Skocz do zawartości

Quadcopter


nazar1703
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałeś o 80 śmigłach to ja nie wiem gdzie ten skrót.

 

A co do wymiany łożysk to cena bylejakich jest niska ale ile zachodu żeby wymienić.

Co za problem wyważyć sobie kilka śmigieł więcej i nawet w polu masz zestaw na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu śmigiełka mam od e-max.Nie wywarzałem bo nie mam jak.Pudełko śniadaniowe tak na wszelki wypadek (raczej elektronika nie lubi śniegu) Bo pilot jeszcze ze mnie żaden Jak będę składał kolejne zamówienie to zamówię wyważarkę 

Pierwsza próba w domu uniósł się na jakieś 10 cm mocno go ciągnęło w lewo (trymować?)

Przepustnica więcej jak połowa (nie za ciężki czytałem ze na połowie powinien być zawis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli go ściąga w lewo to źle skalibrowałeś "zero" kontrolera. Może nim pomiatać, rzucać, trząść i wibrować ale jeśli go ściąga to znaczy, że albo nie ustawiłeś poprawnie drążków przy kalibracji albo źle skalibrowałeś kontroler (w którejś zakładce jest od tego funkcja, stawiasz na płaskiej powierzchni, klikasz i czekasz paręnaście sekund i tyle). Po podpięciu pakietu musisz odczekać około 5-10 sekund póki diody nie zmienią koloru. 10 cm to za mało, wtedy działa jeszcze poduszka powietrzna i będzie go "zmiatało" na którąś ze stron, spróbuj podnieść na te pół metra i zobaczyć jak wtedy sytuacja się zmieni.

 

Do wyważenia śmigieł potrzebujesz naprawdę niewiele, na dobrą sprawę wystarczy jak znajdziesz kawałek pręta stalowego, nałożysz na niego koszulki termo/taśmę tak aby śmigło wchodziło z oporem na nie i załatwisz sobie 2 magnesy. Przykleiłem je do 2 plastikowych pudełek które obciążyłem wkładając jakieś narzędzie, wyważam tak, że pręt z jednej strony dotyka magnesu (zaostrzony w formie stożka) a druga strona wisi w powietrzu trzymana przez magnes. I tyle wystarczy, taka budżetowa magnetyczna wyważarka.

 

Normalna dobra wyważarka magnetyczna kosztuje 50 a nawet i 100 zł z groszami, do takich celów wystarczą 2 porządne magnesy neodymowe, 2 klocki drewna i odrobina kleju. Oprócz tego zaopatrz się w to i po sprawie :

http://abc-rc.pl/p/188/866/tools-wywazarka-do-smigiel-mp-jet-4160--akcesoria-do-smigiel-smigla-i-akcesoria.html

 

http://radio-modele.pl/prosta-wywazarka-do-smigiel,297,20653.html

 

Śmigła np. GWS wersja SF nie wejdzie na ten pręt ponieważ mają zbyt mały otwór, jest pełno takich wyważarek w sklepach za niewielkie pieniądze a i możesz zrobić swoją bo to niewiele pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skorzystam z rad i za nie dziękuje tylko zamawianie czegoś za 7,50 a płacąc za przesyłka 15 nie ma sensu,bynajmniej dla mnie  A materiały pewnie znajdę żeby zrobić samemu. Przy kolejnym zamówieniu pewnie kupie  

Co do kalibracji jeszcze raz sprawdzę czy jest wszystko w poziomie

Tu na mazurach mamy ze 30 cm śniegu to raczej kiepskie warunki dla początkującego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj cebulatora. Polamalem 3 smigla w domu. Po kilkudziesięciu lotach na zewnątrz, nie zlamalem ani jednego. Nie warto ryzykować zdrowia oraz mebli. Poszedłem po rozum do głowy, gdy fragment smigla odbil się od matrycy TV wartego 4k zlotych. Od tamtej pory nie robię testów w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam quad dziś oblatany podwozie idzie w śmietnik przy pierwszym lądowaniu się rozłożyło

Były to pierwsze moje loty wiec pytania  Po starcie od razu leci do przodu,na powiedzmy wysokości 2 m ciężko utrzymać w ustalonej pozycji Tak ma to wyglądać? czy jest jakaś rada?Niestety filmiku nie ma byłem sam.

 

Hej.

Udało Ci się może podłączyć GPS ?

Bo bardzo mnie interesuje ten aspekt lotów.

Nie nic nie kombinowałem koledzy pisali tu ze i tak Open Pilot nie obsługuje GPS  w quadocopterach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od quadro, PIDów itd. Mój wisi nienajgorzej... filmik z dziś:
https://drive.google.com/file/d/0B5aH8_4CU9HqSlc3NkZ0Q0hILXM/view

Lata spoko tylko że:
- bardzo szybko ( za szybko jak dla początkującego)
- podczas pionoweg schodzenia model wpada w drobne turbulencje ale to podobno normalne

W zasadzie to był jego pierwszy lot testowy. Nie licze uruchomien w domu i na prakingu gdzie był testowany po złożeniu.

 

P.S:Jak leci do przodu to sprawdz wyważenie. Zobacz czy czasem tył się pierwszy nie podnosi jak startujesz. Jesl itak to znaczy że masz za ciężki przód. Przesuń bajery lub rozłóż/dołóż masy tam gdzie brakuje.Co do "dryfu" to tak, jesli dasz w prawo i puscisz to jeszcze przez chwilke będzie leciał w prawo.  Da się to zapewne troche poprawić ustawieniami. Dla mnie to naturalne . Po prostu delikatnie skontruj. Polecam Ci filmik z flitetest nauka latania quadem. https://www.youtube.com/watch?v=6btEFJJD4_o  W 4:45 mowi wląsnie o tym że w quadrocopterach nei mas trybu szybowania gdzie mozesz nic nie robic tylko cały czas musisz poruszać/ korygować drążkami.

Co do GPS: zacytuje "CC3D nie obsluguje GPS do nawigacji i RTH dla innych pojazdow niz Fixed Wing"
Tyle w teamcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GPS znalazłem to https://wiki.openpilot.org/display/WIKI/OpenPilot+Downloads

A tu filmik

Edycja

Jak rozumiem a nie bardzo kumam angielski muszę zmienić  bootloader najpierw na 3 a potem na 4 i dopiero zainstalować 15.01 Look,Ma...No Hands Mój GPS NEO-6M ma inne wtyki jak podłączyć do cc3d potrzebuje jakiejś przejściówki czy lutować wedle sygnału?

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do GPS na razie z nim walczę Jeśli chodzi o PID-y jest to dla mnie ciemna magia w normalnym ustawieniu jest w miarę ok jak przełączę Swift ledwo da się go opanować Jest jakiś poradnik jak to ustawić (oczywiście metodą prób i błędów) Jeszce jeden problem odkręcające się kołpaki jeden zgubiłem (jak zauważyłem odkręcają się zawsze przy nie całkiem kontrolowanym przyziemieniu ) a solidnie je dokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ja od razu wymieniłem kołpaki na śruby kontrowane z kołenierzem. Jeszcze ani jedna sie nie odkreciła. Jak się boisz to zawsze możesz raz wkręcić na klej do śrub. ( tylko nie najmocniejszy) Potem na gwińcie zostaje ślad kleju i już sie tak nie odkręcaja.

Co do PIDów. Jeśl ichcesz to podeślę Ci moje. Nie wiem czy będą pasować bo ja mam h250. Możesz spróbować tylko zapisz sobie te które masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie masz Pakiety? Ja mam quada który pobiera max 20 A w szczycie i mam pakiet 1500 25C czyli wydajnosc około 37A i napięcie od 3,4 leci na pysk. Ustawiłem więc na 3,5 V. Przesiadam się na pakiety 40-70C może tam nie będzie takich skoków napięcie pod koniec pakietu. Po włączeniu alarmu zaczynam myśleć o lądowaniu.

Ustaw w zakresie 3,6V -3,3V według mnie. Nie schodź niżej bo charakterystyka rozładowania lipola pod koniec jest bardziej stroma i może się okazać że Ci braknie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Często przy zanikającym pakiecie model zaczyna ostro uciekać w jedną ze stron, ostatnio zaliczyłem wywrotkę bo odbił się od asfaltu i tyle. Mój po tuningu ramy na "odwrotną" czyli silniki na górze a wszystkie półki poniżej ich i zresetowaniu ustawień (pidy na 2500 wszystkie) zaczął latać tak jak trzeba. Wniosek prosty - nie lubi wibracji i preferuje aby wszystko co ciężkie było poniżej niego. A przedtem nijak nie mogłem ustawić pidów, teraz na fabrycznych lata idealnie.

 

Tylko jedno pytanie - jeśli model lubi się sam obracać pod wiatr to co zmienić aby tak się nie działo? Trochę jak w samolocie, ma kompas więc kierunek powinien trzymać a lecąc bokiem do wiatru lubi, wyraźnie ciągnie, obracać dziób w kierunku z którego wieje. Czasem też delikatnie "pływa" przy obracaniu wokół własnej osi. Pidy ustawione wszędzie w attitude 2500, dać więcej na kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.