślam się, że to faza - termika ? Zrób ją tak samo, jak motyla (na drążku), domiksuj lotki funkcji klap i zmniejsz o połowę wychylenia. Dlaczego 40 % skrzydła ma pracować na innym profilu (wysklepionym) a reszta na innym ? 5mm to dużo, dlatego na drążku - maksymalne wychylenie - 5mm. Podejrzewam, że opór znacznie wzrośnie i będziesz tych 5mm używał sporadycznie. Lotki domiksuj do klap i zmniejsz sumaryczne wychylenia - lekko o połowę - naprawdę w zakrętach pomaga, model mniej wytraca prędkość. Akurat wielkość wychyleń zależna jest od prędkości z która zamierzasz  tym modelem latać. Z racji uwarunkowań fizycznych - domiksuj do lotek  - kierunek, śmiało z 80% - na "oko" -  masz małe wychylenia kierunku.

Powodzenia !!!!!!

- Jurek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Masz na myśli tę Termikę ? 

Klapy na drążku i do klap przez miks przypisana wysokość. Kontra w dół, czasami mikroskopijna.. Ale to jest zależne od reakcji modelu.

Przemyśłałem tak trochę i w wypadku Wojtka to może nie być najlepsze rozwiązanie. Wojtek potrzebowałby radio - jak kiedyś robiła Futaba; na drążku był jeszcze trzeci potencjometr w osi pionowej.

Rafał ? Chcesz powiedzieć, że kierunek powinien chodzić w przeciwną stronę niż lotki ?

Też tak czasami robię w krążeniu. Tzn: kierunek zgodnie z krążeniem, lekko zaciągnięta wysokość do krążenia a lotki w przeciwną stronę - żeby było to krążenie bardziej płaskie.... Ale jeszcze nie odważyłem się na miks.

Wojtek musi to dopasować do swoich uwarunkowań.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku wychylenia klap do termiki to aż 5mm ale też zastanawiałem się na domiksowaniu do nich lotek - przekonałeś mnie ;)

Kierunek jest domiksowany ale chyba trzeba więcej, obecnie jest 50%.

Wolę klapy na przełączniku, na drążku mam butterfly'a i jak znam życie 99% będzie on używany ;)

Rafał też zauważyłem to dopiero na filmie - poprawione

Jurek można go domiksować procentowo, tak samo mam w butterfla'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ? Chcesz powiedzieć, że kierunek powinien chodzić w przeciwną stronę niż lotki ?

 

 

W żadnym wypadku. Po prostu zauważyłem na filmie, że jest odwrotnie. 

 

kierunek zgodnie z krążeniem, lekko zaciągnięta wysokość do krążenia a lotki w przeciwną stronę - żeby było to krążenie bardziej płaskie....

 

 

Dokładnie, tez tak robię i podpieram się lotką. Ale wiadomo z ręki, bez żadnego miksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie, tez tak robię i podpieram się lotką. Ale wiadomo z ręki, bez żadnego miksa.

A ja w jednym DLG mam o dziwo takiego miksa, ale mocno nieliniowego.Nawet działa i smiesznie choć skutecznie kręci w termice. W innych modelach tego nie mam w mixie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

1/3 średniej aerodynamicznej cięciwy skrzydła ! To nie musi odpowiadać 1/3 cięciwy u nasady. Trzeba znaleźć tę średnią cięciwę (czyli równoważny obrys prostokątny), wyznaczyć 1/3 i zrzutować na kadłub. Spokojnie z tak wyznaczonym Ś.C. możesz zacząć oblatywać model. Resztę pokaże "dive test".

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.