Skocz do zawartości

USB DIY :) do symulatorow


toofast
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zrobilem przewod USB do aparatury :) Bajecznie tani i bajecznie prosty. Autorem jest niejaki Pfeifer. Wystarczy nam port LPT i tani chinski USBASP albo zamiast tego dwa USBASP.

 

Ja swoje usbasp zrobilem sam.

Symulator multiplexa wykrywa go automatycznie. Testowany na windows 7.

 

Wiecej info google:

-PPM2USB

-USBASP

-AVRDUDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście ze sterownikiem to moje niedopatrzenie... wszystko działa jak powinno zarówno pod Win 7 jak i XP. Jako, że walał mi się nieużywany programator USBASP postanowiłem zmusić go do działania z moją aparaturką.

Jak narazie nie zaobserwowałem jakichkolwiek problemów z działaniem kabelka.

 

post-14694-0-78411300-1422982766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Jako ze to jest HID powinno dzialac i na linuxach i na macach ale tam kiepsko z symulatorami :)

 

Cos wiecej:

-Usbasp nalezy najpierw zainstalowac jesli jednym programujemy drugi - sterowniki na fishl.de

-jesli mamy lpt to sciagamy programator dybkowskiego - i podlaczamy uC kabelkami bezposrednio do lpt !

-jesli programujemy usbasp to sciagamy jeszcze avrdude i w linii komend wpisujemy:

avrdude -c usbasp -p m8 -U hfuse:w:0xC9:m -U lfuse:w:0xEF:m

 

A potem:

 

avrdude -c usbasp -p m8 -U flash:w:naszplik.hex

 

Ostatnia sprawa to przylutowanie kabelka z sygnalem ppm do PD7 i pamietanie o tym zeby zrobic zwarcie w gniezdzie trenera aby wylaczyc RF - wiecej na www autora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnia sprawa to przylutowanie kabelka z sygnalem ppm do PD7 i pamietanie o tym zeby zrobic zwarcie w gniezdzie trenera aby wylaczyc RF - wiecej na www autora :)

Z tym zwarciem w gnieździe to nie przesadzaj... bo mniej obeznani w temacie mogą aż nadto wziąć to sobie do serca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.