Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Popylacz" z modelesuchocki.pl - czyli jeden model w kilku odmianach

Dusty Popylacz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#681 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3524 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 14 August 2016 - 04:03

Dzięki Adam za zdjęcia - pełna profeska

Jeszcze a`propos chłodzenia silnika elektrycznego. Najprostszym sposobem jest zainstalowanie z boków, albo góra - dół, jak kto woli i jak maska silnika pozwala, łapaczy powietrza przekierowujących powietrze wpadające przez otwór maski aby owiewało silnik (sprawdza się i to pomimo pełnych kołpaków). A dobrym zwyczajem jest też to, o czym Piotr wspomniał by w upały sprawdzać ręką temperaturę silnika i latać ponownie gdy już jest chłodny. Odkąd w zeszłym roku spaliłem silnik gdy w niemiłosierny upał latałem 4 razy raz po razie, tylko wymieniając baterie, obecnie bardzo tego przestrzegam. Polemizowałbym jedynie, że takiego silnika nie da się zreanimować. Mój Kolega przewinął silnik ponownie, wymieniając całe spalone uzwojenie i latałem na nim jeszcze kolejne pół zeszłego roku i kilka miesięcy tego absolutnie nie odczuwając różnicy w osiągach.

Spadek mocy jest nieodwracalny kiedy zostaną przegrzane magnesy neodymowe. Tracą one wtedy częściowo swoje właściwości. Jak masz silnik dobrany z dużym nadmiarem to jeszcze bólu nie ma, ale jeżeli nie ?

Ciepło wędruje od uzwojeń przez łożyska na wirnik a drugą drogą bezpośrednio na wirnik poprzez rozgrzane powietrze. Tak jest w silnikach outrunner. Jeżeli na silniku znajdziemy ślady smaru z łożysk, może być to również sygnałem przegrzania łożyska. 

W konstrukcji inrunner-a jest trochę lepiej bo stojan z uzwojeniem jest na zewnątrz silnika i łatwiej oddaje ciepło poprzez metalowy płaszcz wprost do otoczenia. Można wtedy zaprojektować lub założyć dodatkowy radiator. 

inrunner.jpg

• 0

#682 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3524 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 August 2016 - 11:11

Szykuje się nowy film z lotu "Popylacz" Truck    :)

Truck 01.jpg

• 0

#683 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3524 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 August 2016 - 13:18

A tu obiecany film, zapraszam:

• 1

#684 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3524 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 August 2016 - 07:28

Dla wygody i szybkiego porównania pozostałych wersji modelu załączam filmy z lotów Dusty i Sport. Filmy te są powtórzeniami

• 0

#685 samolocik

samolocik
  • Modelarz
  • 1294 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 September 2016 - 07:46

Wdrożone do masowej produkcji http://www.modelemax...oducts_id=19812 GRATULACJE dla producenta i wykonawcy prototypu  :)

• 0

#686 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3524 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 September 2016 - 20:46

Wdrożone do masowej produkcji http://www.modelemax...oducts_id=19812 GRATULACJE dla producenta i wykonawcy prototypu :)

Z tą "masową" produkcją to trochę przesada :) . Model, mimo że w mojej ocenie bardzo udany, musiał dostać wsparcie sklepowe, żeby zwiększyć zainteresowanie - czego mu szczerze życzę.

Wyraziłem zgodę na zamieszczenie moich zdjęć i filmów na zasadzie non-profit. Miło mi że przyczyniłem się do tego, że Popylacz jest już dostępny dla Kolegów Modelarzy i jest przykładem dla wykonania własnego modelu. Tradycyjnie popieram Polskie firmy i produkty.

Dziękuję za gratulacje, przekażę ich część mojej Wnuczce poniekąd sprawczyni tego tematu :) .

Truck 07.jpg
  • 0

#687 dukeroger

dukeroger
  • Modelarz
  • 1277 postów
  • SkądHamburg

Napisano 14 October 2016 - 13:49

jak wnuczce to nakrec jakies loty w wersji popylacz :)

• 0

#688 Pioterek

Pioterek
  • Modelarz
  • 3524 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 October 2016 - 16:26

jak wnuczce to nakrec jakies loty w wersji popylacz :)

A była wyprawa na lotnisko i sesja lotniskowa Wnuczki z Dusty patrz. #653 . W klaskała w ręce i podskakiwała gdy model leciał w powietrzu. :)

HD03.jpg

A przez tego "Popylacza" to ani razu nie poleciałem w tym sezonie moim SE 5a.

SE 5a lata jak to mówią sam, a Popylacz był bardziej wymagający, więc musiałem poświecić mu więcej czasu w powietrzu, aby go zupełnie opanować. Ale lubię takie "męskie" modele dlatego w wersji Akro awansował w mojej flocie na "myśliwca". :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Dusty, Popylacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych