Skocz do zawartości

Pare pytań świerzaka o silnik


_prezes_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wg mnie bezkarnie. Poza tym co Ci ma niby obnizyc napiecie ? Zacynowana sciezka + i - ?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

No to jeśli tak bezpośrednio podasz 6,6V to na bank nie każde serwo to wytrzyma. Zresztą są w necie  ;) opisane przypadki, kiedy ktoś tak próbował i było po serwie. Dlatego producenci od jakiegoś czasu wypuszczają serwa "nowego typu" zaznaczając, że nadają się do zasilania wyższym napięciem niż typowe przez lata 6V. Jest to reakcja producentów na upowszechnienie się LiPo i LiFe.

 

Edit:

Ten "nowy typ" serwa u Hiteca nazywa się High Voltage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę po raz kolejny. Serwa Towerpro MG 996R i 995 pomimo informacji o pracy na 7,2V palą się przy zasilaniu z LiFePO4. Dopiero włączenie w obwód diody (a nawet 2) i obniżenie napięcia o 1,2V pozwoliło na używanie tego źródła zasilania zasilania. 

 

Sprawdzone osobiście. Spalone 6 serw, zanim znajomy wytłumaczył o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo informacja o 7,2V jest prawdziwa inaczej albo LiFeki maja inne wartości voltów niż pozostałe ogniwa i 3cie wyjście to jakieś zmiany w prawie Ohma o których nie wiem.

Ciekawe którą opcję należy wybrać ?

 

Nie zdarzyło mi się spalić serwa tą technologia a nie używam ani wysokonapięciowych, ani z górnej półki.

Najczęściej w miarę standardowe Hextroniki np te:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=31552

Stare sanwy pamiętające czasy kiedy byłem piękny i młody czyli tak 20 lat wstecz, HI teki tez z podobnych czasów.

 

Proponuję mały eksperyment - standardowy pakiet 5S NINh czy NiCd - naładuj i zmierz napięcie potem dołóż jakieś obciążenie i zmierz napięcie ponownie...

Zrób to samo z LiFe 2S (nie 3S !!)  i wszytko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, po prostu kup sobie takie serwo i spróbuj. spaliło mi się 3/4 posiadanych. Na szczęście gwarancja została uznana (przez banggood).

Objawy

 

1. mikrodrżenie

2. kopnięcia, że stery wyrywa

3. spowolnienie działania w jednym z kierunków

 

W tych przypadkach silnik parzył, elektronika uległa spaleniu. Przy napięciu poniżej 5V problemu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.