Skocz do zawartości

SZD-9 Bocian 1c 1:5


oldgliders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawiam najnowszy produkt naszej firmy model szybowca SZD-9 Bocian 1c w wersji cało drewnianej. Model został zaprojektowany pod kątem uczestnictwa w zawodach gigantów. Skala modelu to 1:5, rozpiętość skrzydeł 3,5m. 

Profil skrzydła o grubości 10% pozwoli na latanie w trudniejszych warunkach oraz dynamiczną akrobację jeśli ktoś zechce sobie pokręcić. Na dzień dzisiejszy model dostępny jest w wersjach ARC, ARF i KIT. Waga pustego modelu jak na załączonym zdjęciu 3kg. Przewidziana do lotu 4,2 - 4,5kg w zależności od wyposażenia. 

 

Jeśli macie do mnie pytania, proszę piszcie na maila rc@oldgliders.com lub dzwońcie na numer 516-649-970.

 

 

Więcej zdjęć z budowy znajdziecie na mojej stronie internetowej www.oldgliders.com

 

Zapraszam!!!!

 

 

P.S. Wkrótce będą zdjęcia z budowy następnego nowego projektu , modelu zaprojektowanego tak samo pod kątem zawodów modeli szybowców. Będzie to model szybowca SZD-22 Mucha standard w skali 1:4, rozpiętość skrzydeł 3,75m.

 

 

pozdrawiam

 

Zbigniew Peksa

post-14400-0-91426000-1423128690_thumb.jpg

post-14400-0-49303100-1423128703_thumb.jpg

post-14400-0-74229700-1423128713_thumb.jpg

post-14400-0-63011800-1423128720_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

 

SZD-9 Bocian rozpiętość skrzydeł 17,7 - 18,1m

 

Ten ma tyle co na załączonym obrazku.

 

post-14400-0-71163100-1423212777_thumb.jpg

 

Poprzednia nie ścisła informacja na ten temat wynika z faktu, iż dopiero teraz uświadomiłem sobie że oprócz modelarzy na tej grupie są również eksperci.

 

Ten konkretny egzemplarz ma takie właśnie końcówki i nie zamierzam w tej materii niczego zmieniać ani poprawiać. Ten egzemplarz w towarzystwie innych moich nowych konstrukcji które już powstały i jeszcze do maja powstaną będzie ciężko harował na kilku największych modelarskich imprezach w Europie.

 

Jeśli natomiast ktoś z Polskich modelarzy zechce z naszego zestawu zbudować takiego Bociana to w pudełku oprócz wyciętych wszystkich elementów znajdzie płytę krok po kroku oraz dokumentacji techniczną wydrukowaną w skali 1:1 na której umieszczone są również obrysy skrzydła. Myślę, że ich kształt całkowicie zaspokoi Twoje wątpliwości w tej sprawie. 

 

Zestawy które produkujemy nie są 100% makietami na wystawy historyczne czy inne gablotki, modele są projektowane aby były w miarę proste w montażu, mają przypominać sylwetkę oryginału a co najważniejsze mają dobrze latać.

 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania dotyczące tego zestawu czy innych moich zestawów, z przyjemnością odpowiem na wszystkie na maila (ponieważ rzadko bywam na forum). Mój post miał być tylko informacją dla modelarzy budujących drewniane modele szybowców.

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale jeśli ma to być makieta to wznios skrzydeł powinien być zachowany. A w waszym Bocianie wznios jest prawie zerowy. _DSC0157.jpg

Tu ładnie widać jaki powinien być wznios. Potem się dziwić że model nerwowy i niestabilny. Po to jest wznos żeby szybowiec był bardziej stateczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspert nie ekspert,gablotka, wystawka. Rzecz idzie o to, ze nawet semi scale powinno być w ogólnych zarysach jak oryginał. Możliwe, że ten numer rejestracyjny ma takie końcówki ale mam rysunki Bociana C i wyglądają inaczej. Możliwe, że ktoś nawiedzony  wykonał inny kształt ale SZD na pewno nie bo C to C a nie Ć....

Czy jest zaokrąglenie takie czy siakie nie ma wpływu na pracochłonność i trudność wykonania

A Bocian C miał 18 m rozpiętości. Bocian 1 E miał 17,81m- źródło "Polskie szybowce 1945-2011 problemy rozwoju" str.57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Model wygląda naprawdę ładnie. Gratuluję zakończenia budowy i z niecierpliwością czekam na filmik z oblotu !!!

Swoją drogą to naprawdę dobra wiadomość, że mamy kilka polskich firm(Oldgliders, Modelpartner), które budują naprawdę godne polecenia zestawy, choć pewnie patrząc na cenę to hurtowo się nie sprzedają. Tak trzymać panowie i oby chęci starczyło na kolejne projekty.

2. Podzielę się jeszcze jedną obserwacją z forum. Co pojawi się wpis o nowym modelu, nowym projekcie to można w ciemno strzelać, że pierwsze wpisy pod nim będą pt. eeee to nie tak, eeee niedokładnie, eeee cena, kolor, itd. Podziwiam tych, którzy jeszcze mają siłę na publikację swoich prac. Narobisz się człowieku, czasu poświęcisz, pełen satysfakcji chcesz pokazać innym i pierwsze co dostajesz strzał pt. eeeeeee tam. Niesamowite i chyba strasznie polskie bo na zagranicznych forach w pierwszej kolejności idą głosy zachwytu.

Musiałem wtrącić - ja już nie publikuję swoich prac i problem mam z głowy.

M

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Narobisz się człowieku, czasu poświęcisz, pełen satysfakcji chcesz pokazać innym i pierwsze co dostajesz strzał pt. eeeeeee tam. Niesamowite i chyba strasznie polskie bo na zagranicznych forach w pierwszej kolejności idą głosy zachwytu.

Musiałem wtrącić - ja już nie publikuję swoich prac i problem mam z głowy.

M

 

Bo trzeba mieć do tego duży dystans :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Niesamowite i chyba strasznie polskie bo na zagranicznych forach w pierwszej kolejności idą głosy zachwyt

M

A co z drugą kolejnością ?

Konstruktywność nie jest typowo polską cechą więc kolego doceniaj konstruktywne uwagi innych jeśli ciebie na nie nie stać. I faktycznie trzeba mieć dystans .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRoman - poproszę bez ocen - nie wiesz na co mnie stać na co nie. To po pierwsze.

Po drugie - konstruktywne uwagi możesz zgłaszać podczas prac nad modelem i związane są z tym, że podajesz alternatywne rozwiązanie. Jeśli model jest gotowy, trudno mówić o konstruktywności, raczej o krytyce.  

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od dzisiaj firma OLDGLIDERS wprowadza do sprzedaży zestawy drewnianego modelu szybowca SZD-9 Bocian 1e w skali 1:5

 

post-14400-0-40104800-1425639043_thumb.jpg

 

 

 

Model posiada wszystkie charakterystyczne cechy dla swojego gatunku. Zmieniona została tylna część konstrukcji kadłuba, nieco wydłużone skrzydła oraz obrys końcówek na prosty.

 

post-14400-0-93316000-1425639338_thumb.jpg

 

W zestaw podstawowy zawiera wszystkie sklejkowe elementy wycięte na ploterze CNC, dokumentacja techniczna (plany na papierze w skali 1:1, kadłuba, sterów i skrzydeł) oraz płytę z budowy modelu "krok po kroku". 

 

Do zestawu podstawowego można dokupić:

* Zestaw balsy. 
* Zestaw bagnetów i rurek. 
* Naklejki. 
* Wytłoczka kabiny. 
* Koło. 
* Hamulce.
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy OLDGLIDERS !!! Na wszystkie pytania dotyczące tego oraz innych naszych zestawów chętnie odpowiem za pośrednictwem email ( rc@oldgliders.com) oraz telefonicznie 516-649-970(Biniu).
 
 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dalsze informacje o modelu SZD-9 Bocian 1c 1:5.

 

Ten egzemplarz jest całkowicie gotowy do lotu, oblot zaplanowany jest na tą niedzielę. Wszystko jednak zależy od pogody. Waga gotowego modelu wyważonego i z pakietem LiPo 2500 mAh to 4200 gram. W modelu mimo iż ster wysokości napędzany jest dwoma serwomechanizmami umieszczonymi na ogonie do wyważenia użyłem 350 gram ołowiu. Uważam, że to dobry wynik. Myślę, że jeśli ktoś chciałby zbudować z naszego zestawu cało drewnianego ten model to jestem przekonany, że można go zrobić przynajmniej o 250 gram lżej, używając lżejszych folii, a serwomechanizmy ze steru wysokości zastąpić można z powodzeniem popychaczami typu bowden. Osobiście nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań ale tą kwestię zostawiam dla przyszłych budowniczych.

 

Relację z pierwszego lotu postaram się umieścić tak szybko jak to będzie możliwe. W budowie oczywiście jest model SZD-9 Bocian 1e 1:5. Można tą budowę śledzić na naszej stronie internetowej. Myślę, że pierwszy egzemplarz powstanie do końca kwietnia. 

 

Kolejna informacja, myślę że równie ważna.

 

Niebawem do produkcji zostanie wprowadzony ten sam SZD-9 Bocian 1c 1:5 i SZD-9 Bocian 1e 1:5 , z tym, że ten model zamiast kadłuba drewnianego będzie miał kadłub laminatowy.

Dzięki temu modele SZD-9 Bocian 1:5 1c i 1e będą dostępne w dwóch wersjach:

- wersja cało drewniana

- wersja z kadłubem laminatowym, skrzydła i stery drewniane.

 

Oczywiście modele będą dostępne w ARC, ARF i KIT. 

 

 

post-14400-0-53183800-1426750272_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bocianów ciąg dalszy...

 

Pragnę poinformować, że zakończone zostały prace nad formą do kadłuba Bociana 1:5 w wersji E.

 

 

post-14400-0-52956800-1427701941_thumb.jpg

 

post-14400-0-01717100-1427701947_thumb.jpg

 

post-14400-0-44032600-1427701955_thumb.jpg

 

post-14400-0-52719500-1427701961_thumb.jpg

 

 

Wersja laminatowa zapewne będzie bardziej podatna na elektryfikacje, ponieważ jeszcze wielu modelarzy korzysta z szybowców w wersji elektro. Niestety jeszcze wszyscy nie mają możliwości korzystania z holowników. Proszę pytać wszystko niebawem w sprzedaży. Zaplanowany oblot pierwszego egzemplarza został odwołany ze względu na złą pogodę. Został przeniesiony na inny termin (być może będzie to święta lub po). Obiecuję, że będzie relacja zdjęciowa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.